Méďa (2012)

Perfektní nápad, skvěle zvládnutá mimika animace, ale, upřímně, ten příběh je jak z turecké telenovely. Skvělé vtipy místy sklouzávaly k americké kýčovitosti, zacházejí až moc za hranici snesitelné sprostoty, ale stále zbylo dost dobrého humoru. Film zcela odpovídá svým 70%. U mě nakonec zvítězily 4 hvězdy (tady se o odřených uších nedá ani mluvit, možná spíš "bez uší") za tu skvěle zvládnutou rvačku. Asi není úplně lehké se prát s něčím, co existuje jenom v počítači...

Tři dny Kondora (1975)

Ohodnotit tento film mi dalo opravdu zabrat. Roberta Redforda mám rád, ikdyž většina filmů s ním nemá absolutně žádný spád děje (což se může zdát i u tohoto), ale on to zachraňuje jinak. Opravdu dlouho jsem váhal mezi 4 a 5. Nakonec, když jsem si prošel ostatní filmy, kterým jsem dal rovněž za 5, jestli mezi ně pasuje, rozhodl jeden faktor. On totiž ani začátek nebyl moc oslnivý, konec za sebou zanechal tolik otázek. že si je člověk všechny ani najednou neuvědomuje, protože šrotuje nad jednou z nich. To, co bylo tak unikátní, bylo, že jsem byl od 10 minuty do konce napnutý jako guma u trenek. Na nadčasovosti tohoto snímku něco opravdu je.

Rebelové (2001)

Od tohoto filmu, jakožto od muzikálu, jsem nečekal příliš složitý příběh. A to opravdu není. Neznamená to ale, že není nezajímavý, právě naopak. K tomu perfektní kostýmy, k situaci správně volená hudba, prokládání příběhu tanečními scénami ze studia, to je prostě atmosféra, která mě zcela vtáhla. Mě osobně pohladil po duši i vozový park. Konec, trošku, moc realistický.

Temný rytíř povstal (2012)

Celou 2./3 filmu jsem si říkal, že už to je moc; že ještě chvíli a vypnu to, ale šeredně jsem se mýlil. Trochu bych to přirovnal ke Skyfallu, ten na mně v průběhu filmu dělal podobný dojem. Batman se prostě stal na nějakou dobu outsiderem, stejně jako bond. Dostal mě ale konec. Říkáte si, Batman přece nemůže umřít, takže to nevyhnutelně musí skončit naprostým klišé. Ale tenhle konec je tak scénáristicky dobře pojat, že to úvodní zklamání za to stálo. A pusu jsem měl otevřenou ještě dlouho po titulcích.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Trochu mi chybělo lepší dokreslení děje hudbou. Možná za to může dabing, ze kterého bylo cítit, že není nic moc a promluvám postav chyběla minimálně v první části filmu dramatičnost. Trochu slabší byly akční scény. Jako zajímavý kontrast vidím perfektně sestříhaný trailer a potom výsledný film, ze kterého jsem tak nadšený nebyl. Nechyběl ale dobrý vtip a tak to na slabší čtyři hvězdy stačí.

V Bruggách (2008)

zpracování zajímavé, ale dějové mi to přišlo občas docela nudné. Nenucené vtípky a docela nepředvídatelný konec, který se relativně vyhnul všem klišé, to nakonec dotáhl na slabší čtyři.

Tenká červená linie (1998)

Znáte ten pocit, když se díváte na film, ke kterému jste se dostali díky božímu soundtracku... ...a vždycky je to totální ******?, Tak strašné to sice zase nebylo, ale válečný film o pacifismu jsem prostě nezkousl :( A hlavně to byla šílená nuda, takže posunovat, posunovat, posunovat. Jinak kdyby byl ten děj alespoň trochu dynamičtější je z toho super film :\

O myších a lidech (1992)

Pro mě velké překvapení. Filmy s předlohou literární "klasiky" (nebo chcete-li jakkoli jinak nazvat díla, které přijal i zkostnatělý český školský systém, který se tvrdošíjně brání všemu, co nemlže přejmout dřívějška, a to pěkně dávného dřívějška. To se týká klidně i světově uznávaných děl vydaných krátce po válce...) u mě tradičně sklízejí vlnu zklamání. Je to částečně dáno i tím, že většinou volím strategii: První Kniha, pak Film, ze kterého ale potom vůbec nic nemám, protože pořád srovnávám (Bídníci, Velký Gatsby). Tentokrát jsem se ale nenechal obrat o filmový dojem a zkouším to opačně. Johna Malkoviche jsem měl zatím možnost vidět jen v, řekl bych, absolutních blbostech a moc velké mínění jsem o něm neměl. O to větší bylo mé překvapení z jeho hereckého výkonu. Klobouk dolů. To o kapitána Dana jsem starost neměl, ale v tomto světle vypadal jako pokerový hráč.... Tak uvidíme, co přinese kniha

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Po velmi povedené, až kultovní jedničce jsem dvojkou značně zklamán. Je ale pravdou, že čisté 3 hvězdy to nejsou, je to tak někde mezi 3 a 4. Děj mě nijak zvlášť neupoutal a konec nebyl o nic lepší. Částečně to nahrazoval Jeniček Vrabec, který ale také nedosahoval svých kvalit z jedničky. Celé to sklouzávalo k dost lacinému humoru a to byl největší nedostatek. Více propracovat by jistě neuškodilo. P.S. Přijde mi tristní, že film, který má 2,5 hodiny v televizi trvá hodin 3,5. To znamená, že každých 25 minut film je doplněno o 10 minut reklamy. Super ne?

Kingsman: Tajná služba (2014)

Naprosto boží akčňák, u kterého jsem se nepřestal smát. Není to totiž jeden z těch,které udržují diváka v údivu svojí surovostí, schopnostmi hlavního hrdiny, ale nápadem a vtipem. Akční scény občas vypadají trochu komicky, ale řekl bych, že to je záměr, který dokresluje schopnosti agentů. Z traileru jsem byl lehce nejistý, ale kdo viděl, ví své, kdo neviděl honem to napravit! Lehce mi svou propracovaností a vtipem připomíná Slídily.