• Rodinný

Lola běží o život (1998)

Upřímně - byla jsem dost skeptická, když vyšly docela dobré kritiky na film zrozený v Německu. Ale rozhodla jsem se překonat pomyslnou bariéru a podívala se na něj. Rozhodně jsem neudělala chybu. Film ubíhá ve strhujícím tempu díky neuvěřitelně originální a hodně dobré režii. Hlavně je tady NÁPAD, tři stejné příběhy lišící se v detailech, které ovšem zaručí pokaždé naprosto odlišný výsledek. A navíc s velmi slušnými herci v hlavních rolích.

Mluv s ní (2002)

Mně se tohle líbilo moc. Skvěle, citlivě a hlavně neuvěřitelně přirozeně a věrohodně (což je u filmu s podobným dějem asi hodně velký problém) natočený a zahranýfilm. Navíc perfektní po technické stránce. Naprosto zasloužený Oscar za scénář (docela se divím, že Americká akademie projevila tolik vkusu a odvahy, protože tenhle film je všechno možné, jen ne konvenční... ).

Kill Bill (2003)

Mě se tohle líbilo moc. Krve je tady sice hodně, ale ono je jí tam vlastně ještě víc, takže už to nepůsobí nechutně, ale vtipně a čiší z toho nadsázka. Když někomu useknou ruku nebo hlavu a z té potom teče doslova rudý gejzír, nemůže nikdo říct, že je to drastický, protože tohle prostě je nadsázka. Film stojí na výkonu Umy Thurman, která ale pana režiséra nezklamala, je to vtipně a chytře sestř?hané a s velmi vhodně volenou hudbou. Prostě Tarantino válí. Pokud se ale nedokážete smířit s tím, že podlaha nemůže zůstat čistá a voda po boji průzračná, radši se jděte podívat na nějaký jiný film.

Magická posedlost (1998)

Naprosto to postrádá smysluplný děj, nápad a vůbec mi to přišlo místy ... no asi se sem hodí výraz "trapné".

Zámotek (1985)

Kombinace sci-fi a komedie se tady docela podařila.

Výkupné (1996)

Normální film o únosu natočený podle zaběhnutých schémat. Ale neurazí.

Grinch (2000)

Předně - nemám ráda xycht a mimiku Jima Carreye, takže jsem uvítala, že bude taky jednou hrát v masce, jenže ... ona ta maska je tak skvělá, že vypadá trochu jako Jim Carrey. Takže abych to shrnula - masky, stylizace filmu a výtvarná stránka jsou opravdu pěkné a nápadité, film sám už mě zas tak moc nenadchl. Ale americké děti určitě pobaví.

1492: Dobytí ráje (1992)

Pro mě je to sice trošíčku zdlouhavé, ale jinak co se týče výpravy, kamery, hudby (fantastický Vangelis), herců a atmosféry vůbec je to bomba.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Skvělý!!!