• Thriller

Návrat Růžového pantera (1975)

Mně Christopher Plummer připadá sexy a nepřipadá mi nevýrazný. Připomíná mi Michaela Fassbendera. Jinak je to dobře udělané, vtipné. Sellers hraje dobře.

Bílá paní (1965)

Rozcuchaná Chramostová jako manželka Brodského na Bohdalovou, "ty rajdo. Vždyť on je ženatej?" Bohdalová na to:" já ne nevěděla, že je ženatej". Dobře udělaná a vtipná komedie. A samí naši velcí herci v ní hráli.

Zelená karta (1990)

Nevím čím to je, ale Andie MacDowell mi v některých filmech nesedí. A tento film mezi ně patří. Buď je to jejím herectvím nebo typem. Depardieu je výborný jako všude jinde.

Mravnost nade vše (1937)

Je to můj jeden z nejoblíbenějších filmů pro pamětníky. Výborní herci, vtipné to je a nemá to chybu. Vždy když to dávají v TV, tak na to kouknu. Tento film je náš národní poklad.

Setkání v červenci (1978)

Nebýt syna učitelky, nedali by se dohromady. Vždycky jsem na ten film koukala v létě. Zrovna na to koukám v zimě, už asi po šesté a vůbec mi to nevadí. Má to své kouzlo. Kaiser je sympaťák, dobře se na něj kouká, tak proč si to nezopakovat, že? Divíte se, že po něm v té době ženy šílely? Chemie mezi Kolářovou, Kaiserem fungovala. Tomáš Holý je skvěle doplňoval. Je to jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů.

Discopříběh 2 (1991)

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Líbí se mi ty písničky v tom vložené. Koukat se na to dá, proto 3*. Kdyby se nedalo, tak dám 2*.

Bílý palác (1990)

Film se mi líbil. Na Jamese Spadera se dobře kouká a na starší Susan Sarandon taky. I chemie mezi nimi fungovala, tak to hodnotím jako lepší průměr. Film má dobré dialogy. Ten film můžu viděti i několikrát za sebou a vždy mi něco nového dá. Spader a Sarandon jsou mí oblíbení herci, tak mi nedělá problém vidět to znovu. Susan Sarandon je tu nesympaticky trhlá, ale právě proto, že je úplně jiná než její milý, proto má film své kouzlo. Ne nadarmo se říká, že protiklady se přitahují.

Control (2007)

Skupina Joy Division má dobré písničky, proto jsem na film šla do kina a nebyla jsem zklamaná. Naopak. New Order patří mezi oblíbené skupiny, ta následovala po Joy Division. Film byl dobře udělaný a hlavní herci hráli dobře.

S čerty nejsou žerty (1984)

Tato pohádka nemá chybu. Skvělí herci jako Dlouhý, Vetchý, Nárožný, Preiss, Kretschmerová, Kemr atd. Líbí se mi na konci, jak Kemr říká o knížeti pekel Heřmánkovi, On je takový zajímavý... vášnivý. Angelina s ním za krátkou dobu odjela do pekla, aby neskončila na ocet. Tak to dopadá, když se žena zblbne do bohatého fešáka, kterého vlastně ani nezná. Provdá se za něj a později lituje. Zjistila jsem, že představitel otce Petra spáchal sebevraždu po tomto filmu. To je smutné a náhoda, když si uvědomíte, jak dopadl v té pohádce.

Noční let (2005)

Tohle je super. Cillian Murphy, typově připomíná Oldřicha Kaisera za mlada. Hraje psychopata, který kvůli penězům zabíjí lidi. Nezdá se mi pravděpodobné, že by ho Rachel Adams zvládla. Přesto je to super podívaná a je to film, který neomrzí a můžu ho vidět několikrát. Protože dvojka Adams - Murphy se k sobě hodí. Když jsem to poprvé viděla, myslela jsem si ze začátku, že něco mezi nimi bude. To sice bylo, ale ne nic milostného, jak byste čekali. Na filmu se mi líbilo, že je nepředvídatelný, oba hlavní herci jsou roztomilí a dobré dialogy.