12 úkolů pro Asterixe (1976)

Ach ano, slavné postavičky mého porevolučního mládí. Pro mě je ale stejně nejklasičtější Asterix a překvapení pro Césara.

Život Briana (1979)

Pius Titus! Koho tohle nerozesměje samo o sobě ať se raději nekouká vůbec. Ostatní by měli být varováni Ministrem kultury, že tento snímek u nich může způsobit lehce vysvětlitelné záchvaty a křeče postihující oblast bránic a lícních svalů.

Vetřelci (1986)

Není to tak hororové jako jeho první bráška, za to Cameron prostě ví jak z toho vymáčknout všechnu šťávu, kterou to v sobě má. Prostě příklad nápadu využetého na maximum.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Česká klasika dua Svěrák/Smoljak, kterou ale oceníte až po několika koukáních, kdy vám dojdou všechny hlášky a začnete je sami používat. Díky za ně.

Sedm statečných (1960)

Jedno z nejklasičtějších amerických filmový děl. Ale je pravda, že bez hudby by to byl skoro poloviční zážitek. Přesto jako odkaz na Kurosawu a celkově za bezchybné herecké výkony je to jasná statečná pětka.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Všichni by si mohli myslet, že hodnotit tenhle film se musí pěti hvězdičkami, protože je to taková klasika. Ale ono je to opravdu tak dobré=D

Pelíšky (1999)

Bez tohodle filmu by byl český svět ochuzen asi tak o polovinu filmových hlášek.

JCVD (2008)

Dobře Jeane velmi dobře, ale to je teprve první krůček. Tak moc nezpychni, pokračuj a on se ti ten comeback v tomhle tempu povede. Takže prozatím 80%.