Spectre (2015)

Spectre mě opravdu nadchnul. Předchozí Skyfall, ač scenáristicky lépe propracovaný se mi nelíbil tím, jak se odlišoval. James Bond byl najednou outsider, kterým každý opovrhoval a nakonec zabili M. Ač Spectre pokračuje v hrabání se minulostí agenta s povolením zabíjet, na rozdíl od Skyfallu mi to až tak nevadilo. Velice na mě zapůsobilo propojení předchozích Bondovek a jaké si završení série s Craigem (mj nechápu proč, když má smlouvu na následující dva Bondy). O technické stránce filmu netřeba hovořit. Když někdo v době digitálních filmů stále natáčí na 35mm film a efekty dělá hezky postaru, je výsledek zaručen. Dalším velkým překvapením pro mě byla Léa Seydoux, která mi z plakátů nepřišla vůbec sympatická, ale ve filmu naopak velmi. Snad jen by se občas taky mohla usmát. Lepší čtyři.

Městečko Peacock (2010)

Tenhle film je dost na bednu. A taky dost nedotáhnutý. Sečteno podtrženo, nic moc.

Plešatá zpěvačka (2009) (divadelní záznam)

Bezpochyby perfektní zpracování, oslňující herecké výkony, ale úplně by mi stačilo prvních 10 minut. Každá další absurdita už bylo utrpení.

Kvílení (2010)

Oproti básni podává autorské vysvětlení a dokreslující animace pomáhají uvtořit jasnější obraz. Bohužel, ani to mi nepomohlo...

Sim Salabim (2008)

Králíček neskutečně pobavil... co zmůže jedna mrkev a hladový králík...

Geriho hra (1997)

vůbec bych neřekl, že animace pochází z roku 97. vypadá opravdu nadčasově

Marťan (2015)

Film mě zaujal hlavně svým formátem. Žádné dlouhé filozofování na začátek, přímý úvod do děje. Možná je to až trochu škoda, že je podstatná část filmu trochu ochuzená o emoce, které ale hravě dohání při "velkém finále." Nejde o žádné velké drama, ale spíš o zábavu jako takovou. Musím říct, že mi jeho humor docela "sedl".Rovněž skvělý by soundtrack. Jako mínus beru až příliš moc říkající trailer, ukázky z něj potom příliš ubíraly filmu napětí. Film celkově hodnotím na slabších pět. Bylo ještě trochu co vylepšit.

Láska a odpuštění (2014)

Beach Boys mám opravdu rád a proto jsem se na film velice těšil už od chvíle, kdy jsem uviděl trailer. Bohužel, mé nadšení již s prvními minutami filmu postupně uvadalo a nakonec se vytratilo kdesi pryč. Myslím si, že příběh má na to nabídnout o dost víc. Prolínání dvou dějových linií je poměrně chaotické a de facto linie 60. let není ukončená vůbec. Celkově ani jeden příběh není příliš dobře vyprávěn. Pro mě jednoznačně zklamání.

Výchozí bod (2014)

Fascinující námět ve scifi. které vůbec jako scifi nepůsobí. Vtáhne vás do děje ale stejně účinně, jako kdyby tam ty vesmírné lodě, supermoderní města či roboti byli. Jediné co bych filmu vytknul je roztřesená kamera ze začátku a, na můj vkus, příliš kusé promluvy postav.Vyrovná to ale svým námětem, který ale servíruje po takových maličkých kousíčcích, že dřive než 2/3 filmu nepřijdete na to, oč v něm vlastně jde.

Zvíře (1977)

Skvělý Jean-Paul se spoustou jeho mikiky, ale bohužel v ne příliš propracovaném scénáři. Jednotlivé scény jsou jako takové jsou skvělé, ale dohromady působí trochu polátaně - děj je kostrbatý. Ke konci filmu se to lepší.