Signál z neznáma (2014)

Styl filmu více otázek než odpovědi, který je stavěn na dialozích a málem prostoru byla vždy má parketa. Tento snímek vše výše uvedené do puntíku splňuje, i když myslím si, že druhou polovinu na povrchu šlo udělat lépe. Přesto tento film má své kvality i přes nízký rozpočet. 78%.

Přicházejí v noci (2017)

Podivná psychologická ptákovina, u které jsem skoro usnul. Tempo je příliš pomalé a herci velice nesympaticti (hlavně ta rasově 'korektní' rodinka). Nikomu jsem nefandil, proto mě i samotné finále nechalo naprosto klidným. Vše špatně a proto 45%.

Konvert (2017)

Rusko a horor to k sobě moc nejde, i když v tomhle případě film přímo hororem nebyl. Přesto film si moji pozornost získal (možná k tomu dopomohlo i to, že jsem tento snímek viděl přímo v Moskvě, kde se samotný děj i odehrává). Celkově moc sympatický film, tak jako ústřední dvojive hlavních hrdinů. Dávám 75% Což jsou horší 4*.

Ochránci (2017)

Rusové by se do masovejch digitálních bordel fantasy filmů alá Avengers vůbec neměli pouštět. To je jako, kdybyste chtěli v Česku natáčet mysteriozni hororové dramata na španělský způsob. Vždy to bude vypadat směšně! V Rusku se bezesporu točí kvalitní filmy, ale jen do té doby než se rozhodnou bezmezně kopírovat Americkou produkci, na což jsem alergický. Tahle ptakovina byla akorát tak dobře trikove zvládnutá, za což dávám jediný body. Příběh to snad nemá. 35%.

Cizinec ve vlaku (2018)

Hroznej trapas a přitom podle traileru to vypadalo tak zajímavě. Film si moji pozornost udržel jen první půl hodinku a je k smíchu, že tam kde zápletka začíná film vlastně končí a nemá co nabídnout. Liam tu hraje až směšnýho hrdinu, kterýmu tuhle slataninu prostě nemůžete věřit. Propadák, kde byl jen dobrej nápad, ale realizace 0. 40%.

The Outsider (2018)

Těšil jsem se na film z prostředí Jakuzy, ale ve finále spíše převládá zklamání. Hlavní postava byla neskutečnej nesympatickej zmrd + jsme se nedozvěděli nic o jeho minulosti. Takže celkově dost plochej a nerozvinutej příběh, kde chyběl jakejkoliv zvrat. 55%.

Šišanje (2010)

Na to že to film z balkánu jsem čekal víc. Znám trochu fotbalovou scénu v Srbsku, a tak jsem čekal něco ve stylu okolofutbola. Třeba takové zfilmování nevrazivosti tvrdych jadrer CZ Bělehrad vs Partyzan by se mi moc líbilo. Tohle byl pouze prumernej film o bandě debilnich nacku. 55%.

Bez konce (2008)

Romantická hořká komedie od nasich balkánských bratrů, ve které již jako tradičně hraje svou roli nedávná válečná minulost. Děj celkem pomalý, ale nevadí mi to měl jsem totiž z toho moc dobrý pocit a celkově mi sedí všechny filmy z tohoto kraje. 75%.

Rane (1998)

Paarada paradni ukázka Srbských gangsta hochů, kteří se s tim nemazou a ohání se kverem kdykoliv se jim zachce. Vyrustat ve válkou zmítané zemi, kdy vas humanitarne bombarduji kamarádi Vaška Havla vám asi moc v budoucím životě nepřidá. Trochu divnej konec ve stylu oko za oko zub za zub, ale třeba scenky z jejich stryckem co je zaucoval nemaj chybu. Tohle je prostě úplně jiný filmový prostředí oproti nasim českejm srackovejm rodinejm komediim s Polednakovou! 80%. Kosovo je Srbija!!!

Nejdrsnější věznice světa (2016) (seriál)

Zatím viděn díl z Hondurasu a čistý průměr nelisici se od jinych podobných seriálů.