Druhá světová válka v barvě (2009) (seriál)

Chválím délku tohoto díla. Třináct dílů z toho každý kolem 50ti minut si myslím, že je kus dobře odvedené práce, která ale je bohužel trošku scházována kvůli špatnému zpracování. Vadily mi dlouhé nezajímavé řeči, málo záběrů z fronty a hlavně je dokument hrozně ozvučený. S Apokalypsou: 2 světovou válkou se to nedá vůbec srovnat. Zkrátka tohle je s*ačka. Jestli hledáte solidní dokument o této největší válce, tak se podívejte na již zmíněnou Apokalypsu, kterou i mám mezi svými nejoblíbenějšími seriály.

Poslední metro (1980)

Tohle je opravdu hodně velká a nudná kravina odehrávající se v době okupoce Francie Hitlerem. Film možná ze začátku vypadal, že má nápad, ale jeho potenciál nebyt plně využit. Herci nevýrazní, scénář snad nai žádný nebyl, děj o ničem. Nuda, nuda, nuda a jeden velký propadák. Jedna hvězdička pouze za Deparidieuho.

Blade (1998)

Wesleymu jsem fandil. Jeho herecké představení v roli Bladea mě upoutalo, ale co film hodně potápělo byly hrozné béčkové akční scény a předvídatelnost v ději. Scénář totiž není nic extra, pak efekty jsou taktéž katastrofální, zvlášť scény, kde se upírům nafukuje kůže, to je hodně k smíchu. Co se povedlo byly hlášky a již zmíněný Wesley, který mě nutil film dokoukat, ikdyž to místama byla síla. Béčko je to hodně velké, na áčko to má ještě hodně daleko. Špatné triky, špatný scénář, špatné triky, předvídatelnost, klišé. Takto se asi nejpřesněji a co nejkratším způsobem zhrnout tento film.

Absolvent (1967)

O Hoffmanovi jsem vždycky věděl, že je to výborný herec, moc jsem se proto těšil na jeho výkon v tomto snímku. Jedná se o první velkofilm tohoto herce. Snímek má zajímavý námět, scéna s paní Robinsonovou u ní doma mě dostala a upoutala. Nmohl jsem se dočkat, co bude dál. Mlaďoučký Benjamin si s touto o dost starší paní domluví rande a začnou se mu bouřit hormony. Děj nabere úplně jiný spád, když se do jeho života připlete Robinsonový dcera. Děj však začíná pokulhávat, když se Benjamin odstěhuje. Čekal jsem větší zápal, děj se dal úplně jinou cestou, než jsem čekal, což nebylo na škodu, ale myslím si, že různé klišovité scény film poškodily. Co se mi na filmu zdálo dost nepovedené byla závěrečná scéna o které vám nic neprozradím, ale tam si myslím, že to už bylo hodně přitažené za vlasy a že scénáristé mohli vymyslet jiný konec. I přes tyto hrubky film chválím, hlavně výkon Dustina Hoffmana, snímek se mi líbil.

Insomnie (2002)

Že já hlupák jsem se nechal zvlákat režisérem Nolanem, hercema jako Al Pacinem, Robinem Williamsem či Hilary Shawnk. Film totiž vypadá. jako by ho natočil nějaký začátečník a ne Christopher Nolan, který už v té době měl za sebou Memento. Co mě ale na snímku zarazilo nejvíc bylo obsazení Williamse do role vraha. Chlapík jako Williams vypadá na pohled, jako "nevinný", veselý, sympatický člověk. Rozhodně bych do něj něřekl, že by někdy zabil, jako tady ve filmu. Al Pacino už hrálv podobných filmech mnohokrát a přijde mi, že ty detektivy hraje furt stejně, ničím mě nepřekvapil a ani neuchvátil. Hilary mohla rozhodně dostat více prostoru pro svou roli, aby mohla rozvinout svůj charakter. Její postava mi tam přišla zbytečná, v příběhu bych se bez ní na pohodu obešel. Film je špatně natočený, je nezáživný, atmosféra je nulová a je vám úplně jedno, jak dopadne.

Sedmý syn (2014)

Tak to je hodně velká blbost a ikdyž triky nevypadají nejhůř, musím říct, že se zde jedná o béčko se šílenými herci, včetně Bridgese a Moorové, která se mi ve své roli nelíbila. Postavy jsou špatně napsané, postrádají větší charakter, vůbec jsem hlavním hrdinům nefandil. Příběh je sdružení několika podobných příběhů, čili nic nového, spíše nuda a čekání na to až se začne něco dít a když něco začne, tak to rychle přejde a znovu se nic neděje, prostě ztráta času a hlavní kandidát na zlatou malinu ve všech kategoriích.

Bezstarostná jízda (1969) odpad!

Neuvěřitelně nudný film, u kterého jsem ani moc nepochytil děj. Od začátku se nic neděje, postavy jsou divný, debilní kamera, která obsahuje i půlsekundové střihy, které celý dojem jenom ničily. Nuda, nuda, nuda a velký propadák a hanba všem, co se na takové kravině podíleli.

V jako Vendeta (2005)

Od bratrů Wachowských jako scénáristů jsem čekal kvalitní film, ale pos hlédnutí prvních minutách jsem si řekl, že ten film měli i natočit, protože z toho vznikla pěkná kravina. Režisér James McTeigue je pro mě neznámý, film hodně špatně natočil a proto nechápu, jak tento snímek může mít takové hodnocení. Natalii Portman jsem vždy bral, jako výbornou herečku, ale v tomto filmu nehrála, nevěřil jsem ji prvním pohledem do očí. Hugova postava mi místy připomínala Jockera z Batmana, hlavně díky jeho výstupům taktikám, to nemyslím ve zlém, rozhodně za to neubírám body. Snímek ale je tak hloupě natočen, že z toho vznikne hloupé, nezajímavé béčko. Rozhodně propadák a velké zklamání.

Vítězové a poražení (1999)

Sportovní filmy mám rád. Ať už je o jakémkoliv sportu a má dobře sepsaný scénář, herecké obsazení a hlavně režii, tak takové filmy jsem schopen ohodnotit velice dobře, poněvadž natočit takovéto filmy je velice těžké natočit. Větězové a poražení nabízí vše, co by film nabízet měl - kvalitní herce, režii, scénář a zpracování. Místy je děj trošku předvídatelný a zhruba od půlky už tušíte, možná i víte, jak to celé dopadne, ale stejně tento film velice chválím. Oliver Stone opět předvádí, čeho je v režiserském křesle schopen, Al Pacino se chce stále držet na postu hlavního hrdiny, Cameron mi zde přišla velice nesympatická a trošku mi i vadila a Jamie Foxx skvěle rozjel svou kariéru.

Nepolapitelní (2015)

Herci neznámí a průměrní. Příběh je hodně velké klišé, trocha toho love story a slabší režie. Snímek je koukatelný. V žádném případě nečekejte extra třídu. I přes velkou předvídatelnost v ději z toho vyjde průměrný snímek, který na tento svět nepřišel s něčím novým, naopak okradl už spousta filmových příběhů a nacpal to do sebe.