Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Klasika, ikona akčného sci-fi žánru s perfektnými efektami, zvukom, hereckými výkonmi. Film vďaka ktorému bude Arnold zapamätaný navždy. Odporúčam špeciálnu edíciu, kedže obsahuje niekoľko vymazaných scén ktoré sa v klasickej verzií neobjavili, no podľa mňa sú veľmi dôležité - kto v klasickej postrehol T-800 ako sa usmieva a potom uvidel špeciálnu edíciu, vie o čom hovorím. Astalavista, baby !

Terminator Salvation (2009)

Úvodná bojová scéna super. Zvyšok celé zle. To bolo pre niekoho aj prekvapenie že Marcus nebol človek ale terminátor ? A k čomu potrebujú terminátori ľudí nažive ? Prečo Marcusa na konci opravia keď ho môžu hneď zničiť ? A veľa ďalších vecí.

Skyfall (2012)

Film mohol skončiť po 15 minútach, ale scenárista bol blbec. V polovici som to musel už vypnúť. Na tú kadenciu nezmyslov a nelogičností sa nedalo pozerať.

Zapomenutá kletba (2007) (TV film) odpad!

Ešte keď som dávnejšie pozeral TV, tak jeden večer išlo toto a nič iné. A poznačený som dodnes, lebo niečo tak nehorázne špatné som odvtedy asi ešte nevidel. Zlé už od začiatku, ale pozeral som to, lebo som chcel vedieť či to bude horšie, alebo lepšie neskôr. A čím ďalej, tým horšie, až k úplnému dnu, ktorý je záver kde začali na hlavného hrdinu útočiť 2D (!) namaľované postavy zo stien, tak som sa už váľal smiechom na zemi.

Americký sniper (2014)

Z celej duše nenávidím filmy v ktorých sú američania ukázaný ako neohrozený záchrancovia Sveta, ktorým sa neskriví ani len vlások na ich dokonalom účese spolu s americkou vlajkou na pozadí. A tento film dokázal priniesť pravý opak. Podľa skutočného príbehu, o človeku ktorý sa rozhodol ísť do armády kvôli svojej vlasti, lebo to videl ako správnu vec po tom čo došlo k 11. septembru. Povinnosť volá, no rodina tiež, ale ako čas plynie a Chris Kyle sa opakovane vracia na bojové pole, začína sa čím ďalej dištancovať od svojich najbližších, lebo vidí svojich bratov v zbrani ako tých najdôležitejších, ktorých musí chrániť, lebo Musí, lebo len On to dokáže. A vráti sa znovu. A znovu, aby keď prišiel domov, tak sa vráti iný. Poznačený tými hrôzami čo videl a tým, čo musel vykonať, lebo keď niekto už zabije toľko ľudí čo on, to už musí narobiť v hlavne poriadny neporiadok. Film mal mnoho príležitostí zahrať na tú klasickú americkú strunu o hrdinstve a vlastenectve, ale nestalo sa tak prakticky ani jeden krát. Miesto toho sme dostali vážny film ktorý ukazuje vojnu, aká naozaj je - krutá, plná bolesti, straty a skazy.

Prometheus (2012)

Majú zariadenie na zmapovanie obrovského priestoru, no aj tak sa stratia. Zbadajú nepríliš priateľsky sa správajúceho tvora, no riešenie je ísť k nemu bližšie. Idioti. A zvyšok posádky tiež, keď najlepší spôsob ako utekať pred niečim čo padá nie je uhnúť sa, ale utekať PRIAMO pred tým. EDIT: pozrel som si na youtube 28 minútové vysvetlenie príbehu, zo zvedavosti. Dobre, ale ak je film spravený tak že si musím pozrieť pol hodinové video aby som ho pochopil, tak je film spravený zle. https://www.youtube.com/watch?v=GpEx7pdp2-Q

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Videná "unrated" verzia. A ty vo*e to je masaker, až je to miestami nepríjemné. Rambo je späť, s nikým sa nemazná a pri záverečnej prestrelke (ktorá je určite jedným z hlavných dôvodov prečo film vidieť) lieta vzduchom všetko, od končatín, cez vnútorností až po ľudí a padajú po desiatkach. Iné som vlastne ani neočakával a preto som aj spokojný, lebo presne takto som si predstavoval návrat Ramba.

Rambo III (1988)

Konvenčné pokračovanie. Ak ste videli predošlý diel, pozriete si ho asi iba z princípu.

Rambo II (1985)

Po skôr pomalšej a napínavej prvej časti prišla akciou nabitá dvojka. Mozog nechajte vonku a užijete si klasickú akciu ktorá sa na nič nehrá.

Rambo: První krev (1982)

S pôvodným koncom by film vyznel ešte lepšie a bolo by to za 5. No i tak silná akčná dráma kde jeden bojuje o život, keď prišiel v nesprávny čas na nesprávne miesto.