Imaginární lásky (2010)

Všechny pocity, které občas míváme i my, představuje Dolan s živoucností a až neskutečně reálně. Nemusíte být gay, abyste se ztotožnili se zoufalým vyznáním lásky, kde se konečně očistíte, ale zároveň svým způsobem ponížíte.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Jak jednička vypadala syrově a děsivě uvěřitelně, dvojka spíš jen parazituje na faktu, že každý, kdo viděl první díl, chce přece vidět pokračování. Řeší se zde znásilnění Lisbeth, pokus o vraždu jejího otce a nedobrovolný pobyt v blázinci. Navíc ji chce zrovna teď papínek oddělat, takže šup šup do kina a koukejte na báječnou zápletku.

Nákaza (2011)

Chybí mi tu Dustin Hoffman a roztomilá nakažená opička.

Muži v naději (2011) odpad!

Neskutecne zly a ideologicky film, asi jako Zid Suss.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Slovo "laciny" to vystihuje asi nejlepe. Lacine triky, lacini hrdinove s lacinymi motivacemi, lacine hudebni motivy (ty rolnicky, kdyz zacne snezit, budu rozdychavat jeste dlouho), lacine vtipky a premeny zaporaku na hrdiny. Lituji kazde dite, ktere by se na to divalo a nemelo by lobotomii.

Půlnoc v Paříži (2011)

Zcela chapu, kdyz nekdo Pulnoc v Parizi odsoudi jako dalsi z rady nudnejsich a "na pasu vyrobenych" snimku Allena z posledni doby. Tentokrat se ale ani tak nebabra ve vztazich nesympatickych lidi, jako spise ve snech, predstavach a idealech jedince. Jakmile patrite mezi ty, kteri obdivuji Gaugina ci Bunuela, vite, jak silene manzelstvi mel Fitzgerald, a cetli jste alespon jednoho Hemingwaye, pak vas Allenova Pariz pohlti. Jde totiz o film pro vzdelane (nerikam nutne chytre!) divaky, kteri se budou bavit uz jen nad mirne egoistickym pocitem "Ja poznal Toulouse Lautreca!".

Ošetřovatel (2011)

Dr. Zoolittle s jeste retardovanejsimi fory, nez jste slyseli z ust Eddieho Murphyho. Slova jako "zadek" ci "lejno" tu mluvici mucky muck zviratka vyslovuji s takovym gustem a s takovym pohledem a la "ted se vsichni smejte", ze to temer nejde vydrzet az do konce. A to nejlepsi, hlasy zvirat v podobe Slye nebo Cher, stejne v ceskych kinech neuslysite.

Turínský kůň (2011)

To že natočíte film na tři hodinové záběry, ještě nedělá umění. Kamera výtečná, oba herci správně odevzdaní a zvuk vichřice neskutečně vlezlý. Ale už z principu nemůžu něco hodnotit kladně jenom proto, že i když to je myšlenkově prázdné, zato to má výborné vizuálno a velký potenciál pro "intelektuály".

V lepší společnosti (2010)

Film "podle skutecne udalosti", kde je polovina jen snuskou nejakych fabulaci? I kdybych si sebevic mohla myslet, ze takhle to ve skutecnosti bylo, tak nemam zadny dukaz. Scenarista ma asi rad konspiracni teorie a pana Moora, ze.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Vin Diesel má tlustější krk než já stehno, Paul Walker tradičně nehraje a ten 130minutový (!!!) film je spíš zběsilý než rychlý. Ugh.