Dívka na koštěti (1971)

Jeden z nejlepších českých (vlastně Československých) filmů! Skvělé filmové triky, které v té době nám mohli závidět i hoši z Hollywoodu, skvělí herci a samotný příběh. Velká poklona a gratulace našim filmařům, protože tento snímek miluji. Skvělý film!

Ucho (1970)

Dost odvážný film na dobu, kdy se natáčel. S herci jsem byl spokojený. R.I.P. pro pana Brzobohatýho a hodně zdravý pro paní Bohdalovou. Film jako takový už je horší. Jednotlivé scény vypadají, že už se něco začne dít ale pořád nic. Zápletka je hodně zajímavá a jak už jsem naopsal, na tu dobu hodně odvážná. Rozhodně se z toho dalo vytřískat víc. Film obsahuje více nudných, než zaživných scén a to si myslím, že je škoda.

Frajeři ve Vegas (2013)

Už tolikrát jsem viděl filmy, kde je dobře zpracovaný úvod, ale pak se to časem zvrtne a vyjde vám z toho pěkná blbost. Ze všeho nejvíc mě zarazilo, jak se mohli čtyři vynikající herci ukecat a přidat se na seznam výtvarníků tohoto paskvilu. Děj je naprosto stupidní, rozhodně mi nesedí, že čtyři dědkové jeli na stará kolena navštívit Vegas, nebo že se Douglas jako dědek žení s o 30 let mladší ženou. Tady by mi spíše sedělo, že to jsou stále mladí kluci, kteří ve Vegas loví holky, či utrácej prachy, ale to by je nemohli hrát Douglas, De Niro, Freeman a Kline. Rozhodně by mě film bavil víc, kdyby měl propracovanější scénář. Srandy tu nejsou skoro žádné, spíše trapnosti a nuda. Měl jsem poslechnout své svědomí a ndívat se na tento film, ale to herecké obsazení mě přitáhlo za ruce.

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Sérii Apokalypsa miluji. Tito Francouzští filmaři naprosto dokonale točí své válečné dokumenty, tento film o Hitlerově kariéře je ještě lepší, než jsem čekal. Máme tu jeho rodné město, rodinu, působení v 1. sv. válce, jakými zraněními si tam prošel, jakých bitev se zúčastnil a samozřejmě jeho působení v politice, které je hlavní náplní tohoto dokumentu. Nečekejte, že tu bude rozebírána ním způsobená válka. Dokument se zajímá pouze o jeho politickou kariéru v meziválečném období. Chválím zpracování a velký důraz filmařů. Ukázkový dokument o jednom z nejhorších lidí na světě. Vřele doporučuji, hodně se o Hitlerově politické kariéře dozvíte.

Šoa (1985) odpad!

Musím přiznat, že jsem byl zvědav na toto dílo, protože devíti hodinové téma o holocaustu z druhé světové má zajímavý nápad, ale sami posuďte a pusťte si tuto amatérskou, nesestřihanou, nudnou slátaninu. Vydržel jsem to asi 17 minut, poté, co jsem viděl zpracování a náplň filmu mě přešla chuť se na to dívat 9 hodin. Příběh tohoto dokumentu je zasažen do doby vzniku tohoto filmu, Claude Lanzmann jakožto režisér chodí z místa na místo a vyslýchá židy, co přežili koncentrák. hloupé, že? A předstravte si, že je film plný nic neříkajících záběrů, nudy a hlavně, že to trvá 9 hodin! Jediné, co zaujme jsou výpovědi samotných židů, u kterýc h se musíte pozastavit a říct si - nacisté, to byly svině! Ale to je příliš málo na to, abych dal alespoň jednu hvězdičku. Za sebe mohu říct, že se jedná o nejhorší dokument co jsem kdy viděl. Opravdu odpad a varování pro všechny dokumentaristy.

Hoří, má panenko (1967)

Miloš Forman je pro mě nesmrtelný Čech. Jako jeden z mála Čechů se stal světovou osobností a ikdyž dnes už není to co býval, tak má za sebou bohatou filmovou minulost, ale jelikož natočil i tenhle film, tak jsem čekal, že tak bude vypadat. Hoří, má panenko je ale hodně velká supidita - bez děje, bez herců, bez scénáře a troufám si říct, že zde režie snad zaspala celé natáčení. Některé chvilky jsou koukatelný a proto také dávám jednu hvězdičku, jinak bych se odvážil dát Formanovi odpad.

Černobílý svět (2011)

Velká zhovadělost. Ze začátku jsem nemohl pochopit smysl přeběhu tohoto filmu, ale pak jsem poznal, že se vlastně jendá o Purpurovou barvu, akorát zde hrají bílí a ne černí. Tím pádem je příběh nic neříkající, oba filmy jsou šílený. Zde jsou mé zápory vlastně stejné, jako v Purpurové barvě. Heozné dialogy, postavy přímo kravské, scénář taktéž. Opravdu hloupý film a lituji, že jsem se na něj díval.

Osvětim - Zapomenuté důkazy (2004) (TV film)

Konenčě jsem našel nějaký dokument o Osvětimi. Od ledna roku 2015 je to už 70 od osvobození tohoto tábora smrti. Dokument je za začátku trochu stereotypní a neříká nám nic nového, ale podané informace o možném bombardování spojenci tento tábor smrti mě překvapil a dozvěděl jsem se něco nového. Snímek je dobře udělaný, zde jsou i záběry ze shora z letounu na celý tábor a že byl opravdu velký. Lidstvo nesmí zapomenout na tuto černou minulost.

Všude dobře, doma peklo (2015) odpad!

Naprostá zhovadělost se stokrát ojetým scénářem a příšerným "hercem" Patrickem Wilsonem". Moc se k této kravině nechci vyjadřovat, je to nezajímavý, zbytečný, hloupý film, který mě vůbec ničím nezaujal.

Neznámý holocaust (2013) (TV film)

Dokument svým způsobem nepřináší nic nového. To, že Hitler vraždil židy i na východní frontě snad ví každý. To, že Ukrajinci byli pohřbíváni v masových hrobech ví taktéž každý. Stejně vás to ale nenechá a se zájmem a se slzami v očích budete sledovat tento dokument o největších vraždách v historii lidstva. Dokument je dobře zpracovaný a hlavně vám ukáže drsné, zkutečné záběry, které snímaly mrtvá těla vyhublá až na kost.