Hrdost a sláva (2008)

Už tak provařené prostředí NYPD je použito v dalším filmu, úplně obyčejný scénář to nemělo, ale scházela tomu rozhodně lepší režie, protože Gavin O'Connor měl pod taktovkou ty nejlepší herce a dokázal se pouze vypracovat k vcelku napínavé a dobré koncovce, jinak všechno ostatní končí v poli šedi. Typická dávka keců o hrdinství, loajálnosti mezi bratry ve zbrani atd.

Nebezpečný cíl (2008)

Bratři Pangové i mě překvapují svojí neschopností natočit pořádný film, hrát na strunu přestárlé akční hvězdy Nicolase "visízeměšpeky" Cage nemusel být až tak špatný nápad (samozřejmě Cage nakonec podal děsivý výkon), ale.....ale vklínit do scénáře romantickou linii s hluchou dívkou, to myslí vážně?? Už po dvaceti minutách mi začal být Cage směšný, vlasy atd., vrcholí to zamilovanými pohledy, které by byly silným argumentem pro zařazení snímku do popelářské sekce zdejších filmů.

RocknRolla (2008)

Guy Ritchie se v každém záběru snaží být stylový a ještě víc stylový, spolu s hudbou mu to občas jde, ale jako celek je to prázdné, moje nezalíbení v tomhle filmu hodně omlouvá celková antipatie k Ritchiemu, prostě se mi jeho styl natáčení a odvyprávění příběhů moc nelíbí, za zmínku stojí výborný Mark "Archie" Strong a děsivý britský přízvuk.

Až na krev (2007)

Démonický Daniel Day - Lewis a skvělá režie P.T. Andersona, ještě k plusu je jeho značná nemainstreamovost.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tak abstraktní a lyrické dílo jsem rozhodně nečekal, na filmu se nedalo prakticky nic "uchopit" a chrlena byla jedna životní pravda-rada za druhou, nezvyklý a hodně originální námět zpracoval Fincher výborně, celou dobu se drží "nad zemí" a mluvit Oscarově hrajícího Brada Pitta uvidí divák sporadicky, skoro vůbec, pouze jeho hlas na pozadí, to dodává příběhu hodně abstraktnosti, nikdy snímek nesklouzává do přízemnosti (pouze v jedné scéně). Děsivá stopáž uběhne jako nic, na konci jsem tipoval okolo 2 hodin a celou dobu jsem se výborně bavil, opak Zodiaca. Dílo, o kterém je nutné přemýšlet.

Neznámý svůdce (2007)

Až nevídaná kvalita pointy mě zaskočila, to však nenahradí hodně špatnou režii, film je naprosto bez života a nemá žádný čitelný rukopis, úplně bez šťávy, prvoplánovitý. Srandovní Ribisi a krásná Halle Berry, škoda jich pro takovéhle blbosti.

Odpor (2008)

Edward Zwick je jedním z nejlepších režisérů přes velkofilmy, vážným nešvarem však byly vždy konce jeho filmů a hodně patosu, Defiance se tomu kupodivu šťastně vyhnul v podobě konce, nikoli v podobě patosu v průběhu filmu, ale to je prostě "zwickovské", zas tak to nevadilo, spíše byl vidět nedostatek peněz a co je nejdůležitější, jeho přístup k natáčení rozhodně neumožnil pojmout židy trochu hlouběji, je to prostě povrchní. Herci i na konci filmu vypadají dobře živeně a hudba naprosto absentovala, nejsem si jist, jestli jsem nějakou podnětnou melodii vůbec slyšel v průběhu boje (to bude asi stálým obehráváním soundtracku k Temnému Rytíři, od té doby mi všechno jiné připadá nicotně). I přeze všechnu kritiku jsem se bavil výborně a Defiance je standartem na poli velkofilmu.

Důvěrnosti (2007)

Hodnocení je mezi 2* a 3*, režisér se sice snaží ukázat všechny aspekty naplno, ale nemá vůbec cit, plácá jednu scénu plnou krve přes druhou a někdy je to nechutně nevkusné. Zřejmá prvoplánovitost charakteru 13-ti leté dívky ukazuje, že si to tvůrci měli trochu více promyslet. Aaron Eckhart neměl ani moc prostoru, hodně potěšil výborný Peter Macdissi, až se mi zdálo, že má trochu komediálního talentu.

Transsibiřský expres (2008)

Zpočátku velice zajímavé prostředí, ve kterém se film odehrává Sibiř atd., ale v určitém bodě se scénář stane nelogickým a značně zkresleným ve vztahu k objektivní skutečnosti, pozitivem je rozhodně výborný Ben Kingsley.