Kimssi pyoryugi (2009)

Ten konec jsem si predstavovala trochu jinak... Ne takhle predvidatelne :) Ale jinak samozrejme uzasny mimonsky film :))

Kajínek (2010)

Tesne dve hvezdicky. Film sam o sobe je totiz neskutecne zoufaly, neprirozeny, vylozene spatne natoceny. Nespravna hudba hraje v nespravnych chvilich (az to pusobi smesne), kamera sama o sobe neni marna, ale opet rychle zabery strida v momentech, kdy by ji to chtelo trochu uklidnit apod. Na vine je zrejme rezie (kdo jiny ma na starosti soulad vsech filmovych prvku). Ovsem Lavronenko je uzasny homme fatale a Vladimir Dlouhy si na stara kolena strihl zaporaka, jak ma byt.

Predátoři (2010)

Hudba jako z Predatora. Postavy jako z Predatora. Finale jako z Predatora... Tohle pripodobneni vas bude pronasledovat cely film. Je to ale dobre. Protoze jinak by se jednalo o priblble sci-fi, ktere si akorat vypujcilo potvoru s dredama z neprekonatelneho a genialniho akcnaku s bozskym Arniem. Lepe to snad ani dopadnout nemohlo.

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Dvojka se nese na vlne nudne jednicky... Kdybych ale mela hodnotit oba filmy jako celek, nebyla bych daleka odpadu. Jo, hezky nasnimano, ale zamer "sdelit neco o Che Guevarovi" absolutne nevysel. V prvnim dile je sympatak, cekala jsem, ze pokracovani se bude venovat te jeho "krvavejsi strance". Ne. Porad je to sympatak. Ted uz si ho jenom placnout na triko.

Seriózní muž (2009)

Oproti starsim filmum od Coenu je tohle velka slabota... Vtip minimalni, nasilnosti a krve jeste mene (coz me, zaryteho uchyla, trapi jeste vic). Musim ale vzit v potaz, jak osobni je tento film a ze holt ne kazdy den je posviceni. Hvezdicka navic za genialne absurdni konec, ktery je takovym typicky "coenovskym" zableskem v nudne sedi. Taky pouziti pisnicky Somebody To Love od Jefferson Airplane je hodne retro a hodne...hodne.

Horton (2008)

Film s nekolika vybornymi forky, ktere jsou ale od sebe oddelene nechutne nudnou vatou... Ovsem pankac a anime vsuvka bozi :)

Dostaň ho tam (2010)

Stoller a Apatow je vyborna kombinace, ktera se projevila uz v Kopackach. Na ne pak hooodne volne navazuje Dostan ho tam. Vtipem se predchozi komedii vyrovna, ne-li ji mirne prevysuje. Pokud nejste mormoni ci podobna havet, zamilujete si vsechny ty fory o sexu, drogach, alkoholu a drogach. Hlazeni chlupate steny jako nejucinnejsi prostredek na uklidneni hysterickych vylevu navic urcite vstoupi do dejin. I ja chci chlupate tapety! Vsude!!!