Záhady SK (2007) (seriál)

Niektoré časti sú naozaj oničom, to treba priznať. Ale zase na druhú stranu, občas sa objaví aj niečo čo dokáže zaujať. Mňa osobne nezaujímajú všetky javy, ktorým sa seriál venuje a tak potom k tým častiam aj pristupujem. Ak sa ale objaví niečo podla mojhu gusta, hneď je to iná káva :-)

Zabíjení (1956)

Už konečne viem kde berú inšpiráciu dnešné lúpežné gangsterky. The Killing je sympatický hlavne svojou stopážou, ktorou ani na chvíľku nenudí. Od začiatku do konca šlape naplno, neotravuje zbytočným rozvetvením deja. Ide tam o lúpež a film sa aj lúpeži plne venuje. Napätie sa stupňuje a vrcholí efektnou scénou, kde milióny dolárov poletujú po letisku. Koniec sa umelo nepredlžuje, vo filme naozaj nieje ani sekunda navyše. Plný čas režisérskeho umenia.

Samotáři (2000)

Hoci sú Samotári určite dobrá komédia, neočarili ma až natoľko. Mala som pocit, že niečo z tej trávy prechádzalo aj na mňa a ja nemám rada zadymenu myseľ.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Sú to Simpsňáci a ja im dám hodnotenie podla toho ako ich mám rada. Vo filme boli silnejšie aj slabšie momenty. Rovnako ani všetky epizódy neboli vždy bezchybné. Film nebol lepší ani horší ako seriál, ale boh chráň tvorcov aby sa o niečo podobné ešte niekedy pokúšali!! Myslím, že další film by už nebol tak pozitívne vnímaný. Priznajme si, že žltá rodinka sa naozaj ovela viac hodí do kratších epizód ako do kina..

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tomu ja hovorím riadna šupa ;-)) Už dlho som sa tak v kine nezabavila. Výborná ultra-nerealistická akčná zábavka na leto.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Tak v prvom rade odporúčam prečítať si knihu, pretože nič vtipnejšie ste zaručene ešte nečítali. A druhá rada- nezabudnite si pri filme opakovať "DON´T PANIC!!" :-))

"O" (2001)

Myslím, že po tomto filme musíte Josha Hartnetta nenávidieť. Rozhodne však nie kvôli hereckému výkonu. Práve naopak.

Vetřelec (1979)

Ak niekto nevidel Votrelca doteraz, už by ho možno ani nemal pozerať. Nemá to už ten efekt aký to malo v časoch dávno minulých. A aj diváci, ktorí ho videli keď bol na výslní by si mali dalšie pozretie Votrelca rozmyslieť. Priznajme si, že keď už vieme kde a čo na nás vyskočí film stráca svoje hororové čaro. Tým nechcem Votrelca zhadzovať, stále pre mňa zostáva klasikou. Len už to nieje to čo pri prvom kontakte.

Fantastická čtyřka (2005)

Fantastickú štvorku som asi dosť dobre nepochopipla. Sú to predsa superhrdinovia, nie? Tak prečo potom vo filme viac zničili ako zachránili? Veľmi zaujímavé chápanie superhrdinstva.. Ten horiaci emblém na konci im neodpustím!!

Shrek Třetí (2007)

Shrek Tretí sa nevydaril a je naozaj ZLÝ!! Nemôžem inak, čakala som na zázrak, ale ten sa nekonal. Bolo to pomalé, nudné, ufňukané. Overené scény ako napríklad nevinné mačacie oči už v tretej časti pôsobili otrepane, to všetko sme už videli, dokonca dva krát! Chcelo by to prísť s niečím novým, ale nápady zrejme došli. Jediná vtipná scéna Pinocchiovho vykrúcania nemôže zachrániť inak odfláknutý film. Keď sa musíte so spolusediacim v kine štekliť aby ste sa počas filmu vobec zasmiali to už niečo o kvalite daného snímku hovorí. Ani neviem za čo dávam tú 1*, snáď len za to že je to Shrek.. Čo dodať..