Kvalita příběhů "které napsal život sám" rozsáhlého, letitého cyklu byla stejně proměnlivá jako divácké náměty, na základě kterých byly psány scénáře. Snaha připomenout tento Horníčkův nápad umožnila vybrat to nejlepší. A Menšíkova osobnost nezaměnitelného průvodce nadaného neopakovatelným, případným herectvím, jak cyklus sám, tak i výběr ozvláštnila o další rozměr. "Umění všedního dne" se v tomto ohledu stalo zrcadlem života české společnosti druhé poloviny minulého století. Zrcadlem odrážejícím prostřednictvím obyčejného to nadčasové lidské. A to v míře, která překvapuje i dnes.(18.5.2008)

Nejhorší byly ty kecy mezi filmy, hra s brýlemi a malé televizní sázení, jinak pár dílů si dodnes pamatuju, třeba Pyžamo s Bláhou:-)(18.7.2011)

Parádní příběhy, které napsal sám život, veselé, smutné i prekérní situace zažívají hrdinové různých epizod...(18.1.2007)

Epizody dle diváckých předpisů velice hezky zfilmované a zahrané mnohými českými majstry herectva..!(13.8.2008)

• WANDRWALL

Povětšinou příběhy či příhody lidové, dobové, ale nepochybně kvalitněji napsané, zrežírované i zahrané, než jsou dnešní pokračovatelé, kteří talentem i odborností výrazněji zaostávají.(19.8.2010)

Současná snaha o napodobení bakalářských příběhů - Trapasy vyznívá v porovnání s klasikou mizerně. Prostě když uváděl Vladimír Menšík bakalářské povídky,tak to byla lepší zábava. A co když v nich ještě hrál. Vzpomínám na příběhy "Zuby" o televizním mechanikovi amatérovi, nebo třeba "Husa", kde hrála Dáša Veškrnová pacientku v nemocnici, která léčí chmury četbou Švejka.(24.7.2008)

Poviedka "NIKOTÝNKA" ma úplne "rozsekala". :-) A to som Bakalárov sledoval iba občas. (21.6.2012)(21.6.2012)

Hodnocení epizod abecedně: Doktor a bubeník 70%, Hračička 70%, Intuice 40%, Listonošky 80%, Poklad 40%, Přírůstek 60%, Silvestr s dědou 50%, Stopařka 40%, Širák 40%, Trapas 60%, Úraz 60%, Vedoucí 70%, Vše pro dámu 60%, Zkouška 60%(22.2.2013)

Největší klasika ze všech! Lehká melancholie a ironie v jednom...(16.11.2008)

Ráda se k těmto příběhům vracím a přiznám se, že za to samozřejmě může velká dávka nostalgie. Je to klasika, od které by se někteří tvůrci dnešních pořadů a seriálů mohli učit a určitě by jim prospělo, kdyby viděli jak se dělaly nejrůznější zábavné pořady v minulosti. U některých příběhů se mi vůbec nechtělo uvěřit to mu, že se to skutečně stalo, ale život si nevymýšlí.(25.7.2011)

Většina příběhů byla opravdu dobrá a už jenom kvůli panu Menšíkovi musím dát vysoké ohodnocení.(20.1.2013)

Pohodička. Obyčejné příběhy obyčejných lidí ve skvělém hereckém obsazení. Kam se na Bakaláře hrabou dnešní seriály.(26.4.2013)

Velmi příjemné a vtipné příběhy ze života, které člověka zaručeně rozesmějí.(18.7.2011)

Podle mě solidní seriál. 70%(18.1.2012)

Vrcholem byly samozrejme Mensikovy zuby.(11.12.2012)

Ja som vyrastal ako decko na Bakalároch. V sedemdesiatych rokoch to bolo suverejne najlepšie, čo nám naše 2 programy ponúkali. Vždy sobotu sme čakali na nové príbehy. Pamätám sa , že tie z Prahy boli najlepšie čo bolo dane aj komentárom V.Menšíka. Spomínam si aj na vrchol príbehov a to bola poviedka ZUBY, práve v hlavnej postave z V.Menšíkom. Ozaj veľká nostalgia, lebo mnohí herci z týchto príbehov už nenávratne odišli do hereckého neba. Bakalári boli súčasťou našej mladosti. 85%.(17.9.2006)

Přesto že většina diváků má cyklus Bakalářů spojený s Vladimírem Menšíkem, první tři díly moderoval Miroslav Horníček. Pak přišel jeho zákaz " prý je moc intelektuálský"... Po uvolněné židli skočila dramaturgyně Libuše Pospíšilová. Scénárista cyklu Jaroslav Dietl zděšen touto variantou, přesvědčen že tím bude cyklus zničen, vyzval režiséra pořadu Jaroslava Dudka, aby k ní přiobsadil Vladimíra Menšíka. Ten to udělal a tak vznikla naprosto nesourodá dvojice moderátorů Bakalářů.(18.1.2012)

Perfektní zábava, které se v 70. normalizačních letech dostávalo tak zoufale málo. Především zářící Vladimír Menšík, ale vlastně plejáda všech ostatních skvělých herců. To jsou původní Bakaláři. Neuvěřitelné penzum epizod přímo ze života lidí, kteří Českou televizi zásobovaly dopisy se svými vlastními náměty "z praxe", to jsou Bakaláři.(18.6.2012)

Opat vyborny normalizacny serial, niektore pribehy su smutne, niektore vesele a niektore ...... hlavne zo zivota. Za plejadu hercov /Mensik, Kabatova, Zazvorkova ....../dam 94 %(23.7.2013)

Především scénky s Menšíkem oceňuji téměř plným počtem, ale obecně se jednalo o zajímavý pořad, kde scénáristé byli vždy lidé z davu................. moje hodnocení = 8 z 10.(4.11.2014)

<< předchozí 1 2