Barevný závoj (2006)

Na první pohled opravdová delikatesa. Ani nevadí, že po shlédnutí moc velký dojem nezanechá a hlubokost snímku je tedy pochybná. Ačkoli režisér exceluje a kamera taktéž, nezvládá úplně dramatické rozuzlení, přijde zčistajasna a silné emoce vyžadovány nejsou. Norton i Naomi Watts jsou nesmírně důležití, oba patří k top-hercům a je to vidět. Typ filmu, jež se bude líbit hlavně ženám a nenechá jejich kapesníčky nepoznamenané.

Donggabnaegi kwaoihagi (2003)

Jedna z ne-úplně tak hrozných sraček, spousta cliché a nánosy směšností.

Uvnitř tančím (2004)

Vždy se nabídne otázka jestli režisér s divákem záměrne nemanipuluje při takovémhle typu filmu, jestli se to děje zde tak je to jenom minimálně. Nejdůležitějším činitelem je rozhodně James McAvoy a jeho humorné glosování podělaného života na vozíčku, a protože příběh nenabízí nic originálního tak hlavním motorem filmu je právě neobvyklé kamarádství mezi ním a jeho "umluveným" souputníkem. Dojemné a úsměvné.

Zábavný park (2009)

Jak Eisenberg tak i celý film je odporně rozpačitý, Kristen Stewart se tady nachází ve stejné pozici jako ve Stmívání, tedy teenagerka se strašným osudem a "issues" - přesvědčívá moc není...Adventureland je naprostý průměr, pár dobrých prvků, ale převažuje hlavně horší režie a typické patetické mudrování.

Smrtihlav (1998)

Zneklidňující verze budoucnosti, které by býval pomohl větší rozpočet, relativní osobitost Proyasovy vize budoucnosti není zase až tak velká, v atmosféře se staví hlavně na tmě a i když je ve Smrtihlavovy zapracováno mnoho výborných myšlenek a příběh je nadmíru zajímavý a originální tak celé Dark City působí nedomyšleným a nuceným dojmem, není to tak komplexní a živé abych to sežral i s navijákem. Jak tady někdo z uživatelů poznamenal tak nejvýstižnější slovo pro Smrtihlava je "kostrbatost". Nemohu však odolat silnému pocitu, že bratří Wachovští čerpali a okoukali mnoho nápadů právě od Proyase.

Poslední skotský král (2006)

"Hollywoodem" to smrdí hodně, různé vychytávky pro lepší koukatelnost a přitažlivost pro obyčejného diváka se k tomuhle filmu a tématu nehodí, nedočkáme se ani pověstného uhnutí kamery před hrůzným krví-prosyceným činem, prostě proto, že Amina film v této pozici nikdy na plátně nezobrazuje. Jen naznačuje neškodným způsobem, výborné herecké výkony Whitakerovy a McAvoyovy tak jsou nemalou mírou těmito nedostatky pošpiněny.

Proroctví (2009)

Proyas je až moc dobrý režisér,aby Knowing dopadlo špatně. Vyjma Nicolase, který po dlouhé době hraje v dobrém filmu, ale sám ho strhává dolů, protože se celý film nachází v poloze, kdy jsem měl chuť po něm hodit kámen. Celý film obsahuje prakticky pouze tři akční scény, které jsou ale naprosto úžasné, nazvdory tomu, že měl Proyas jenom 70 milionů, tak akce je neskutečně působivá, atmosférická a ukazuje věci, kdy ostatní režiséři uhýbají kamerami - lisování lidí atd. I pointa je trochu ucházející.

Po krk v extázi (2004)

Režijní styl Matthewa Vaughna mi o mnoho bližší jest než Ritchieův, od začátku do konce film výborně šlape díky velice nadanému režisérovi a "pokerový" výkon Daniela Craiga do toho zapadá tak akorát.

Incident (2002)

Výjimečně padlo levné poselství na úrodnou půdu, popcornový hollywood s přesahem...překvapivě dobrá psychologie postav (Samuel tu zapadá do psychologického profilu bez pochyb), neobvykle dobrá režie a "výborný" Ben Affleck