Pokání (1984)

Nadčasové dílo. 100%

Ghoul (2015)

Možná by bylo mnohem napínavější nafilmovat životní příběh masového vraha a kanibala Andreje Čikatila. Takhle je to jen jakýsi pokus o napínavý horor s trapnými dialogy a hysterickými scénami. Dávám tři hvězdy za kameru. Těch 54% je tak akorát.

Práče (1960)

Podle mě jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Nahlédněte do zajímavostí. Oslovení soudruhu ve filmu opravdu chybí. Kachyňa byl na svou dobu velmi odvážný chlap. Jedna z prvních výraznějších rolí Vladimíra Menšíka. 100%

Tenkrát o Vánocích (1958)

Zajímavý film. Poslední hlavní role Otomara Korbeláře. Film umocňuje vynikající herecký výkon Petra Haničince. Ve vedlejších rolích excelují především Vladimír Menšík, Jiří Sovák a Jiří Vala. 70%

Četnické humoresky (2001) (seriál)

První a druhá série byly vynikající. Třetí série byla slabší. Přesto si troufám tvrdit, že je právě tento seriál jedním z nejlepších seriálů po sametové revoluci. Vynikají herecké výkony Tomáše Töpfera, Ivana Trojana, Petra Kostky, Andrey Elsnerové, Stanislava Zindulky, Aleny Antalové aj. Napětí a humor v tomto seriálu nikdy neomrzí. Mají své kouzlo. 100%

Létající Čestmír (1983) (seriál)

U Čestmíra jsem se vždy dokonale pobavil a nasmál. Vladimír Menšík tady nemá chybu. Ta tragikomická poloha mu skvěle sedí. A role dospělého Čestmíra se zhostil na výbornou. 100%

Bakaláři (1972) (seriál)

U Bakalářů se to podařilo. Totiž odvrátit se od tortury doby k lidským příběhům všedního dne.100%