L. A. - Přísně tajné (1997)

výborný film, ale proboha ta Basingerová si musela zahrát svou roli i s akademikama, jinak opravdu nechápu za co si toho oscara odnesla.

Ostrov (2005)

U Baye mám problém, všechno srovnávám ze skálou a všechno prohrává.

12 opic (1995)

čím složitější, strukturovanější a herecky náročnější film, tím jednodušeji v něm najdete chybu.... he he zkuste to....

Až na krev (2007)

je mi líto, že jsem nepochopil. po řemeslné stránce dokonalé, chválit Daniela Day-Lewise je nošení dříví do lesa. ale rozvleklost tohodle příběhu mi lezla na nervy takovým způsobem, že jsem skoro záviděl svojí pani, když začala nepokrytě pravidelně odfukovat. Klidně by se to mohlo jmenovat unuděn k spánku 1 (2,3....) děkuju za komentář od aiaxe

Lesní duch (1981)

Chata, Lesní duch, jak chcete, důležité je to, že když za komárů někdo vyslovil jeden s těchto názvů, znalí věci jen uznale pokyvovali hlavama. Kultovní horor, ze spoustou nápadů, hustou atmosférou, výbornou hudbou a zvukem a litry hnusu.

Cesta draka (1972)

Něco tak amatérského jsem dlouho neviděl, kamera, scénař, režie... na co si vzpomenete to bylo amatérský. s jednou velkou výjimkou a tou jsou skvělé bojové scény. Brece Lee byl skvělý bojovník a můžeme být rádi, že natočil alespoň tohle, jako důkaz toho co uměl.

Faunův labyrint (2006)

přiznávám, že mé očekávání bylo dost velké a zůstalo trochu nenaplněné. Toro dokáže skvěle navozovat atmosféru a pocit opravdovosti, ať jde o sebeneuvěřitelnější témata a scény, což prokázal už v devilovi. výprava, masky ( co jste říkali fešákovi s očima v dlaních? ) a vizualizace obecně je v jeho podání opravdu zážitek. brutální naturalistické scény jsou zvládnuty opravdu pěkně, pro mě však často samoúčelně a tak nějak se mi nehodí k té fantazy části, za nakreslenými dveřmi. vadí mi, že po filmu, zůstává pocit zmaru i když by to tak vlastně být nemělo ( viz poslední scéna ). upřímně jsem moc těším na hobita, kde by se Torova představivost mohla skvěle uplatnit a neměla by to nabourat zbytečná krutost, která mi v jeho snímcích trochu vadí.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

pro fandu QT to jest pro mě trochu zklamání. zdlouhavé pasáže, kde se mluví o hovně ( i když musím uznat, že celkem vtipně ) baví jen krátce a u mě se dostavila nuda, která opadla jen v přítomnosti Kurta a jeho auta. u závěru už jsem se vyloženě bavil, ale víc jak na tři hvězdy mi to prostě nevychází. Quentine udělej zas něco pořádnýho a přestaň dělat filmy pro radost sobě.

Ratatouille (2007)

osobně vařím rád, ale takouvou krysou do kuchyně bych nepohrdnul.