Hercules (2014) odpad!

Nechutné plýtvání legendou ...

Gift (2013)

To poselství je jasné a samozřejmě krásné, ale forma byla zvolena příliš kýčovitě a předvídatelně. Mě tedy opravdu nezasáhla, ale spíše popuzovala.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Bohužel mám pocit, že každý další díl zabíjí moji oblíbenou "trilogii". Vlastně to není pocit, jelikož tento díl ji oficiálně odpískal a tři výborné filmy jsou vlastně pouze v mých vzpomínkách, jelikož se vlastně vůbec nikdy neuskutečnily. I přes kvalitní vizuál Budoucí minulosti, prostě tomuto filmu nemůžu odpustit škody, které napáchal. Místo radosti přinesly závěrečné titulky spíše smutek.

Maniak (2012) odpad!

Tak tohle jsem fakt nedal. Při vší snaze jsem vydržel půlku, ale nablití mi bylo hned od začátku. Jeden z nejodpornějších filmových počinů, co se mi kdy dostal před oči.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Maleficent aneb Šípková Růženka naruby znásilněná Avatarem, šmrcnutá závěrem Ledového království a kořeněná oslíkovou nevěstou. Zvláštní obsah v nádherném designovém balení.

Bible (2013) (seriál)

Musím uznat, že potenciál byl v seriálu patrný. Bohužel na to, aby věrně natočila bible, bylo by potřeba o trochu více než 10 dílů. Starý zákon byl probrán skutečně "letem světem" a působil na mě značně nízkorozpočtově (slabé 3*). Nový zákon byl ale ztvárněn o mnoho lépe (s přehledem 4*), a to především zásluhou jeho hlavní postavy. Díky druhé polovině minisérie bych se ji rozhodně nebál doporučit (i když asi s titulkami od někoho, kdo ví o čem píše a nepřekládá doslova ;-).

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Na ryby nechodím, ryby nejím, ale Jakubova zavítání do různých kultur, krajů a zemí s ukázkou rybích velikánů mě docela bavila. Příjemný pořad bez velkých ambicí a hloupých keců.

Zpátky do ringu (2013)

"Dramatická" resp. citová stránka filmu dle mého názoru nefunguje, a tak jediné s čím může tento snímek jít do pranice, je stránka komediální. Sly je podle mě v současné době schopen přesvědčivě zahrát pouze scény, u kterých se nemusí hýbat, a tak většinu vtipu (i akce) předvádí Bobby. Celou dobu jsem film viděl na jasné 3*, možná o fous lepší. Nicméně za "Let's Get Ready to Rumble" v podání Michaela Buffera a závěrečnou scénu Evandera s Mikem musím tu půlhězdu přidat. Celkově tak za 73%.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Po 6 dílech žádná hitparáda, ale myslím, že potenciál celkem slušnej a věřím tomu, že s novými sériemi se kvalita bude jenom zlepšovat. Zatím 70%. Predikce potvrzena - po druhé sérii o hvězdu zvedám.

Láska a jiné závislosti (2010)

Slušný a předvídatelný film, který nepřináší vůbec nic nového. Věřím, že hodně uživatelů přidala tu 3* za to, co ukázala Anne, stejně jako já.