• Fantasy

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Seriál se mi hodně líbí a s přibývajícími sériemi (tč. 3) rozhodně neubývá na zajímavosti a koukatelnosti. A James Caviezel je sakra pěknej. Dávám za 4.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

PLL jsem začala sledovat až s tříletým zpožděním. Moc se mi do něj nechtělo - měla jsem ho za klasický průměrný teenagerovský seriál. Je to teenagerovský seriál, ale kupodivu mě dostal, a tak čekám s napětí na každou další epizodu. Je to Alison, není to Alison a kdo je vlastně A..... K hercům nemám žádné výhrady, dávám za 4.

Nedotknutelní (2011)

Slušný film, slušná zábava, ale tak úplně mi slaďák tohoto typu z kategorie pohádek pro dospělé nesedí . Zvlášť konec je hodně nereálny. Nepřidávám se k těm, co jsou nadšení a dávám za 3.

Ripper Street (2012) (seriál)

Asi jsem očekávala víc, tak zklamání. Dobová atmosféra výborná, dobře vybraná trojka detektiv-policajt-doktor.. Děj seriálu je ale značně stereotypní , místy nelogický. Myšlenkové pochody Reida, vedoucí k rozuzlení jednotlivých případů jsou netransparentní a odhalení zločinců mi přijdou spíš chaotické a občas náhodné. Doktor Jackson je patrně posila z budoucnosti, protože jeho znalosti, schopnosti a rychlost analýz je vzhledem k době nevěrohodná. Neříkám, že se na seriál nedá koukat, určitě ano, svoje diváky si našel a najde, mě ale nedokázal zaujmout. Snad 2. série Dávám za 3

Ospalá díra (2013) (seriál)

Po dvou dílech se nějak nemůžu chytit. Není to moje parketa.

Devátá brána (1999)

Kdyby druhá polovina filmu nespadla do silného podprůměru, moje hodnocení by bylo za 5, takhle musí stačit 3. První část uvede diváka do napínavého, slibně se vyvíjejícího hororového příběhu s vynikající Deppem. Ale jak se blíží vyvrcholení děje, ztrácí se logičnost a souvislosti mi přijdou násilné. Všeho schopný vševědoucí Balkan je nakonec opravdu "všeho schopný". Jeho setkání s ďáblem je odfláknutá fraška. Konec sám - no dobře, ať si divák vybere sám, podle své představivosti. Budu si muset přečíst knižní předlohu.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007) odpad!

Strašné! Body bych dala za havajskou lokalizaci , ale to se nepočítá, takže hodnocení je jasné.

Hra o trůny (2011) (seriál)

1. série neměla chybu a dávám za 5 2. série - přibývá postav a paralelního děje, horší v orientaci. Dávám za 4.5. Chybí mi Sean Bean. Po shlédnutí dalších sérií se vracím k hodnocení 5. Pořád mi chybí Sean Bean. 7. série - s odstupem sedmi let mohu jen konstatovat, že to byl úchvytný zážitek. Sean Bean už mi nechybí.

Dům naruby (2003)

Tahle nenáročná komedie je pro mne jako spouštěč dobré nálady. Nechápu proč, ale nepátrám po příčině, protože spolehlivě zafunguje.

Panství Downton (2010) (seriál)

Tato sága poutavě líčí příběhy hraběcího rodu Grandhamů . Mistrně jsou zpracovány osudy všech obyvatel na zámku , ať už bydlí v hraběcích komnatách, nebo v pokojících pro služebnictvo. Po shlédnutí Vánočního speciálu jsem lehce znechucena a jsem zvědavá, jak se s tím scénáristé popasují.