• Rodinný

Hokus pokus Albert Albertson (2014)

Já furt odkud toho kluka s tátou znám, a on to byl seriál Alfie! Kterej si teda kromě těch ksichtů vůbec nepamatuju :( Film byl fajn, klidně kouknu znovu.

Všechno, co mám ráda (2018) (pořad)

Dnes jsem to zas po delší době pustila a je tam snad už pátá moderátorka. Čím dál větší tragédie, ale zaujala mě leptací pasta na sklo. Bude z toho míň bordelu než z krupice uchycené herkulesem. Nevím, zda se mi to zdálo, ale jak Eva nevimkolikátá sundávala samolepky, znělo to, jako by řekla Ty vole de to docela dobře :-D

Karlík a Lola (2005) (seriál)

Není to úplně blbé, děcka mají moc pěkný vztah, zápletky jsou jakžtakž nápadité. Grafika mi nepřijde tak hrozná jak tu někteří zmiňují, jako ty ksichty jsou docela nesympatické, ale oceňuju nápad s "živými" výstřižky. Seriál opět sráží odporný dabing. Nevím proč malé holčičky musí dabovat dospělé pitvořící se ženy (i když zrovna Lola zní celkem přesvědčivě dětsky) a proč asi tak 2 % dabérů umí kvalitně předstírat smích. Ha -ha -ha ha. Ehe hehe eh eh. Hehe he. Heh. Hrůza.

Andy a dobrodružství v přírodě (2012) (seriál)

Pominu šílenej fotošop a přihlouplé zápletky, ale musím zmínit, že mám u těchto dětských pořadů problém s dabingem. Ono když to pak vidíte v originále, často to zdaleka nevyzní tak retardovaně. Mám podezření že ani tento Andy v originále nepůsobí jako totální pablb.

Mickeyho klubík (2006) (seriál)

Do klubu vítá nás? Vážně? Strašidelná katastrofa od znělky až do konce.

Bing (2014) (seriál)

Malý Bing s kamarády mi připadají malinko retardovaní, jejich pečovatelé taky hodně mimo realitu, minus bod za otravného králíka s hlasem B. Tůmy, ale kladně hodnotím mírumilovný průběh příběhů. Akce je všude až až. Dětem se to každopádně líbí. Update: musím bod přidat. Ne za Tůmu, ten to pořád hyzdí, ale došlo mi, že nejde o typický seriál, kde se zvířátka chovají jako lidi (což mě neskutečně sere viz třeba zebřák Zou). Je to vlastně celé takové ujeté, jak má každé zvířecí mládě přiděleného oživlého plyšáka a každý díl řeší nějaký dětský problém. Sice ho řeší poněkud nerealisticky (čest výjimkám v podobě zenových rodičů), ale je v tom nějaké to poučení, inspirace, jak bych to třeba mohla příště zkusit místo "doprdele tak seš blbej nebo co teď sem to tady hodinu uklízela!" :D

Pan Hračička (2007) (pořad)

Většinou dělají strašný kraviny, ale to i šikulové a podobně zaměřené pořady. Spousta nevkusu a odpadu. Ale patrně to rozvíjí fantazii a podporuje jemnou motoriku. Nebo tak něco. Snad. Nicméně, český dabing je odporný. Ten borec je na zabití. Schválně jsem si to pustila v originále a zdaleka už to nebylo tak odpudivé. Borec je v pohodě. Dabér je břídil.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Když to ještě bylo A je to! (z jakého důvodu není tento název seriálu zde v databázi, je mi záhadou), byla to hrozná sranda. Kdysi jsme šli se synem nějaký pohádkový les a jedno stanoviště bylo tihle dva kutilové. K trase byl takový sešitek s popisem pohádek a seriálů. U A je to! bylo krásně popsáno poselství původního seriálu. I když to dva troubové všechno podělají, nikdy se na sebe nenaštvou, pořád se snaží spolupracovat v zájmu vyřešení problému, a nakonec problém taky vždy vyřeší. Byť často velmi netradičně. No, a pak po letech se objevila jakási další série, to už jako Pat a Mat, a vtipu tedy notně ubylo. A co nejhůř - ten pozitivní závěr často, ne-li vždy, úplně chybí. Prostě už z toho čiší z větší části jen trapnost.