Vdáš se, a basta! (2007)

Ani Harvey Specter to nezachrání, typ filmu, který může muži způsobit trvalou mozkovou poruchu.

Nobody Walks (2012)

Na Lenu Denham, která spolu-napsala scénář, je tohle až moc nudné a taky prakticky o ničem, herci sice hrají relativně dobře, ale obyčejně-nudný scénář prostě nezachrání.

Bílá smrt (2009)

Zas tak hrozné to nebylo, je tady přece Harvey Specter (Gabriel Macht) a uvízne asi na 6 měsíců na opuštěné základně s Kate Beckinsale, sice až na úplném konci ale stejně se to počítá. Jak už někdo poznamenal, charaktery jsou ploché a scénář není nijak extra originální, ale komornější antarktickou atmosféru to má a o to tu šlo. Natočit to lepší režisér, mohlo to dopadnout slavněji.

Banshee (2013) (seriál)

Snaha se cení a té je tady opravdu hodně, Cinemax se možná snaží jít ve šlépějích jiných kabelových televizí a takovýhle výtvor je relativně dobrým začátkem. Na Banshee je vidět velice solidní vizuál a kamera, i když je občas trochu divná. Kvalitní herci a například akční scéna v pilotu byla natočená fakt parádně, prostřelenou dlaň jsem ještě nikdy neviděl. Bohužel scénář obsahuje velkou kupu klišé a některé scénáristické pomůcky jsou zcela směšné, časem se uvidí jestli Alan Ball nezapomněl psát dobré seriály. Všehovšudy to má dobrou atmosféru a disponuje zmíněnou snahou o kvalitní vyprávění příběhu.

Sedm psychopatů (2012)

Hodně nestravitelné pro mne, ať už jsou to ty dialogy, ze kterých bolí uši často, nebo přehrávající Rockwell. Absurditou protkaní jsou Seven Psychopaths záměrně, ale tady to šlo do takové míry, že jsem to chtěl vypnout po první polovině.

Naboř a ujeď (2012)

Pro fanoušky Bradleyho Coopera je tohle bezpochyby povinnost, jeho přítomnost na plátně celý film značně povznese a s komediemi očividně problém nemá, např. scény, kdy se jeho charakter zpovídá z hrůz zažitých v lochu jsou opravdu nezapomenutelné. Dax Shephard není zrovna nejsympatičtější herec, ale sepsal a zrežíroval poměrně příjemný film, nekomerční výtvor s velkým množstvím vtipně-absurdních momentů.

30 minut po půlnoci (2012)

Přesně tak jak to mělo dopadnout, právě takovýhle pohled nabídne divákovi co "nejvěrnější" převyprávění událostí, bez patosu a bez snahy zmanipulovat diváka. Kdo jiný než Kathryn Bigelow to měl dokázat. Samotná poslední půlhodina by si sama zasloužila 5*, jako divák být součástí takovéhle akce je opravdu k nezaplacení. Maximální věrohodnost, maximální spokojenost.

Chicago Fire (2012) (seriál)

Pochybuji, že na TV obrazovce se objevil víc podlézající seriál. Producenti opravdu pokryli každou možnou menšinu - lesba, černoch, hispánec s menší dějovou linkou, single žena, geek, chlap s rozpadlým manželstvím atd... V konečném důsledku je scénář fakt šílený mišmaš, který se nedá pořádně sledovat. A to jen díky tomu, aby Chicago Fire někoho neurazilo nebo zapomnělo. Pokud tohle má být jeden z nejlepších seriálů sezony, tak to je tedy hrůza. Díkybohu za kabelové stanice....

Znovu a jinak (2011)

Charlize Theron v teplákovce..a Jason Reitman, který opět přináší svěží pohled na dokonale omleté téma.

Bronson (2008)

Refn to odvyprávěl opravdu složitě, ne že by jednotlivé scény nebyly výborně a působivě natočené, ale poskládané je to tak, že mi to nedávalo vůbec smysl.