Velký útěk (1963)

Skvěle zpracovaný příběh, plný humorných momentů podaných s kamennou tváří. Od pěti hvězd jej dělí jen konec, kterému trochu ubírá jeho reálná předloha.

Max Payne - Česká verze (2011) (amatérský film)

Na amatérský film opravdu na vysoké úrovni (až na některé herecké výkony) - a to hlavně střihu a efekty. Zajímavý nápad, i když, kdyby se hnal za nějakou kořalkou, dává to mnohem větší smysl. slabší čtyři

Castello Cavalcanti (2013)

Kameraman si jistě zaslouží pochvalu. Bylo to Hezké, Atmosféra, kulisy, ale co to mělo vlastně být? Reklama? kdyby to nebylo napsané v názvu videa, tak si toho ani nevšimnu. (z hlediska reklamy totiž není důležité aby měla smyl, ale aby si divák zapamatoval, co že to má koupit...) Filmová jednohubka? na to byla moc prázdná a neukončená..., prostě ani ryba ani rak.

Grandhotel Budapešť (2014)

Smekám před Kameramanem. Jeho opravdu skvěle odvedená práce vytáhla film o hvězdu výše. Líbivé kulisy, dokonale padnoucí hudba a vkusná válečná satira. Osobně by se mi líbilo, kdyby byl film více protkán humorem, čekal jsem jej více, ale než aby byl někde násilně vtlačen do příběhu, je to takto lepší. Už teď se těším na druhé shlédnutí.

Elysium (2013)

Zajímavá podívaná, trochu slabší zpracováním, ale o to silnější myšlenkou, obzvlášť dnes v době rostoucí uprchlické krize. Scénáristé by si mohli dát trochu více záležet, vlastně, asi jako celý zbytek štábu. Třeba by mě fakt zajímalo, jaký vliv má ozáření na pevnost materiálu... Zpracovaní na jasné tři hvězdy, ale ta myšlenka má hloubku... Celkově slabší čtyři.

November Man (2014)

Docela příjemné překvapení, vzhledem k okolní modré barvě. Občas trochu přehnaně násilný, ale jinak příběh docela příjemně protkaný zvraty. Lehce horší čtyři hvězdy.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Film to rozhodně špatný není, ale já jsem od něj očekával trochu víc. Obdivuji výpravu za skvělou retro atmosféru i když ne vše odpovídalo době, což mi osobně lehce kazilo dojem. Kamera si také zaslouží poplácat po rameni. Obdobnou pochvalu si ale nezaslouží scénáristé, kteří mohli z tohoto děje vytřískat více. Ve výsledku byl docela plochý a strnulý. Tyto nedostatky stáhly, v mých očích jasně pětihvězdičkovému filmu, jednu hvězdu dolů. I tak jde ale stále o skvělou podívanou, kterou rozhodně doporučuji.

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Skvělý Luis, nádherně barevné kulisy 60. let, co dodat? musím říct, že přehnaně šílené komedie, jako je i třeba tato mi většinou nevyhovují. Ale tahle... nejspíš výjimka potvrzující pravidlo. Lepší čtyři hvězdy.

Wildlife Crossing! (2015)

Zajímavý příběh o tom, že být šnekem je vážně na nic. Obzvlášť pokud vás od vaší šnečice dělí celá silnice, která nejspíš vede přímo z továrny na VW Brouky 3. generace. Líbivá animace i žáby parazitující na jedoucích vozech vás dovedou až ke šťastném u konci. A věřte nebo ne i moucha dokáže ukázat, zač je toho loket. http://vimeo.com/119054553

B moll (2014) (studentský film)

Hezky zahrané, ale trochu prázdné. Ke konci mi přišlo, jako by použili nepovedený záběr. který zakamuflovali, jako že to tak mělo být.