Duna (2000) (seriál)

Jelikož knižní předlohu a všechny její díly miluju a čet jsem nejméně 2x tak tohle musím hodnotit jako špatný! tohle si Duna nezasloužila, ona by se vůbec neměla zfilmovávat, protože to jednoduše nikdy nebude ono!Tahle verze je o poznání věrnější předloze než třeba Lynchova Duna která měla zase o dost lepší atmosféru a nezářila z ní tahle televizní kýčovost kterou jaksi nemohu přenést přes srdce.Z Barona Harkonena je tu taky roztomilý tlusťoušek, z feyda nejde strach , je to zkrátka pro mě jako čtenéře nepřijatelné a taky mi vadí ta klasická televizní bakelitovost a rendering a ta čistota! Moje rada, vykašlete se na filmové i televizní zpracování a raději si přečtěte knihu, stojí za to!a když už nejste na ty knihy tak aspoň Lynche sice není moc věrný předloze ale má to aspoň atmosféru a dobré herce..

Apocalypto (2006)

Myslím, že tohle se Gibsnovy celkem povedlo.Má to spád pěkné prostředí a pro Amíky to bohužel má titulky :D ne že by se tam ale moc mluvilo:) Nečekejte od toho nějakou hlubokomyslnou sondu do života Mayů, je to spíš zdařile natočený film v zajímavém prostředí s Neherci. Pro mě to je za 80% jednoduše se mi to líbilo a nenudil jsem se.

Znamení ve zdi (2002)

Škoda mohlo to být lepší!nápad i prostředí dobrý ale není to úplně ono! každopádně nezatracuji, jen je škoda, že to nevyšlo o chloupek líp 50-60% pro mě.

Noc v muzeu (2006)

Zařadil bych to do kategorie Jumanji či Zathura, ale obě jmenované komedie se mi zdaji přeci jen o 20% lepší než tohle! Sorry Stillere pro mě za 50ˇ% dalo se z toho vytěžit víc.

Snídaňový klub (1985)

80tý léta :) prostě klasika, v té době komedie nebyly plné fekálností a vše se nemotalo jen kolem sexu.Tahle komedie vám vykouzlí spíš jemný úsměv na tváři a pohladí po duši, než potrhá vaše bránice ale to je jen dobře.Vřele doporučuju ! Ideální na sobotní či nedělní odpoledne.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Brilantni co se týče Kamery a vizuální stránky.Ovšem to není vše tento film je i cítit!!!První polovina je doslova skvělá a do děje se naprosto ponoříte a budete doslova vzpomínat na veškeré možné vůně! Tuhle část hodnotím za 5 hvězdiček a kdyby to šlo možná i za 6 :) ale ve druhé polovině filmu tomu trošku dochází dech a je to až příliš natahované což mě dosela sklamalo proteže takhle rozjetý snímek si zasloužil více takhle je to za 3 hvězdičky v drzhé části takže cekove za 4! ale škoda mohlo to být i za 5..

Jak přicházejí sny (1998)

Vizuálně dokonale ztvárněné jak nebe tak peklo.Velmi pěkný a silný příběh, který ani na poněkolikátý neomrzí.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Nářezová akční jízda braná s lehkým nadhledem která nemá hluché místo, má skělýho hlavního hrdinu J.S. je takový mladší anglický Bruce Willis :D, nepolevující tempo a ideální délku, která ani zavilého odpůrce akčňáku nezačne nudit.V rámci žánru dám klidně plný počet,protože čistě v tomto žánru se tomu za poslední rok může rovnat jen Running Scared.

Profesionál (1981)

Vynikající film jenž okupuje můj osobní TOP TEN filmů.Francouzská kinematografie má své kouzlo a Belmondo jako její nedílná součást v tomto filmu zazářil snad nejvíce ze všech svých snímků.Morriconeho vynikající hudba která dodává tomuto filmu punc naprosté dokonalosti plus výborné herecké výkony, dělají z tohohle filmu opravdovou lahůdku!Škoda že už se takové filmy netočí a pokud se nenajde herec který dokáře zahrát hlavního hrdinu s takovým šarmem jako má Belmondo ani jen tak nebudou.Opravdu skvělých filmů je spousta, ale těch o kterých můžete vyprávět i po letech a jenž ve vás vzbudí pociti jako při sledování je jako šafránu a tohle je jeden z nich! Nikdy nezapomenu..... Rozéne, napsal jsem ti, že budu pořád za tebou...... tuhle scé si vybavím vždycky.