Velcí bratři (2008)

Sean William Scott je geniální kdekoli.

V údolí Elah (2007)

Ne tak prvoplánové jako Crash, Haggis podstatně méně tlačí na pilu a působivosti jeho díla to přidává než naopak. V důsledku má film a zvolené téma opravdu hodně toho co říct divákovi. Stavebním kamenem byl samozřejmě skvělý TL Jones.

Pacifik (2010) (seriál)

Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem si připadal jako divák opravdu hodně podvedený, neboť v délce dvou epizod má být vykreslena šestiměsíční bitva na Guadalcanalu, ale spíše to vypadá jak kdyby tam menší skupina vojáků bojovala tak nanejvýš tři dny, přičemž po těch "úděsných" šesti měsících herci vypadají pořád stejně, akorát jim Hanks rozmázl kus bláta na ksichtě. Navíc ty silácké žvásty přesahují i tu běžnou americkou mez a tím pádem záběry z domova jsou pateticky děsně úmorné. S očekáváním, že třetí díl zatlouká další hřebík do potápějcí se rakve, se mi nežije dobře. Po technické stránce jsou bojové scény dechberoucí.

Zločinec (2008)

Adrenalinová jízda bodující nesmírně věrnými emocemi, které jsou skvěle převedeny na plátno. Jakkoli béčkové se to může zdát (plakát je odpuzující) tak realismus, dějové zvraty a herecké výkony z něho dělají o třídu lepší film než mnoho podobných filmů za více peněz. Taková ta nenápadná perla, která se občas náhodou někde objeví a klame tělem.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Bulvy na Sibiři, hadi v poušti a v džungli, sklípkan v Dominikánské Republice - to všechno je schopen Mr. Grylls sníst v boji o přežití a demonstrovat jak tuhý souboj o život každý z nás může někdy vést, když se dostane do svízelné situace. V žánru dobrodružných reality show nemá konkurenci, často ve mne tento seriál probouzí touhu stejná místa navštivit a přesvědčit se na vlastní kůži.

Lidský terč (2010) (seriál)

Na FOX mi připadá seriál po režijní a scénaristické stránce mírně odfláknutý. Takovým jedním opravdu velkým plus jsou hand-to-hand souboje ve stylu Bournea, opravdu velice kvalitní, ale to je všechno.

Survival of the Dead (2009)

Opravdu hodně mizerné, Romero se vyčerpal a Land of the Dead tak zůstává jeho nejlepší novodobou prací.

Odsouzeni k boji (2007)

Záměr sice dobrý, ale výsledek prvoplánový a oči otevírající tak z 50 procent. Na Greengrasse nemá ani v nejmenším.

Serenity (2005)

Mě přišel celý formální projev i děj filmu naprosto nudný, spojení divokého západu a sci-fi je hodně mizerné, stejně tak Ejiofor mi do té role prostě nezapadal. Pokud Serenity nevynikal výší rozpočtu (rozhodně ne) měl aspoň zapůsobit dobrým scénářem, a nezapadat stále do rozbředlých a nezajímavých osobních vztahů. To se ale nestalo.

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimi je skutečne o mnoho tříd lepší režisér než mnoho jiných točících v téhle době horory. To jak excelentně dokáže budovat napětí, pracovat s charaktery působilo svěžím dojmem. Navíc celá ta záležitost s hypotékou je opravdu velice poetická.