• Rodinný

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Jedna z mých nejoblíbenějších Cimrmanovských her.

Rok ďábla (2002)

Originální, vtipné, absurdní, s naprosto úžasnou hudbou (Nohavicovy hity v aranžích s Čechomorem mají pořádný říz).

Duch (1990)

Taky nemám ráda Swayzeho, ale v tomhle filmu jsem ochotná ho překousnout. Navíc ho naprosto vyváží fantastická Whoopi.

Kozoroh 1 (1977)

Dobrý nápad co se týče scénáře a příběhu, o něco hůře natočené (místy to ztrácí spád), celkem průměr...

Muži v černém 2 (2002)

O hodně slabší než jednička, ale občas se i tady některé věci povedly (hlavně úplný konec, přílet Serleeniny lodě, ...). Hlavní problém je v tom, že už tohle už těžko mohlo být originální (což první díl bezesporu byl) a tudíž se vytrácí velká část kouzla. Ano, je to slepenec, je to málo nabušené, ale pro mě pořád solidní oddechová zábava, i když s odstupem času už vlastně pořádně ani nevím, o čem to bylo.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Skvělá a hlavně odlišná romantická komedie Britského původu (což je hodně znát a je to dobře) s výtečnou Reneé Zellweger v hlavní roli, která dává Bridget jakési nezapomenutelné kouzlo.

The Parent Trap (1961)

Skvělá komedie, která byla zremakovaná v roce 1998 (asi) jako Past na rodiče, sice slušně, ale na tohle nemá. Dívka, která hraje dvojroli dvojčat, které se seznámí na letním táboře, ale neví, že jsou sestry, si s rolí poradila dobře a jako rodinný film to nemá chybu.

Past na rodiče (1998)

Tenhle remake je poměrně zdařilým filmem, ale z mého pohledu ani náhodou nedosahuje kvalit původního snímku. Takže pokud znáte, máte nebo máte šanci vidět starou past na rodiče, pusťte si jí a tenhle film nechte plavat. Pokud ne, tak se klidně podívejte na tenhle, je milý a jako rodinná zábava naprosto dostačující.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Pro mě asi nejlepší Asterix. Vše absurdní bylo dovedeno do krajních mezí, skvělé nápady - třeba konfrontace s mágem, který z vás udělá jakékoliv zvíře pouze pohledem; zápasník s německým přízvukem, který přepere i Obelixe (!) nebo Obelix vycházející z hospody po snědení slona, velblouda, dvou jehňat, krávy, selátek, křepelek a bůhví čeho ještě se slovy: "Kde je kuchař? Donesl pár předkrmů a pak se vypařil!"