Pokání (2007)

Dilema, od prvních minut mě udivovala Wrighteova režie, originální, působivá, spolu s vyjímečnou kamerou, stejně tak kvalitní herecké výkony, avšak v druhé části tempo začíná zpomalovat a Pokání mi najednou přišlo jako nesourodé, s odtažením od hlavní romantické linie (sledování příběhu Briony) ruku v ruce ploché emoce a značně nevýrazná část z Francie, a už vůbec nemůžu dostat z jazyku pachuť umělosti celého příběhu, 3,5*.

Mlha (2007)

Mlha podle mě není horrorem, na to Darabont vůbec neumí vykreslit atmosféru vhodnou ke strachu, z velké části už i kvůli neúměrně digitálním příšerám, spíš nadhazuje problémy dnešní doby a musím uznat, že se mu to daří dobře podat, ale jinak snímek naprosto selhává v budování jakéž-takéž psychologie či napětí, herci hodní televizního filmu a pár nelogičností ve scénáři.

Che Guevara (2008)

Pro mě hlavním problémem se zdála odosobněnost, nemožné se zžít s "Che" Gevarou, film vůbec nejde do hloubky, spíš je to nezasvěcené pozorování z dálky, někdy až hraný dokument. Bojové scény jsou natočené velice realisticky, aspoň poslední část pozvedává výslednou kvalitu.

Deník mrtvých (2007)

Na můj vkus se Romero snaží až moc podsouvat nešvary celého světa směrem k vinnému divákovi, místo dialogů by měl spíš použít výmluvnější filmovou řeč, tak aby k tomu divák došel sám. O divákův pocit strachu mu asi tolik nešlo, protože napínavé scény jsou občas přerušeny zmíněnými nešvary-řešícími scénami, vnáší to tak neucelenost do filmu a s konkurenčním [Rec] se nemůže vůbec srovnávat. Podívaná je to ucházející.

Sedm životů (2008)

Zpočátku jsem byl hodně skeptický ke kvalitě filmu, protože snímek se snaží až moc vyvolat v divákovi emoce a patos je rozhodně nepřehlédnutelný, ale s postupujícím časem si mě Sedm životů kupodivu získalo, velkou zásluhu na tom má Will Smith a Rosario Dawson, dvojice mezi kterou to opravdu funguje, zmiňovaná stopáž vůbec nevadila a k 5* chybělo opravdu málo.

Milionář z chatrče (2008)

Takové emoce ze mě dokázal vyždímat naposled Wanted, Milionář by mohl být zpočátku obviněný z citového vydírání, protože co existuje více srdceryvnějšího než špinavé jednooké dítě zneužito ke žebrání a jako donor očních bulv. Jako celek je to prostě film, který leze do zadku a diváka si získává velice vypočítavě. Danny Boyle to však natočil tím nejlepším způsobem a spolu s neobvykle originálním scénářem dal dohromady jeden z nejlepších filmů předchozícho roku, ani sám tomu nemůžu uvěřit jak skutečné a dojemné tohle dílo je, ve všech třech rovinách intenzivní a skvěle navazující, ve vyobrazení filmové lásky se může měřit i s jihokorejskou tvorbou. PS: Pokud by měla existovat indická bohyně krásy, tak Freida Pinto je její tváří. Trůn Temného Rytíře se tak pro Oscary povážlivě stává nejistým.

Gattaca (1997)

Jak se celou dobu zdá Gattaca sterilní, tak poslední třetina všechno mění a příběh skvěle graduje, pečlivě promyšlený scénář je značně podpořen výbornou režií, která se nesnaží vytvořit "živoucí" a dokonalou verzi budoucího života a předložit ji tak divákovi, aby si i on na chvíli myslel, že je její součástí, ale komorně se soustředí na příběh Vincenta alias Jeromea. Všechno je naprosto intenzivní, bezchybně dávkované napětí i bez jakýchkoli bojových scén mě film celou stopáž naprosto připoutal. Navíc v jakém jiném filmovém páru by to mělo lépe fungovat než v tom "nemanželském" Umy Thurman a Ethana Hawkea. Výrazný film se silnými 4*.

Yeonae soseol (2002)

Jak mám rád korejskou tvorbu tak tohle mi rozhodně nesedlo, obě hlavní herečky jsou sice krásné ale Tae-hyeon Cha byl naprosto nevýrazný a režie nudná, plus hodně nelogičností.

Soumrak mrtvých (2004)

Simon Pegg nevydal za celý film pořádný vtip a toho tak zbožňuju. Hodně velké zklamání.

Zrádce (2008)

Velké překvapení v podobě hodně dobrého scénáře a plavání Zrádce proti hollywoodskému proudu. Traitor na scénáři a hereckých výkonech prostě staví, výborný Guy Pearce a Don Cheadle, snímek se nesnaží divákovi cokoli cpát před hubu a je protipolem ke všemu, co za poslední roky vypadlo z hollywoodu. Na druhé straně vizuál hodný televizního filmu někde z BBC a režie bez jakéhokoli otisku režiséra, plus hudební motiv vykrádající vše možné, škoda, že díky režii tenhle výborný film zapadne. Slabší 4*