Ošklivka Katka (2008) (seriál)

Seriál o tom, jak jeden sukničkář v přímym přenosu zruinuje rodinnou firmu protože neumí sestavit obchodní plán a pak od něj nechce kvůli svýmu přebujelýmu egu upustit, když zjistí, že je blbě. Jo a taky je tam jedna ošklivá holka, která v posledních patnácti minutách seriálu zkrásní (protože si učeše vlasy, shodí brýle, trochu se namaluje a oblíkne si normální oblečení) a na konci dá pusu tomu sukničkáři, co zruinoval rodinnou firmu. A žili šťastně až do.. kud jí nepovedl s modelkou. Je to na 4 solidní hvězdičky, ale zvyšuji na protestních 5, protože tak nízký hodnocení je výsměch.

Prázdniny pana Beana (2007)

Uznávám, že film samotnej není moc vtipnej (jakýchkoliv 5 minut Největší filmové katastrofy je vtipnějších než celý tento), ale je neskutečně, neskutečně oddychovej a děj nenudí. A ve dvanácti jsem ho miloval, takže taky notná dávka nostalgie.

Kvaska (2007)

Jen za postavu režiséra dávám dvě hvězdy navíc.

Vlk z Wall Street (2013)

Skvělý zábavný film, který určitě potěší každého nadšence investičního světa (nebo fanouška luxusu a Margot Robbie). Leo to zahrál skvěle, role mu neskutečně sedla. A ta scéna, kdy je zfetovanej a šňupne si koks jen aby dokázal vstát a představuje si u toho, že je Pepek námořník co si vzal špenát, je skvělá. Vytkl bych snad jen to že runtime tři hodiny je opravdu moc. Mně osobně to nevadilo, koukal jsem se na to po částech, ale vidět to v kině celý naráz tak mi tři hodiny přijdou fakt přepísknutný. Neznamená to ale, že by byl film natahovanej nebo v částech nudnej, celý ty tři hodiny jsou zábava. Jen mi to na jedno zkouknutí přijde osobě trochu moc dlouhý. Viděno v českém dabingu, kterej se podle mě moc povedl. Váhám mezi 4 a 5 hvězdami, ale nakonec dávám silné čtyři. edit: po druhém shlédnutí zvedám na pět, ten film je extrémně extrémně rewatchable.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Ten, kdo přišel s námětem spojit světy filmovejch Spider-Manů a dát je všechny tři dohromady v jednom filmu by zasloužil pořádnej raise. Předchozí filmy Hollanda jsem neviděl, ale film šel naštěstí pochopit i bez toho. Jako fanoušek Tobeyho jsem na to šel hlavně kvůli němu a určitě jsem nebyl zklamanej. Scéna, jak si všichni tři Spider-mani povídaj o svejch schopnostech a záporácích, se kterýma se střetli, je zdaleka nejlepší z celého filmu. Působí hrozně příjemně a uvěřitelně, jako by to ti herci ani nehráli. Toho bych si dal klidně celej film :) Po dlouhý době jsem v kině zažil fakt dobrou atmosféru a i potlesk, když se objevily Andrew a Tobey. Ze scénáře bylo sice cítit, že je to psaný se záměrem nacpat divákovi do chřtánu maximum nostalgickýho fan-servicu (viz mnoho hlášek apod.), což ale nevadí. Jak už jsem psal, Hollandovy předchozí Spider-man filmy jsem neviděl a šel jsem na to kvůli Tobeymu, ale Hollandova linka se mi moc líbila, zvlášť konec, kterej byl skoro dojemnej. A Holland to zahrál fakt dobře. Velký překvapení byl Andrew, na kterym bylo vidět že si strašně užívá bejt zpátky v roli a bylo to na něm strašně znát a moc to potěšilo. Co se mi fakt nelíbilo byla akce. Největší fight byl v hrozný tmě a celý to bylo přeplácaný a nepřehledný a vůbec mě to nebavilo. Za tohle se mi chce dát tři hvězdičky, ale dám čtyři kvůli tomu nápadu, Tobeymu, nostalgii a že jsem z kina odcházel spokojenej.

Na střeše (2019)

Zajímavej film o přátelství mezi samotářským zašpklym seniorem a mladym vietnamskym nelegálnim migrantem. Mádl má jako film maker šanci. Film jako takovej mi ale přišel trochu frustrující, například co se týče celé té sequence s tou Ruskou, která mi přišla hrozně nedodělaná. Byl tam strašně dlouhej build up k něčemu a pak se to rychle ukončí protože zjistí že je z Ruska a vlastně z toho celýho nakonec nic neni, celá ta linka se hodí do koše a nic se tak pořádně nevysvětlí, jako třeba proč s nima hrála tu jejich hru, když víme že věděla, že jí ty vzkazy posílá starej soused od naproti. A taky mě hrozně naštvalo, že nedošlo na slibované rande na střeše, na to jsem byl fakt zvědavej. Jinak je to ale celkem pěknej film. Nejhezčí věta filmu: "Víš co? Zavři oči. Představ si, že jseš starej pán, hodně starej. Jseš starej pán, v zatuchlym bytě, a víš, že život ti už pomalu končí. Nemáš vůbec sílu něco velkýho udělat. Už zapomínáš věci. Často tě něco bolí. Jseš unavenej. Nebo víš co, představ si že třeba už jen ležíš. Nehejbeš se. Lidi se o tebe musej starat. A ty už jen vzpomínáš na to všechno, co jsi v životě dělal. A taky na to, co jsi mohl udělat, a neudělal. Sere tě to, ale už s tim nic neuděláš. Koukáš do stropu. A čekáš. A teď ty oči zase otevři. Tak. A jseš zpátky. Je ti 20 let. Máš strašně moc sil. A celej život před sebou. Jakej je to pocit?"

Yesterday (2019)

Slabší čtyři hvězdičky. Milej film, zajímavej námět + miluju Beatles, což tomu filmu hodně přidává, ale moc mi nesedlo provedení a do jistý míry ani obsazení. Lily James je nádherná, ale s hlavní postavou se k sobě absolutně nehodily. Neexistující chemie, romantickou zápletku jsem jim nevěřil ani vteřinu. Záporná postava tý ženský byla hrozně odfláklá. Jinak ten mega úspěch, kterej hlavní postava Jack s těma písničkama slavil, by se v roce 2019 už nekonal. Fenomén Beatles slavily úspěch i proto, že daly vzniknout konceptu "boy band" tak jak ho známe dnes a že to bylo v roce 1960 něco novýho. V roce 2019 by se ty písničky určitě taky líbily, ale nic jako v tom filmu by se nestalo ani náhodou, spíš by se ztratily v záplavě dalšího obsahu, co dnešní společnost chrlí jak na běžícim pásu. Ale třeba se pletu a jinak průměrný písničkář Jack by se s ukradnutou tvorbou od Beatles stal megastar i dnes. Povedlo se to třeba Sheeranovi, kterej má mimochodem v tomhle filmu docela vtipnou side villain roli a umí i docela hrát. All in all, milej film a fanoušky Beatles určitě potěší.

L. H. (2013) (studentský film)

Chudák moje alma mater, nejdřív terorizovaná hovnama, potom bombama :D snad o tom druhym taky jednou vznikne mini filmeček

Pelíšky (1999)

Krásný, dobový film. I když v mým očích až příliš přeceňovaný. Navíc mě trochu překvapuje, že se to v Česku uchytilo jako "vánoční klasika". Protože ač je děj zasazen do období Vánoc, jako vánoční film, kterej bych si chtěl každý rok pustit, to na mě vůbec nepůsobí. Chápu to u pohádek nebo "feel good" filmů jako třeba Sám doma, ale Pelíšky mi na Vánoce prostě nesedí, přijdou mi na to období moc smutný/depresivní.

Shrek Třetí (2007)

Tenhle film jsem viděl v kině na premiéře v roce 2007. Poprvé a (zatím) naposled. Po dvou prvních úžasných dílech jsem měl od trojky velká očekávání a pamatuju si, že to bylo tak neskutečně velké zklamání a tak špatný, že jsem to od premiéry neměl nikdy chuť vidět znova, a to je to už 16 let. První dva filmy jsou srdcovka a pouštim si je třeba jednou do roka s tim že občas přidám i čtyřku. Trojku dlouhodobě úspěšně přeskakuju a celou ságu beru jako trilogii, protože se mi do trojky prostě znova nechce, asi abych si to nekazil. Samotná čtyřka mi v tom dost pomáhá, protože asi i tvůrcům došlo že trojka byla propadák a čtyřka tak naštěstí trojku (kromě narození dětí) celkem úspěšně ignoruje a já si po dvojce můžu s klidem pustit čtvrtej díl. Kterej měl vzniknout už v roce 2007 jako třetí díl namísto skutečnýho třetího dílu, kterej se nám dostal. Ale nevim, třeba si to jednou pustím znova a možná po letech změním názor. Ale na to že změním hodnocení k lepšímu bych si nevsadil, to že jsem si to od roku 2007 neměl nikdy chuť pustit znovu o něčem asi svědčí.