Komici (2009)

Film nemůže fungovat na člověku jemuž připadá Sandler krajně nevtipný, to je asi nejzásadnější, potom je snímek tímto člověkem považován za blbost. Jediné cameo Eminema se nadmíru povedlo.

Ctihodný občan (2009)

Občan Clyde těžko vyhoví modelovému divákovi, na komerční hit je moc brutální - míra násilé je zbytečně vysoká, pro užší skupinu náročnějších diváků je to až moc blbé. Režisér ni scénarista neví na jakou stranu se stavějí, po většině je to na straně Clydea, ale nepochopitelný konec celý dosavadní průběh staví na hlavu a zabřednutí do filmových klišé následuje, někdo z tvůrců jednoduše ke konci změknul a celý to posral. Ta míra násilí by v žádném případě nevadila, ale film by musel lépe ukázat "proč", proč má hlavní hrdina takové pohnutky, čím si musel Clyde projít, aby se z něho stal bezcitný zabiják, to že na začátku ukáže Gary Gray menší "home invasion" opravdu nestačí, je třeba k tomu dojít psychologičtější cestou.

Extrakt (2009)

Nic víc než průměr, ale značně příjemný. Mila Kunis nemá nakonec žádnou stěžejnější roli, párkrát se na plátně zaskví.

District 9 (2009)

Nekompromisní flák, který přistane ve filmové distribuci jednou za hodně dlouhou dobu, napěchovaný emocemi až po povrch, sic scénaristé umí velice šikovně manipulovat s divákem a proto fandit hlavnímu hrdinovi je velice snadné, jeho představitel je nesmírně osobitý a stejně jako zbytek filmu úžasný. V Districtu 9 totiž všechno velice dobře zapadá a očividně Neil Blomkamp má před sebou velkou budoucnost. Někdo může vytknout občasné nelogičnosti, ale já jsem si jich vůbec nevšímal.

G. I. Joe (2009) odpad!

Sama Sienna Miller utrousila cestou svůj nelíbívý názor na kvalitu filmu. Je to nekoukatelné, nekoukatelné. Odpad odůvodňuje až přespříliš pasáží, u nichž jsem se zalykal vlastními zvratky, romantika Channinga a Sienny na tom plátně působí a zachází takovým stylem až za hranici směšnosti, že koš je jedinou odpovědí na jakou se zmůžu po shlédnutí tohohle skvostu.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Zatím ne až tak poutavý příběh, ale jde dobrou cestou, tzn. temnější než oba předchůdci, bere si vzor z BSG. Jednotlivé epizody nenabízejí tolik invence jak by mohli, fantazie scénaristů nedostala tolik zabrat, např. "kameny" se ale pro mne zdají velkou scénaristickou berličkou. Nejsilnější osobností a nejlepší postavou je bezesporu Robert Carlyle, není totiž stejná herecká třída jako ostatní, často mnohé převyšuje o několik tříd. Za pozornost určitě stojí.

Návrh (2009)

Hodně očekáváná a svým způsobem děsivá guilty pleasure. Pro obyčejného diváka znamená Proposal pouhou vyplněnou šablonu, nedostane nic nového, avšak Sandra Bullock je tady skvěle vystilizovaná a vypadá ve svých čtyřiceti ne-úplně k vyhození do hereckého koše, mezi ní a Ryanem to skvěle funguje a film tak táhnou sami.

Chceš mě, chci tě (2009)

Gerard Butler je tím nejzábavnějším elementem tohoto filmu, jeho role mu až nevěřícně perfektně sedla, a proto shlédnout po tomto filmu následně trailer na jeho další film Law Abiding Citizen je dobré k pochopení jeho hereckých kvalit. Ranní show Škaredá Pravda se trefuje do černého. Všechno ostatní ve Škaredé Pravdě je nezajímavé a zbytečné, typicky nudná režie atd. atd. atd., občas i patetické scény a hlavně do nebe volající předvídatelnost hlavní pointy.

Atentát na střední (2008)

Výjimečně snaživý průměrný film. Režisér očividně doposud točil videoklipy, i přes tuhle skutečnost AoHSP funguje velice dobře i jako celek, má styl a "drajv", scénáristům se přeze všechny umělé pomůcky podařilo sestavit relativně zajímavý příběh, potěší zejména dobrý "twist" na konci a ta snaha zaumout je velice příjemná. Bruceovi role hodně sedla.

Let Fénixe (2004)

Pošetilé jest očekávat od Johna Moorea víc než povrchní patetickou podívanou, vyplňuje cliché a zaběhnuté věci velice slibně, avšak bez mého filmového uspokojení. S hrdiny a charaktery nezachází Moore nijak do hloubky, i když postava Ribisiho je velice dobře zahraná a napsaná.