Memento (2000)

Nemůžu se zbavit dojmu, že ani scénárista nakonec nevěděl, kdo tu prvou noc přiřadil k tisícovce a kde se vubec vzala Šeherezáda. Jasně, je to 16 let starej film, temkrát bych tomu asi nasolil pětikouli, ale teď mi na tom prostě něco nesedí. Je to takovej ten pocit, kdy si za Boha nemůžete vzpomenout, jestli jste vypli sporák a přitom čumíte, jak vám hoří barák.

Ulička hanby (2014)

Standardně trapná chujovinka bez inovací, je s podivem, že přes 40 let stará ženská hraje mladou reportérku, ale co. Potěšil mě Jack Lejno ze Zprávaře, čímž tak trochu udělali crossover mezi těmito zprávařskými filmy.

Zimní příběh (2014)

V první řadě musím říct, že na romantický filmy, nebo přeslazený cajdáky moc nejsem. V druhý řadě, já v tom teda takový zoufalství neviděl. Je to standardně natočená fantasy pohádka, která těží hlavně ze skvělého hereckého obsazení, které nemohlo být lepší, Crowe se na roli démona vyloženě hodí a o Kolínovi ani nemluvim, ten se pro tyhle role smutně koukajících swít kjůt týpků snad narodil. Takže když si zrovna nehraje na artovýho maniaka a nepičuje někde po lese se slepou nánou a nebitchuje se při tom Humřími klepety po zádech, dá se na jeho filmy vždycky koukat. Nevím, jestli jsem byl takhle po ránu nějak rozněžněnej, nebo kdoví, co, ale slušně jsem si u toho vypil šumák. Možná bych měl večer koukat na filmy a né chlastat.

Ten třetí (2013)

Kapitán Afekt z parníku Melodrama pro nás naškrábal celkem solidní sračku. Nebudu lhát. Nudil jsem se. Autorská beznaděj z toho doslova teče a jen málokdy něco funguje, jak má. Nemluvě o hercích. Třeba vůbec nechápu, čím si Milena Kundis vysouložila, pardon, vysloužila tak žhavej flek v Hollywoodu, ale já jí nežeru ani její "krásu", natož pak herectví. Další věc, které nás mohl Haggis ušetřit, byl pohled na deformované tělo otce z povolání- Neesona, natož pak pohledu na jeho prdel. Psychicky vychýlená Třináctka vošuká kohokoli nad šedesát a je to fakt podívaná, že by i kůň blil ( a to nemůže). Jedna osa, která vypráví příběh kůl cigánky je asi tak uvěřitelná, jako historka o tom, že měl Zeman tenkrát fakt chřipku (no, přece, jak se přerazil o koberec). Co je ale na tom všem nejhorší?Přeci to, že herci si zoufale nesedí, já jim nevěřil ani bradavici mezi lopatkama. Je to uměle natažené, zoufalé, topí se to samo v sobě. No a že by závěrečné protnutí dějových linií bylo nějak zajímavé? Tohle by si domyslel i albánský dělník na heroinu. Spíš to na mě působilo jako projev totální scénáristické bezradnosti a co hůř, působilo to lacině. Crash mě tenkrát ustřelil a hltal jsem ho, jako by to udělala holka, ale u tohohle jsem jen znechucením probudil dávivej reflex k životu.

Zabijáci (2014)

Jediné, co mi zkazilo tenhle film, je fakt, že jsem četl knihu. Kdyby ne, napálil bych klidně pětku. Takhle mě spíš irituje psychologizace postav a i jejich vzezření, totálně se totiž neslučuje s knihou. Carl přece nemohl být z formy a břichem, to by to pak přece nebyl sympaťák! Jenže Olsenovi nešlo o to stvořit krásného hrdinu, jako Keplerovi, Carl je především charakter, sice líný, ale charakter. No nic. Film byl jinak dost dobře zvládnutej, ostatně, jak bývá u seveřanů dobrým zvykem.

Viktor Frankenstein (2015)

Dva skřeti. Z nichž jeden je i transka. Ano, je to McAvoy a Čarvenýútese. Kupodivu mi tu McAvoy nevadil, což je co říct, protože prožitek z Wanted mi totálně zkurvil. Tady hrál pěkně. Bravo. Asi největším problémem je, že tenhle příběh už je stokrát omletá pohádka, kterou se každý pisálek snaží obohatit o nějaké své intelektuální poznatky, romantiše nápady a potentní vsuvky. Takže voila, máme tady sešitou blbůstku víc než samotné Frankensteinovo monstrum. Možná, že když to bylo zelený a v devadesátkách se vám to potácelo po obrazovkách, bylo to top, teď už je to ale jenom průměrné (v rukou zdejšího maniaka podprůměrné). Další věcí, která mě dost sere, je to "horor". Kdo to tam jako napsal? Shelly asi rotuje v hrobě.

Rohy (2013)

Nevím, čím to bylo, jestli tím, co mi projelo tělem, nebo tim filmem, ale zážitek to byl vskutku nevšední. Zakrslou transku Červenéhoútese fakt nemusím, ale sem mi sednul jak lajna nařezaná zlatou kartou přímo do nosní dírky. Mysteriózní přívlastek mi byl asi nejvíc po chuti, na konci už dost přitažené za vlasy, ale proti gustu žádný Pohlreich. Jo a slyšel jsem, že se chystá dvojka, Daníkovi prej narostou z palice dva roztomiloučcí robíčci a on bude pátrat, kdo mu u nich vyplácal baterky. (Tipuju mamku, ale nechci spoilerovat.)

Stážista (2015)

....a já ti jedním pírkem život zmařil. Aha, to je vlastně jinej film. No nic. Dědeček Hříbeček odehraný De Nirem mě teda rozhodně neurazil. Ale ani nenadchnul. Bylo to jak narazit si holku s krásnou postavou, vysvléct ji do spodního prádla, myslet si jaká že to nebude dýmka míru a nakonec jen tak ležet a čekat až to skončí.

Zoolander No. 2 (2016)

Nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Od mentálně retardovaného děcka taky nečekáte, že vám vypočítá váš úkol z matic. Na druhou stranu to mnohdy bylo až moc debilní a trapné, než by si to zasloužilo. Ač tu Ferrela hodně lidí pomlouvá, já ho mám prostě rád, když si pustím jeho film, jdu do toho s vědomím, že budu koukat na solidní kokotinu, která mě ale rozesměje. Což platí i tady. Ferrelovi jsem se smál. Nad Stillerem jsem kroutil hlavou a u Owena jsem se červenal. A to přesně v tomhle pořadí. Možná, že kdybych před tim nakapal do strojku pár panáků Kapitána...nevim, každopádně na poli debilních komedií to u mě rozhodně neuspělo.

99 domovů (2014)

Obřezaní kokoti - výběr - aneb i takhle se dá okomentovat film. Teď už ale k věci. Wow. Depkoidní rajblovák tý nejvyšší kvality a já jen seděl a čuměl s otevřenou hubou. Garfield hraje! Hraje jako muž! O Shannonovi není třeba pět ódy, on ví, že je mistr svého řemesla. Tudíž nezbývá nic jiného, než tleskat. V podstatě je to téma Sázky na nejistotu, akorát se věnuje jiným detailům stejného problému. Dlouho jsem neměl takovou chuť vzít si hypotéku.