Riddick (2013)

Návrat ke kořenům je sice fajn věc, ale jelikož mě Riddick: Kronika temna bavila o poznání více než Černočerná tma, není pro mě tahle vyvražďovačka ničím víc než solidním zábavným béčkem. Ale plusové body mají tvůrci za obsazení mých velkých oblíbenců Katee Sackhoff a Jordiho Molly.

Wolverine (2013)

Vcelku zbytečný film, bez kterého bychom se obešli. Ale koukatelné to je. Nejlepší scéna filmu: potitulkové preview na X-Men: Days of Future Past.

Já a robot (2013) (seriál)

Já, robot (Minority Report, Blade Runner... doplňte libovolný žánrový film) potkává jakoukoli tuctovou kriminálku (doplňte opravdu jakoukoli). Je to taková míchanice všeho již viděného (či přečteného) a nic originálního v podstatě Almost Human nenabízí. Ti, co nemají moc nakoukáno, budou jistě u vytržení. Ale já si ani netroufám tipovat, jak dlouho u seriálu vydržím, pokud pojede pořád podle stejného provařeného schématu seriálových kriminálek. První dva díly - 60% --- Po průměrném úvodním dvoudílu šla kvalita dolů a jen se potvrdilo, že Almost Human není ničím jiným, než další předvídatelnou krimi, které ani kulisy světa budoucnosti nepřidávají nic na zajímavosti. Rádoby vtípky uspokojí teenagery a nenáročné diváky, stále stejný naštvaný výraz Karla Urbana, ať hraje kdekoli, už je prostě nuda, stejně jako tahle patetická podívaná, která sází jen a pouze na líbivost, zatímco na byť jen náznak promyšlenějšího příběhu zcela rezignuje. Ideální pro fanoušky tuctových seriálových kriminálek, kteří ani při tom nechutném množství nudných děl pořád nemají dost. Mozek při sledování rozhodně používat nemusíte. Po čtyřech dílech - 40%

Království (2013) (seriál)

CW tentokrát znásilňuje historii. To vezmete hezký mladý tvářičky, navléknete je do kostýmů, necháte je pobíhat po francouzském královském dvoře a pustíte jim k tomu moderní hudbu. Na pozadí historických událostí a života mladičké skotské královny Marie Stuartovny, která se má provdat za francouzského prince Francise, ale tahle omladina řeší víceméně totéž, co v jiných teen seriálech od CW, tedy "vztahy". I když samozřejmě dojde i na intriky a něco vzdáleně připomínající politiku. Mary vypadá ještě jako docela normální milá holka, ale ta její parta komorných-dilinek je na odstřel. A pak se divme, že ta dnešní mládež má úplně mizerný vkus (o vzdělání ani nemluvě), když jim cpou do hlavy takový líbivý tuposti. Kde tohle skončí? Pilot - 20%

U Konce světa (2013)

Po předchozích dvou filmech dvojice Simon Pegg - Edgar Wright je pro mě U Konce světa celkem velké zklamání. Zejména ve druhé polovině už se vše tak nějak opakuje pořád dokola a zatímco v první části filmu jsem se velmi dobře bavila, nadšení postupně ustupovalo. Jako by se s přibývajícími minutami najednou vytratily všechny nápady. Nejsem puberťák ani alkáč, a tak mi nejspíš unikla nějaká zásadní zábavná pointa. A nebo byla má očekávání prostě jen příliš velká.

Simonova kočka (2008) (seriál)

True Story. Mám doma čtyři. Jako Simon Tofield.

Drákula (2013) (seriál)

Má to atmosféru, charismatického Jonathana Rhyse Meyerse v titulní roli a navrch Thomase Kretschmanna jako Van Helsinga. Tahle verze doznala hodně velkých změn oproti předloze, což ale nemusí být na škodu, přece jen už je to notoricky známý příběh, takže nějaké to ozvláštnění může být ku prospěchu. Nezbývá než to brát s rezervou a nechat se bavit. Pilot - 70% V dalších dílech se toho sice hodně dělo, ale zejména ke konci řady už se žel seriál topil ve vodách klišé a nic překvapivého nenabídl. 1. série - 60% / Poznámka: Seriál byl po první řadě zrušen.

Betrayal (2013) (seriál)

Další remake evropského seriálu. Tvůrci se snaží o určitý art look, ale to by musel být příběh trochu víc "o něčem", aby to plnilo svůj účel. Pomalé tempo v tomto případě příliš nefunguje a většinu času jde jen o čekaní, až se začne konečně něco dít. I tak zůstává Betrayal solidní seriálovou podívanou, otázkou je, zda má co nabídnout i do budoucna. První čtyři díly - 60% V dalších dílech se to ale solidně rozjede a příběh si diváka pomalu, ale jistě podmaňuje... Po deseti dílech - 70%

Zdravím, dámy! (2013) (seriál)

Stephen Merchant, známý hlavně jako "spoluhráč" Rickyho Gervaise, tentokrát příchází s vlastní show. Zábavnosti jeho společných projektů z Gervaisem ale tato novinka nedosahuje. Celé Hello Ladies je takové uvolněné, někdy až ospalé, založené hlavně na trapasech neohrabanců bez sociálního cítění a jejich snaze zapadnout do společnosti. Merchantův osamělý nerd, snažící si urputně nabalit ženskou, je zároveň na zabití i k politování. Samotný seriál pak budí místy rozpaky, ale pokud je vám tento typ humoru blízký, rozhodně se tu pár vtipných míst najde. První tři díly - 60%

Once Upon a Time in Wonderland (2013) (seriál)

Rozjezd to má pomalejší, místy až vyloženě nudný. A ty triky! To se tedy moc nepochlapili. Uvidíme, jak dlouho mě to bude bavit. Once Upon a Time jsem vzdala už v průběhu první série. Pilot - 50%