• Thriller

V plném slunci (1960)

Má to být stejné jako Talentovaný pan Ripley. Nevím, čím to je, že tato verze se mi líbí o 2* víc. Delon se na tu roli hodí víc nebo ji lépe hraje než M. Damon. Možná je to hudbou, atmosférou, herci... Hlavně Delon se přičinil k tak vysokému hodnocení. Ale ostatní herci také nejsou špatní. Nenudí to, na rozdíl od Talentovaného pana Ripleye.

Telefonní budka (2002)

Tak tenhle thriller nemá chybu. Nemá žádná nudná místa a je to zábava. Manipulátor si ten chaos a pozornost užíval. Stuart ho musel poslouchat jako hodinky, jinak by ho zabil. Až to místy bylo vtipné, co říkal. Ale v kůži Stuarta by být nikdo asi nechtěl. Zajímalo by mne, jestli hrát Stuarta bylo pro Colina Farrella nepříjemné. Musel poslechnout psychouše na slovo jako dítě matku. Matka dá dítěti max. na zadek, ale on mu vyhrožoval zabitím. A pro manažera to kor muselo být ponižující... Proto má tento film taky hodně bodů. Kdyby tam místo manažera obsadili někoho uťápnutého s podřadnou prací, nemělo by to takový efekt.

Labyrint (2015) (seriál)

Docela jsem se těšila na tento seriál, protože tam hraje můj oblíbený Langmajer. Bohužel mi tam v prvním díle vůbec nesedla Zuzana Kanócz a odradilo mě na to dál koukat. Připadá mi, že se tam moc nehodí. Koukám na další díl a trošku se Zuzana aklimatizovala, tak snad to bude lepší.

Sexmise (1983)

Tak tento film byl dobrý a i v dnešní době koukatelný film. Několikrát jsem se u toho i pobavila a nápad to mělo dobrý. Nic s podobnou tématikou jsem neviděla. A je to hezká podívaná pro muže. Je to typ filmu, který utkvěje v paměti na dlouho a přemýšlíte o něm. Má dobré hlášky.

Dárek (2015)

Co mi na filmu vadilo, byl useknutý konec. S kým dítě měla se už asi nedozvíme. Kam jela z porodnice, také ne. Pak nechápu, proč si byt pořádně nezabezpečili. Peníze na to měli. A proč jel Simon a Robyn ke Gordovi na návštěvu, když už tušili, že je divný? Hlavně Simon věděl, co mu provedl, tak mohl tušit něco nemilého. Asi proto, že si je G. dárky získal, morálně si je zavázal a oni byli zvědaví. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá platí pro tento film. Kdyby se každý mstil za to, že mu někdo něco řekl nebo udělal před 30 lety... Člověk by měl umět odpouštět a nebo se přes některé věci umět přenést. Navíc v dnešní době není čas na to se někomu mstít. V práci jste od rána do večera a volna je málo. Ne každého uspokojí odplata. Jiný jste v 18 než ve 40 l. Ale v tomto filmu bylo vidět, že Simon se zrovna nezměnil. Bylo mi ho na konci až líto. Přišel o manželku, práci... Všimněte si, že Gord se tváří pořád stejně a nehne ani brvou, nedává najevo emoce. Poučení z tohoto filmu plyne takové, že na střední nebo jiné škole si dávejte pozor, abyste se nesmáli a nešířili lži o slabších nebo "jiných" spolužácích. Protože nikdy nevíte, jak a kdy se Vám to vrátí. Simonovi se to vrátilo.

Skleněné peklo (1974)

Je to film super. Díky skvělým hercům jako je Paul Newman, Richard Chamberlain, Steve McQueenovi atd. Koukám na to, vždy, když to dávají v TV. Je to neokoukatelný. Vždy Vám to něco dá a něčím překvapí. A dobře se na ty herce kouká... Abych neurazila herečky, tak na ty také:).

Nejlepší ženská mého života (1968)

Čím to je, že se mi více líbí starší filmy než dnešní? Zřejmě režiséry a scénářem. Tento film jsem viděla poněkolikáté, protože vím, že mě nezklame. Je to vtipné, Sovák hraje dobře, vnitřní hlas p. Sováka mi tam sedí a M. Dvorská také. Chemie mezi nimi funguje.

Babovřesky (2013)

Do čeho to Jan Dolanský vlezl? A někteří ostatní herci? Když jsem viděla, jak Žilková kopla Kikinčuka, přestalo mě to bavit. Zlaté Slunce seno...

Probuzení (2007)

Dávám hodnocení 4, ale je to mezi 3 a 4 hvězdou. Jessica Alba hraje potvoru, která pro peníze udělá cokoliv - předstírá lásku a nechá zabít přítele.

Bounty (1984)

Film je z exotického prostředí a hezky udělaný. Výborní herci Hopkins, mladý Liam Neeson, Gibson, Philip Davis. Na krásného Mela Gibsona se dobře koukalo. Tehdy to byl asi jeden z nejhezčích herců. Nedávno jsem někde četla, že je to podle skutečné události.