Demolition Man (1993)

První a poslední film, kde nebyla Sandra Bullock na zabití.

Ta záležitost s Gray (2006)

Zpočátku to vypadalo na hodně špatnou režii, celkově tomu scházela jakákoli kostra, ale hlavně poslední třetina to vynahrazuje, na druhou stranu v první části byla hodně vidět Bridget ve spodním prádle....na to 5* stupnice nestačí rozhodně. Příjemné obsazení, divák dostane šablonovitou, povrchní podívanou, přesně jak se mu to líbí.

Nadaný žák (1998)

Hodně nadprůměrný thriller, výkon Iana McKellena hodný Oscara a spolu s Renfrem vytvořili skvělou hereckou dvojici, Brian Singer dokáže vše výborně vygradovat a proměna mladého učedníka dosáhla na výbornou z pohledu charismatického staříka. A jako vrchol magický Tříska.

Moobangbi dosi (2008)

Celá představa tvrdé (i citlivé) šéfky kapsářského gangu je hodně vratká, a to nemluvím o tom, že o kapsářství film uvažuje jako o klíčovém zločinu, přijde mi to hodně přitažené za vlasy jednoduše, prim hraje hlavně krása Ye-JIn Son, naopak Myeong-min Kim není vůbec výrazný a hraje na hodně špatné housle. Ani režie a kamera nebyly na korejské a japonské poměry moc dobré.

Zbožňuju trable (1994)

Julii Roberts bych neuvěřil ani trafikantku. Předvídatelná a směšná blbost.

Gurmánská láska (2005) (TV film) odpad!

Je to sice strašná sračka, jejíž užití leda tak jako podbarvení k obědu, ale hraje tu Carly Pope...ufff.

Vetřelci (1986)

James Cameron musel dostat dar od Boha, nikdy nestudoval filmařinu a natáčí takovéhle fláky, jak už někdo poznamenal tak to není tak oduševnělé jako jednička, ale JC to nahrazuje trojitým finále a neskutečně frenetickým napětím v posledním minutách. 22 let se nezdá jako dlouhá doba.

Cestující (2008)

[Pozor na spoiler] Dokážu si představit, co předcházelo vzniku tohoto filmu. Pravděpodobně nechytré hlavy daly hlavy dohromady a usoudili, že od vzniku Šestého smyslu uplynula dost dlouhá doba, jež jim dává právo jeho scénář zkopírovat, zabalit ho do jiného obalu a zpíchnout nový film. Režie je dobrá, dobře průměrná, film mě bavil po celou dobu kromě mírně natahovaného konce, ale scénář je opsaný až hanba. Anne Hathaway je pěkná bez talentu.

Vetřelec (1979)

Už jsem na to asi moc mladý, abych docenil kvality Vetřelce, před 30-ti lety by hodnocení bylo 5*. Kromě pár napínavách momentů mě prostě nic nezaujalo.

Bathory (2008)

Být v kolonce typu filmu komedie tak hodnocení bude 4*, Juraje Jakubiska jsem nikdy neměl možnost potkat osobně což znamená, že neznám jeho smysl pro humor (jestli vůbec slovo "humor" zná), ale co se dělo na plátně jsem vůbec nepochopil, věci jako "Putující zpovědnice", "Středověký vibrátor" či "Aúúúúúúú" Jirky Mádla jsou v naprostém rozporu, jak se film prezentoval pomocí proklamovaných 300 milionů atd., tedy jako historická a věrohodná rozprávka. Naproti tomu se na plátně odehrávala naprostá hovadina bez jakéhokoli děje, herci jsou tragičtí, tři části jež nevypovídají o ničem, záběry na sebe vůbec nenavazují a naprostým trhákem byl tak děsivý dabing, že vážně se tenhle film brát nemůže v žádném směru. Ani v otázce kostýmů, není totiž vůbec důležité jestli je kostým krásně vypadající a nažehlený, stěžejním je, aby vypadal na herci věrohodně a zapadal tímto způsobem do filmu. Konečným golem a bránicitrhající situací byl skok mnicha-Polívky z hradeb za pomoci padáku, protože chvíli předtím jsem se shodl s dvěma notně-opilými-sousedícími, že poslední kapkou by bylo, kdyby jeden z mnichů vytáhl padák, a stalo se. Od odpadu! to zachraňují pouze zmíněné vtipné situace.