• Romantický

Piráti na vlnách (2009)

možná, že jsem čekala víc a proto mě to trošku zklamalo. Respektive ten film není špatný, má spoustu nápadů, dobrou hudbu a skvělé herecké výkony, ale myslím, že je to ten "typ" filmů, který vás buď vtáhne a nebo ne a tím pádem - s tím "odstupem" to na vás působí jako taková menší "parodie", i když vkusná. Pokud má někdo otevřenou mysl a umí si představit odpolout na lodi s partou lidí, kteří to vidí podobně, věřím, že si ve filmu dokázal něco najít a užil si ho. Já si tohle bohužel/bohudík představit neumím a neměla jsem se ve filmu čeho chytnout. Není to špatně, jen oproti "Love actually", kde si každý mohl najít "to svoje" nás Curtis o tenhle konfort "obral" a někteří z nás se s tím musí smířit :).

Vdaná snoubenka (2008)

v podstatě variace na "sweet home Alabama" s opravdu malými rozdíly a jinými herci .. průměrný, ale neurážlivý film!

Tanec s vášní: Rozbal to! (2008)

Já ty taneční filmy prostě hodnotím jinak .. děj je naprosto o ničem, ale ty tanečky se jim povedly natolik, že za ně - a jen za ně - dávám tři hvězdičky ..

Italské námluvy (1994)

zábavný a svižný romantický snímek, ale ten konec na mě byl přece jen moc .. proto 4*

Až tak moc tě nežere (2009)

Moc jsem od toho po posledních očekávávaných komediích, které nakonec nebyly vůbec vtipné, nečekala, takže se mi to nakonec docela líbilo. Není to žádné "wow" a není to ani film, ke kterému se budu často vracet, ale bylo to milé a docela to utíkalo. A taky se mi poprvé líbila Scarlett - něco na ní přece jen je :-)

Předčítač (2008)

Nejnovější přírustek do mé TOP10! Sama sebe se ptám, co mě na tom filmu zaujalo tak moc, že na něj nemůžu přestat myslet. Jestli je to ten mrazivý pohled Kate Winslet, nebo mladý, nevinný kluk, který zkouší nepoznané v náruči o generaci starší ženy .. Ten film je hodně o emocích, což je jeho největší zbraní. A netvrdím, že v každém z nás vyvolají ty samé, ale věřím, že málokoho nechá The Reader chladným. I když sám o sobě je tehle film chladný a odtažitý nadmíru. Vůbec to ale není na škodu.

Milionář z chatrče (2008)

Film s naprosto odlišnou kulturou, který s tou "naší" spojuje hra o miliony. Ten film je úplně jiný, než ty bijáky, které se teď na nás valí ze všech stran. Nevylučuju, že se tu možná nehraje jen o milony, ale i o divákovi emoce, ale i kdyby, je to podané takovým způsobem, že vás to při sledování ani nenapadne. Nelíbí se mi srovnávání Buttona s tímhle chudým milionářem, kde z toho Button vychází jako ten "prázdný americký biják, který hraje na city" a Milionář jako "skromný komorní snímek s čístou duší" ... Tohle je natočené taky pro masy, jenže "Bollywood" je nám tak vzdálený, že to všechno vypadá exoticky, zajímavě, originálně ... ale konec kritiky, pokud se to tak vůbec dá brát. Mě Slumdog dostal taky, něco na něm je a Oscara si zaslužil ..

Kouzelný most (2008) (studentský film)

Moc příjemný krátký film, jsem ráda, že jsem tady na něj narazila a chystám se na další režisérovi filmy ...

Válka nevěst (2009)

po "Four Christmases" druhý film, od kterého jsem čekala daleko víc. Nemělo to jiskru, šťávu, vtip a bohužel to nijak zvlášť nezachránila ani Kate Hudson, ani moje oblíbená Anne Hathaway. Co se s těmi "romantickými komediemi" poslední doby děje? To už se ty "na úrovni" fakt netočí?

Nouzový východ (2008)

Film to byl chladný, ale možná právě proto mi z něj po celou dobu běhal mráz po zádech. Podle mnohých možná ještě nejsem ve věku, když dokážu plně ocenit námět, ale přesto jsem se v tom snímku, možná bohužel, našla. Mezi Winslet a DiCapriem to opět dokonale jiskří a Mendesova režie to jen podtrhuje. Není to filml, který si budu pouštět často, ale je to film, který si budu dlouho pamatovat.