Caffeine (2006)

Jako celek je to hodně mizerné, velké pozitivum shledávám v množství vtipných scének, byly velice dobré, ale aby to trvalo hodinu a půl, to je moc.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Tolik geniálních hlášek už se nikdy v českém filmu pravděpodobně nesejde, ledaže by se do toho zase připletl Bolek.

Pupendo (2003)

Jeden z mála nových dobrých českých filmů, který v otázce humoru dobře a správně fungoval.

Věc (1982)

Atmosférická bomba naprosto ztroskotává na směšné nestvůře z vesmíru, ta jestli měla vyvolat strach....na mě to rozhodně nefungovalo, až moc přeplácané a "nevkusné" na můj vkus. Carpenter se ani moc nezajímá o psychologii postav, což mohlo vyvrátit tu emocionální plochost vůči MacReadymu.

3-iron (2004)

Pro Evropana je asi nemožné pochopit záměry či filmové myšlenky Kim Ki-Duka, prakticky celou dobu jsem vůbec netušil co tím vším chtěl říci, snad že ten chlapec byl výplodem její mysli? Ale to odporuje několika jiným prvkům...každopádně to bylo krásně natočené, hodně lyrické, minimum děje, ale způsob natočení je prostě unikátní. Geniálním tahem bylo oba aktéry učinit "nemluvné", protože dokud neuslyšite člověka mluvit, těžko si o něm můžete udělat přesný obraz a zachová se tím naprosto dokonale určité tajemno.

Dohodnuto (2007)

Výborné role Francis Benhamou a hlavně Zoe Lister Jones, která je krásná, ale umí i hrát, vyzařuje z ní velká sebedůvěra. Nezávislý film, jež se v rámci možností režiséra a scénáře pokouší rozvíjet mírumilovnost mezi různými náboženstvími. Je hodně vidět, že režisérem byla zčásti žena, ony umí točit leda tak pro televizi..

Erasmus a spol. (2002)

Užitečné je to pouze jako návod či příručka k Erasmu, o ději se nedá ani mluvit, navíc to působí všechno značně naivně, zkresleně a hlavně chaoticky, i když jsem se většinu času dobře bavil tak herecké výkony či už zmíněná chaotická (prostě blbá) režie za mnoho nestály. Lépe to mohlo býti zpracováno zkušenějším režisérem. Komentář "Mattyho" asi nejlépe vyjadřuje kvalitu tohoto filmu.

Hraniční hlídka (2006)

Zpočátku hodně optimistický snímek, jehož středobodem je romantická linie, Verica Nedeska udivuje svoji přirozenou krásou a díky ní mě film sakra hodně bavil, milostné scény jsou skvěle naturalisticky natočeny, snímek však ztrácí hodně prostým scénářem.

Gran Torino (2008)

Už perfektní trailer mě překvapil v tom jaké má Clint Eastwood charizma a strach z něho jde na "kurva" hodně mil daleko. Ve filmu exceluje svým chraplavým hlasem a Walt "Korski" Kowalski je pro mě jedna z nejlepších postav tohoto roku, fantastický sarkasmus a Clintovy hlášky jsou jednoduše parádní. Na druhé straně mě s přibývajícím časem vadila až jeho přílišná dobrota, ale fakt jeho stáří, tedy přes 70 let, ho samozřejmě předurčuje k jiné filozofii, a konec to potvrzuje i v rozporu s přáním většiny díváků, mě nevyjímaje. Hodně vyzrálý snímek.