• Romantický

Návrh (2009)

Mezi romantickými komediemi, které v posledních letech vznikají patří "the proposal" k těm lepším. Jasně, díváme se na jedno klišé za druhým, ale nějakým, ani né tak záhadným, způsobem jsem se bavila. Jen mě zklamal konec, od něj jsem asi čekala víc.

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Koukala jsem na ně v Americe a o to hezčí zážitek to pro mě byl. Je fakt, že kdyby bylo méně "commercials" bylo by to lepší, ale rok poté, kdy tohle píšu, jsem to "špatné" už z hlavy vypustila a převládají jen klady ..

Rande (1997)

Moc jsem nepochopila český název. Ten ve mně asocioval nějakou "typickou teenagerskou trošku přihlouplou komedii", ale Inventing the Abbotts je vlastně takové v celku poklidné romantické drama s moc pěknými hereckými výkony. Rozhodně lepší průměr!

John a Mary (1969)

moc milý konverzační film, který pluje v takovém poklidném duchu a v podstatě ani není potřeba věnovat mu veškerou svou pozornost. Skvělé herecké výkony!

Fame - cesta za slávou (2009)

Ten film v podstatě nemá žádný příběh. Jen máme možnost sledovat osudy pár vybraných jedinců, jak se vypořádávají se 4mi roky na konzervatoři, ale je to celé takové plytké a povrchní. Ale taneční a hudební čísla jsou fajn a když se při sledování uvolníte, možná, že budete z kina odcházet tanečním krokem :)

Chceš mě, chci tě (2009)

Pro mě až překvapivě dobrá romantická komedie. Nevím, jestli se mi tak líbila především proto, že jsem od ní v podstatě moc nečekala, ale fakt je, že mě pobavila, měla příjemné tempo a i přes téma uvěřitelnost. Navíc to mezi Katherine Heigl a Gerardem Butlerem (a speciálně jemu jsem věřila každé slovo, navíc se na něj krásně kouká :)) jiskří tím sporávným způsobem, což se ne vždycky daří. Pro mě 4*, s tím, že se nebudu bránit podívat se na tenhle film někdy znovu :)

Hledání Země Nezemě (2004)

Nádherný film, který do vás vlije takový zvláštní klid. Film o tom, že všechno na světě je možné, když tomu věříte. Film o tom, že na světě může být hezky, i když se dějí smutné věci. Netřeba nic dalšího dodávat.

Rozervaná objetí (2009)

Pedro Almodóvar je úžasný režisér a každý jeho film má svoje kouzlo. Rozervaná objetí mi přišla jiná než jeho ostatní filmy. S jinou atmosférou a zabývající se jinými "problémy" .. Ale nezklamal mě, naopak, všechno to do sebe, jako obvykle, zapadalo a pro mě to byl skvělý zážitek.

Přešlapy (2009) (seriál)

první díl mě bavil .. jak to bude dál se uvidí, zatím to má ale slušně "našlápnuto" :). A musím říct, že mě docela zarazilo tohle nízké hodnocení.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (2009) (seriál)

když to nebudu srovnávat s filmem, který je podle mě jedním z nejlepších ve svém "oboru", tak je tenhle seriál težký průměr - průměrní herci (u kterých teda oceňuju to, že jsou ve většině případů (skoro) stejně staří jako jejich hrdinové), průměrné prostředí, průmérné "kopírování" filmových motivů .. Nevím, koho napadlo udělat z tohoto seriál, nápad to není vůbec špatný, ale myslím, že se dal využít daleko líp ..