• Thriller

Zrůda (2003)

Filmu jsem dala 4*, protože herecký výkon Charlize Theron byl výborný, proto ten Oscar za něj. A celkově dobře udělané to bylo.

Arthur (2011)

Russell Brand mě příjemně překvapil. Film si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Měl i hluchá místa, ale na neděli to byla hezká podívaná. Greta Gerwig mi byla moc sympatická. Dávám lepší 3*.

Marťan (2015)

Odehrávalo se to v raketě a nebo ve vesmíru a mě to nudilo, tak jsem chvilkami usínala. Fyzika a matika není moje silná stránka. A ve filmu hodně používali slovo sol, což nevím co znamená. Ve fyzice jsme se o této veličině neučili. Řekla bych, že je to film určen převážně pro muže. Od půlky se konečně začalo něco dít a konec byl krásný, vesmír se mi moc líbil. Nádhera, která se hned tak nevidí. Dobře udělané to bylo. Trošku mi to připomnělo film Kontakt s Jodie Foster. Šla jsem na film kvůli hodnocení tady a Mattu Damonovi, mému oblíbenému herci. 4* si to určitě zaslouží. P.S. Kdo má klaustrofobii, můžou mu vadit malé prostory v kabině rakety. Tam se to převážně odehrává. Já ji zrovna trochu mám, tak mi příjemně zrovna nebylo. Souhlas s heydou. Čekala jsem, že to bude lepší.

Dorian Gray (2009)

Četla jsem knížku o Dorianu Greyovi před skoro 20 lety a představovala jsem si Greye jako blonďáka s modrýma očima. Proto přišlo zklamání, že vypadá jinak než jak jsem si ho kdysi představovala. Každý si krásu představuje jinak. Ben Barnes mi není sympatický, ale citlivě a ovlivnitelně vypadá a hrál od druhé třetiny dobře. Víc by se na roli Doriana hodil James Marsden, ale tak před 20 lety, když byl mladý. Měl a má stále hezkou fasádu a pod ní nevím, co. Ale zahrál by to taky dobře, myslím. Colin Firth hrál jeho "přítele". Lord Wotton negativně ovlivňoval Doriana, proto se choval tak, jak se choval. Kniha mi připadala lepší. Vadily mi tam hororové krvavé scény. Reakce na burtona - mně tam to šuk*ní nevadilo. A to mám pocit, že jako jeptiška žiju. Vždyť to bylo jenom jako - hraný.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Na to můžu koukat i jako dospělá, i když je to pro děti. To bude tím, že tam hrají zvířata a ta já můžu. Lipský hraje skvěle i ženskou. Méďové jsou roztomilí a opice také. Podobný český film mě nenapadá, proto to má takové kouzlo a 4* si to zaslouží.

Liberace! (2013) (TV film)

Bylo to hezké, vtipné. Matt Damon vypadal zženštěle líp než mužně. A bylo to hlavně díky skvělé práci maskérů. Co se mi nelíbilo, byla poslední asi půlhodinka. Kamera se zaměřovala jen na Damona, přestože nebyl sám. Takže jsem si domýšlela, s kým on to vlastně mluvil. Lowe byl taky skvělý. Situace, kde hrál Damon špatně byla, když byl s Douglasem u Loweho ordinaci, a řešili plastiku, nevím už čeho. Ale byla to vtipná situace, Damon se neudržel a viděla jsem to na něm.

Zvláštní případ (1981)

Dávám spíš horší 4*. Mělo to takovou zvláštní atmosféru. Herci mi sympatičtí moc nebyli. Hlavně Bertrand a Francois. Oba to byli zřejmě manipulátoři a manipulovali s Louisem. Bohužel ke smůle Louisovi. Konec byl divný... Je to typické drama. Žádný vtip ani hláška tam neproběhne. Bertrand rozvrátil Louisovi rodinu a pak zmizel. O to mu zřejmě šlo. Michel Piccoli hrál výborně. Jedna z mála světlých a normálních postav byla žena Louise. Byla prozíravá, tušila něco nekalého. Ale Louis měl svou hlavu, nedal si říct a "naletěl". Uvědomil si to, bohužel, až když bylo pozdě. Bertrand nesnášel svého otce. Možná byl také manipulátor. A syn to měl po něm.

Sekretářka (2002)

Herci jsou mi sympatičtí a hráli moc dobře. Když se jim to líbí, tak je to v pořádku. Horší by bylo, kdyby se jí to nelíbilo a jemu se líbilo, že se jí to nelíbí. Spader- Grey je ještě slabý odvar oproti jiným sadistům. V tomto případě je spokojenost na obou stranách. Stejně je to velká náhoda, že se tak sešli. Ale ve filmu je možné vše.

Přístav (2015) (seriál)

Proč to má tak nízké hodnocení? Hrají tam skvělí herci jako Čtvrtníček, Hrachovcová, Blažek, Dejdar... Viděla jsem to párkrát a ne úplně celé, ale líbilo se. Nejvtipnější je Hrachovcová, Čvrtníček. Koukejte na kousky dílů jako já a bude se vám to víc líbit...

Před očima (2010) (TV film)

Předvídatelné to bylo, ale ne zcela. Například že na konci umřel strýc, to se předvídat nedalo. Docela se mi to líbilo. Herci byli sympatičtí.