• Fantasy

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Napřed to vypadalo docela dobře. V druhém díle už jsem ztrácela poněkud souvislosti a rozuzlení mne znechutilo. Škoda, takový pěkný námět...

Hrdinové (2006) (seriál)

První řada mě docela bavila, uvidíme, co druhá. Tak je tady druhá řada a zdá se mi o něco slabší a rozvláčnější.

24 hodin (2001) (seriál)

Napínavý seriál, i když s přibývajícími sériemi je zřejmé, jak se opakuje stejný scénář: chudák Jack všechno vyžere, za všechny se obětuje, nikdo ho nedocení. Vesele překračuje zákon a nakonec se vždycky ukáže, že měl pravdu. Přesto dávám pět hvězdiček.Nejvíc se mi líbila páta série. Poznámka k nové, Po několika letech se k nám Jack s plnou parádou devátou sérií vrací a má budit dojem, že ze svého umění supermana nic nezapomněl. Po 10. dnech to ale pro mne na bednu už tak moc není.

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Balzám na duši, jímž nás častuje vynikající dvojice: Pánové Sovák a Horníček. Laskavý humor, moudrá slova, dojetí . Pro mne je nezapomenutelná scéna, kdy pan Pecuchet dorovnává tajně cenu usedlosti, kterou kupuje pan Bouvard a na námitku úředníka, že by o tyto peníze mohl přijít odpovídá, že pokud by přišel o přátelství pana Bouvarda, ztráta peněz by nebyla ničím. No řekněte, existuje lepší český seriál? (Že by Taková normální rodinka?)

Osvícení (1980)

O tomhle filmu jsem slyšela spoustu chvály, a tak jsem se na něj hrozně těšila. Možná proto mám z něj rozpačitý pocit, možná proto jsem čekala víc. Film jednoznačně stojí a padá na fenomenálním Jacku Nicholsonovi. Shelley Duvall mi moc nesedí, Danny Lloyd byl výborný. Tak nevím, rozhodně je to film, na který se nedá hned tak zapomenout, ale... 4 hvězdičky.

Přichází Satan! (1976)

Film, na který se nedá zapomenout. Hlavní hrdina, jemuž bylo podstrčeno místo vlastního syna "sataní mládě", se postupně dobírá pravdy.

Smrtonosná past 2 (1990)

Druhý "díl" Smrtonosné pasti je parádní podívaná a kdyby nee xistovala Smrtonosná past 1, bylo by to za pět. Čtyři a půl dát nejde, takže 4.

Smrtonosná past (1988)

Film a udržuje diváka neustále v napětí, děj má spád. Bruce Willis má zase fantastickou fyzičku. A teď, když jsem tenhle film viděla znovu po 19 ti letech, musím konstatovat, že mu nějaký podobně zaměřený může stěží konkurovat. Dávám 5 hvězdiček.

Pes baskervillský (2000) (TV film)

Klasika, pro mne s fyziognomicky nejvěrohodnějším Sherlockem. Pro Holmese mám vždycky slabost, takže za 4.