• Fantasy

Kdyby zdi mohly mluvit 2 (2000) (TV film)

Tenhle film byl natočen jako nemnoho dalších s podobnou tématikou s úmyslem přiblížit problémy mnohdy stále opovrhovaných menšin "normální" veřejnosti. Myslím, že se mu to docela podařilo - záleží ovšem na vnímavosti a toleranci diváka.

Ďábelská lest (1996)

Taková průměrná záležitost, ale koukat se na to dalo.

Rychlejší než smrt (1995)

Skvělé herecké obsazení , působivý styl Sama Raimiho (zpomalené vypjaté situace), pěkná kamera, slušná pointa (western holt moc psychologií neoplývá a když ano, tak je to nuda a ne western) - zkrátka jsem se bavila od začátku do konce. A taky tenhle film představil vycházející hvězdu Russella Crowe.

Jižanská pohostinnost (1981)

Při představě, že bych uvízla v takovéhle bažině s neviditelnými lovci lidí v zádech mě docela běhal mráz po zádech. Z mého pohledu jde o dobře udělaný film.

Anna a král (1999)

Zpočátku jsem k filmu měla nedůvěru, ale nakonec jsem byla do tohoto dojemného příběhu tak vtažena, že mi ani nepřišlo, jak je dlouhý. Skvělá Jodie Foster a charismatický Yun-Fat Chow.

Ozvěna léta (1976)

Tenhle film na mě zapůsobil kultivovanými dialogy a výkonem čtrnáctileté Jodie Foster.

Vzpoura na Bounty (1962)

U takovýchto filmů vydrží člověk až do konce bez ohledu na jeho stáří délku. Marlon Brando je prostě úžasný. Myslím, že žádná další verze se téhle Bounty nevyrovná.

Pracka v láhvi (1978) (TV film)

Napínavá detektivka z české produkce na motivy James Hadley Chaseye. Od televize jsem neodešla ani na chvilku, takže dávám 4.

Durhamští Býci (1988)

Herecký koncert pro trio Susan Sarandonovou, Kevina Costnera a mladičkého Tima Robbinse. Dobře udělaný film ze sportovního prostředí.

Herkules a ztracené království (1994) (TV film)

Další z pilotních dílů, předcházejících pozdějšímu TV seriálu Hercules The Legendary Journey. Poprvé se tu objevila v hlavní ženské roli Reneé O'Connor, pozdější Gabrielle ze seriálu Xena. Docela koukatelné, i když musíte počítat s tím, že Herkules Sama Raimiho má pramálo společného s tím "opravdovým" - snad jenom jména hlavních hrdinů.