Cestománie (1999) (seriál)

Tento seriál je nesporným důkazem toho, že ne všechny cesty vedou jen do Říma. TV žůžo!

Kojak: Květiny pro Mattyho (1990) (TV film)

Píše se rok 90, Theo Kojakovi táhne na 70, od poslední klapky seriálového Kojaka uplynulo 17 let a to vše je samo sebou znát. Pověstná jiskra v oku je ta tam a ELÁN do života by Tellymu nevrátil ani toho času z kómatu probuzený Jožo Ráž. Méně je někdy více. Totéž platí v porovnání poručík vs. inspektor. Moderní ráz Kojakovi spíše ublížil. Chybí mi stará parta nahrazená jedním černouškem BUBU, chybí mi ponurý špinavý Manhattan a chybí mi rušné oddělení vražd z 13.okrsku.

Moneyball (2011)

„Statistika nuda je, má však cenné údaje... “ Zajímavý filmový počin o sportu bez sportu. Brad Pitt v hlavní roli dokonalý, a to se ani na zápasy nechodil dívat, natož aby se jich účastnil. Pěkná práce. 70%

Ant-Man (2015)

Ještě před zhlédnutím mi zdejší tamtamy napověděly, že Ant-man postrádá tak trochu standardní vážnost. Ale že mě Michael Peňa v roli Luise, co se nechá unést [chápej: verbálně rozvášnit], tak pobaví, to jsem vskutku netušila. Stejně tak jsem netušila, že Paulovi role Ant-mana nakonec sedne. Vzhledem k tomu, že jeho filmové role se povětšinou týkaly velmi zvláštních patronů, nekňubů, exotů, šampónů, gayů atd. Zamakal a bylo se na co koukat. Jen to finále vsazené do dětského pokoje zkrátka pompézní být nemohlo, ani kdyby se mašinka Tomáš postavil třeba na komín.

Hunger Games (2012)

Megahit to není, ale nová Twilight? Krapet přehnané přirovnání, řekla bych. "Teenka" už taky dávno nejsem a i přesto jsem se dobře bavila. A ne, nemám po zhlédnutí potřebu koupit si klíčenky, přívěsky, řetízky a náramky s drozdem ve všech barvách. Skloubit reality show s bojem o přežití/zabíjením/válkou se Suzanne Collinsové obstojně podařilo. Bizarnosti se meze nekladou. "I want to get away, I want to fly away!"

Frajer Luke (1967)

Nenaolejuje-li tě Julie, naolejuje tě "Lucinka". Krom veškerých lidských hodnot, na které snímek poukazuje a o kterých básní zdejší uživatelé, je nutné film vidět ještě z jednoho prostého důvodu, dámy. A to kvůli těm zmíněným "naolejovaným" sluncem osmahlým tělům, včetně těla Paula Newmana, tvrdě pracujících při asfaltování silnice a kopání jam. No prostě, meow! 85%

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Loupež v zelinářství, v papírnictví, ukradení papoušci, zmizení vzácné sošky, krádež v kožešnictví… Kurva, to jsou zapeklité případy, co?! Nejednomu příslušníku veřejné bezpečnosti nedají spát. Naštěstí je tu Kamil Hamřík a Libor Krejcárek, dva pražští senochrupi, kteří nás - poctivé soudruhy a soudružky těchto temných kriminálních živlů zbaví jednou provždy. Haleluja! 65%

Svět ve válce (1973) (seriál)

Tak tady se britští dokumentaristé opravdu vyznamenali. NEJobsáhlejší, NEJdražší a NEJnapínavější dokumentární seriál své doby založený na přímých svědectvích, který budou obdivovat ještě generace před námi. Thumbs Up! 95%

Tintinova dobrodružství (2011)

MoCap ve své vrcholné formě. STOP. Vizuálně dokonalé. STOP. Kadlec (Thomson) a Tkadlec (Thompson) na jedničku. STOP. Konec vyčerpávajícího hlášení. STOP. 65%

Manéž Bolka Polívky (1987) (pořad)

Joo Bolek, ten si nenechá scat na vanilky jen tak pro nic za nic. 75%