Tahle země není pro starý (2007)

Tento film jsem si chtěl pustit už dobrých několik let a kvůli zajímavé zápletce a vysokému zdejšímu hodnocení jsem se velmi těšil. A výsledek? Film je to vizuálně pěknej, mělo to pár fajn scén a postava Antona je dobře zahraná, ale jinak spíš nuda a zklamání. Vleklé tempo, dlouhé statické záběry, nudné scény (vyprávění šerifa mě uspávalo), a špatná expozice příběhu, která nedostatečně vysvětlovala motivy postav nebo některé jejich chování, třeba proč se ten lovec zachoval jak se zachoval když našel kufr s penězi (slovní expozice zde nefunguje, po většinu filmu je sám a vše se odehrává v jeho hlavě, přesto to šlo lépe natočit), proč nešel na policii, co s těmi penězi plánoval, proč to vypadalo jako kdyby ho nález balíku peněz z drog vůbec nevyvedl z míry (manželce to oznámí jako by o nic nešlo)... i z tohoto důvodu byly postavy nedostatečně představeny než aby si k nim divák dokázal vytvořit vztah, a ve výsledku jsem tak nikomu příliš nefandil (nejvíce asi majiteli benzínky, který byl ze všech postav filmu nejsympatičtější, v nejlepší scéně filmu při hodu mincí, přestože celkem měla tato postava screen time asi 3 minuty). Dorazil mě konec filmu, po kterém si řeknete "To je jako všechno?!" ... Bratři Coenovi u mě víc zabodovali s filmovým Fargem (který inspiroval ještě lepší seriál). Jinak film o nalezení drogových peněz obyčejným člověkem mnohem lépe zpracovává film Jednoduchý plán z roku 98 (s úžasným Billy Bob Thorntonem v roli, kterou byste u něj normálně nečekali).

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Nebylo to špatný, ale do kin si mnohem víc zasloužila jít nějak IRL podělávka typu Prostřeno, které pravděpodobně zůstane nepřekonáno.

Samotáři (2000)

Nádherný film ze života, zhlédnuto jedním dechem. Nechápu, že jsem to poprvé viděl až 23 let od vzniku. Ale možná je to dobře vzhledem k tomu, že jsem teď podobně starý jako byly hlavní postavy filmu. Skvělé obsazení i herecké výkony a nádherná píseň "Lucky boy".

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Jedna z nejvtipnějších věcí, co jsem kdy viděl. Jak já ty čtyři kluky miluju.

Snowboarďáci (2004)

Ve své podstatě strašně jednoduchej a prvoplánovej film o tom, jak dva kluci jedou poprvý sami na hory, tam potkaj tři holky a chtěj zasunout. Co ho dělá výjimečnym je, že je to asi úplně první českej film na styl Prcičky (aspoň co vím), že má na blbou pubertální komedii naprosto úžasnej soundtrack (tak moc, že s nim jeho tvůrci vyjeli na vlastní turné), že objevil Mádla, že na pár let stvořil dvojici Mádl – Kotek, a že je prostě a jednoduše fakt dobrej. Má dobrý fóry, hlášky, herce, tak akorát dlouhej a člověk u něj může s klidem vypnout a bavit se. A nenudí ani po letech, i když už ho člověk zná.

RRRrrrr !!! (2004)

Film narvanej tolika hláškama, že kdyby měl ještě o jednu víc, tak by prasknul.

Projekt X (2012)

Na tenhle film mě před jedenácti lety vzal v Belgii můj belgickej exchange, protože jsem ještě neuměl tak dobře francouzsky (pořád neumím) a on věděl, že na tohle moc francouzštiny potřebovat nebudu. Docela epická párty, ne že ne. Nejlepší rozhodnutí tvůrců najít do filmu úplně nový tváře aby vytvořili iluzi, že se ta kalba fakt stala. Známý ksichty by mě z toho vytrhly. Druhý nejlepší rozhodnutí točit to jako homevideo. Taky mě hodně zajímá, jak se měl film původně oficiálně jmenovat, protože Project X byl nejdřív jen pracovní název, ale nakonec se zachoval. Což je dobře. Film navíc hodně zdobí parádní soundtrack, tracky Pursuit of Happiness a Heads Will Roll hrály v roce 2012 určitě na každý domácí pařbě. A hrají dodnes. Moral of the story? Nikdy neměj párty u sebe doma.

Lví král (2019)

Takový to když koupíš film kterej stálo vyrobit 260 milionů USD a do výroby českýho dabingu investuješ 260 Kč v drobnejch, stravenku a jeden prošlej poukaz na thajskou masáž. Hlavně teda dospělej Simba se fakt nepovedl. Jinak je to ale vizuálně moc hezkej film (aby taky nebyl, když to byl jeho hlavní účel). Originál naprosto miluju a bylo příjemný vidět to v novym vizuálu. Je teda pravda co lidi říkaj že tomu se skutečnejma lvama trochu chybí ty emoce, ale to se dá čekat když se snažíš o realističnost. Něco za něco. Co mi možná trochu vadilo bylo že některý scény byly v originále natočený líp, třeba smrt Mufasy byla v originále delší a dojemnější a celá sequence splašení pakoňů byla z filmařskýho hlediska v originále uchopená mnohem líp.. byla napínavější a intenzivnější. Jinak až na pár drobnejch změn ve scénáři to samý co originál, jen v novym kabátu. Film mně určitě potěšil a děkuju za něj. Na pět hvězd to ale není, ty patří originálu. Protože jak tady někdo trefně poznamenal, tu skutečnou práci už udělali původní tvůrci v roce 94.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. A nejlepší seriál, co kdy uvidím.