Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Nutkání vidět tento film způsobuje moje pošetilá část poháněná povrchní touhou hodit nějaký film zase do odpadu. Twilight je v tomto ohledu jediná jistota široko daleko. Plýtvat na tento film jakkoli jiná slova než zesměšňující je nesmyslné, protože vyjádřit způsob jakým mne Twilight zavedl až na nejtrýznivější místa mého bytí je jednoduše nepopsatelné.

Bez soucitu (2010)

Vinit Morela z kvalitativního poklesu jeho druhého filmu nejde, obávám se že Luc Besson opět vyprodukoval pořádně mizerný scénář, dějová jednoduchost by až tak nevadila, o to tu přece nejde, ale nesnesitelný guláš všech událostí, které se na sebe beze smyslu hromadí, je zlý a netolerovatelný fakt. Akční stránka filmu je zčásti oživující. Film tak prakticky stojí a padá na úžasném Travoltovi, jeho filmový charakter není úplně tak vzdálen od toho z nedávného Scottova Pelhamu, tedy velká dávka charismatu plus hláškující mašina. "Wax on, wax off!!"

Skins (2007) (seriál)

Teenage drama vyjímečně dobré, vyhýbýá se klišé a je velice osobité.

Prvotní strach (1996)

Excelentní thriller, který přez všechny svoje nesporné kvality nedává divákovi moc informací k tomu, aby sám mohl být členem vyšetřování a ve scénáři se to velice dobře skrývá. Záměrem asi hlavně bylo rozehrát nadprůměrnou psychologickou a klamavou hru. S Nortonem, Laurou Linney a překvapivě Richardem Gerem to jde velice snadno, jeden z mála chytrých thrillerů s úžasným frenetickým koncem.

Čti mi ze rtů (2001)

Audiard opět režíruje komorní příběh s důrazem na sugestivní atmosféru a výborně prokreslené charaktery. Psychologie postav je na vysoké úrovni, i chytrý scénář v nejvyhrocenějších situacích překvapí.

Bratři (2009)

Potenciál tří hereckých es zůstal nevyužit, Gyllenhall ani Natalie do své role nezapadají, věřit prvnímu zmiňovanému roli "outsidera" není jednoduché, ani Portman nesluší role obyčejné ženy vojáka bez větší charakterové hloubky, ve scénáři je to prostě blbě napsané . Film samozřejmě nepřekvapí počátečními přívaly "řiťolezectví" a typických cliché, které nastiňují ideální rodinu....manželku..děti a potom to v konečném důsledku působí velice nudně a okoukaně. A je to taky režijně rutinní sluší se říci, Jim Sheridan není žádnej kouzelník, pořádně posral tu nejdůležitější část filmu - Maguireovo zajetí. Bratři sice v druhé polovině šlapou na plyn, jenže i tak celkový dojem je nebývale umělý, uspěchaný a ultra-mainstreamový.

Pár správných chlapů (1992)

Z Jacka Nicholsona jde opravdu strach, závěrečná slovní přestřelka je jedním z nejlépe odehraných dialogů, které jsem kdy viděl.

Smrt čeká všude (2008)

Jediná režisérka, která má fakt pořádný koule, možná větší než většina jejich kolegů, na realističnosti a přesné výpovědi založené dokumentární drama. Od prvních chvil opravdu úchvatné napětí. To stojí za to zdůraznit, protože za celé dvě hodiny film nepoleví, emocionálně vyšťaví a vyplivne až se závěrečným "vybíraním cereálií", jak příkladné. Děj není ucelený, nic neřeší, zaměřuje se na vyjádření pocitů na bojišti. Zařadit se dá spolu s Mendesovým Mariňákem mezi to nejlepší, co k dané tématice vzniklo.

Avatar (2009)

Audiovizuální stránka filmu je dnešními měřítky neměřitelná, živoucí svět Pandory je něčím snad nadpřirozeným a jakékoli jiné doposud vzniklé "blockbustery" vypadají ve srovnání s tímto skvostem jako pouhé "nic". Jenže jméno Camerona dávalo opodstatněnou šanci vidět i prožít něco vyjímečného , ale příběh nepřináší nic nového, žádný nečekaný zvrat nepřijde a režisér to sám dobře ví. Kochání se tou úžasnou živoucí přirodou to více či méně nahrazuje. Atmosféře avšak vůbec nepřispívá český dabing (IMAX) jenž transformuje Avatara do něčeho méně přitažlivějšího, všechny postavy s nulovou hloubkou a charismatem - groteskní dětský hlas Worthingtona, stejně "mladičký hlas" Sigourney Weaver a neméně směšný Ribisi. Jakákoli potencionální dobrá hláška tak spíš zní jako špatný vtip a značně to vytrhuje z atmosféry,

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Ať jakékoli pochyby se snášejí nad intelektem Megan Fox, tak tady rozhodně boduje, sám film i Megan si ze sebe nepokrytě dělají srandu a zčásti se neberou vůbec vážně, což jedině prospělo. Hraje "úplnou krávu" a jde jí to naprosto úžasně, co slovo to hláška, dlouho mě nic tak nepobavilo. Prostě guilty pleasure. "I am not even backstage virgin, thanks to Roman, and by the way IT hurts,"