Ledové království (2013)

Žánrově kvalitní animák s příjemnou ústřední písničkou, který si s (docela dost) přivřenýma očima těch 5* zaslouží.

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Viděl jsem asi 20 minut, a proto nebudu hodnotit (jelikož nejsem pokrytec). Nicméně musím říct, že se jedná skutečně o sračku, která je vším možným, jen ne televizní zábavou. Kdy už si autoři konečně uvědomí, že doba podobných pořadů už je opravdu pryč?!

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Typický seriálový produkt poslední doby. řemeslně dobře zvládnutej, ze začátku navnadí a postupně elán vyprchává. Typické 3-4 *. Pro mě jako zde několikrát zmiňovaný Mad Men. Série 2: Tak podruhé řadě dávám 1* dolů. První půlka je tragická a nad vodou ji drží jenom Lizzy. Ve druhé půlce už se sice něco děje, ale nejedná se o nic, co by se vyrovnalo řadě první.

Osamělý jezdec (2013)

Místo prokletého zlata prokleté stříbro. Místo rozbitého kompasu rozbíté hodinky. Místo potrhlého piráta potrhlý indián. Těch paralel se nabízí opravdu mnoho a všem je jasné, že se do značné míry jedná o vykrádačku. Nicméně je na co se dívat a je u čeho se bavit, takže proč si Lone Rangera nepustit, že?!

Odpojit (2012)

Nemyslím si, že by Disconnect přinesl něco, co by nebylo viděno již v jiných a lepších filmech, nejen o kyberšikaně.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Ne, že bych na to teda nějak koukal, ale manželka to žere a tak čas od času něco zahlídnu. Musím říct, že to něco do sebe opravdu má (i po 10 letech od natočení).

Podfukáři (2013)

Naprosto mě dostalo obsazení, které jsem dopředu neznal. Na to, aby každý dostal tolik prostoru, kolik by se k jeho jménu hodilo, musel by mít film tak 4 hodiny, takže místní prolévače slz, že se tam hvězdy jen mihly, nepodpořím. Přiznám se, že jsem policajtům neslkutečně přál, aby tu bandu kejklířů nakonec dostali. Je to určitě slabší film než dokonalý Dokonalý trik, nicméně o zábavu se dle mého dostatečně postaral.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Nějak takhle si představuju, když pohádce ve vězení spadne ve sprše mýdlo a někdo (Sokolovský) ji brutálně znásilní. Nesympatická princezna, připosranej princ, král s umělými vousy a souboj (krásných) draků, kteří na sebe sotva kuckají, načež je konec. V duchu Vánoc dávám alespoň tu 1* (místo zamýšleného odpadu).

Kick-Ass 2 (2013)

Dvojka se dá srovnávat s jedničkou asi stejným stylem, jako že Dave je sexy típek. Neříkám, že jsem se nepobavil, ale jestli bude další díl pokračovat stejným tempem, tak to bude na zblití, jako když vás někdo zasáhne "blicí tyčkou" (viz film). Smutné, když z asi tisíce "superhrdinů" je sympatická jedině Hitgirl, ostatní nejsou k smíchu, ale bohužel k pláči!

Před půlnocí (2013)

Říkám manželce: "Mám vzít (od bratranca) tento film, je to romantický, dáme?" Řekla, že jo - první chyba. Manželka po 20 minutách nudy (cca 2 dialogy) usíná, já pokračuju - druhá chyba. Uznávám, že je to film ze života, a že jsem neviděl ty předchozí, ale nechápu, jak tohle někoho mohlo bavit. 2* za náročné slovní přestřelky dua Hawke + Delpy.