• Rodinný

Anna a král (1999)

Já jsem neviděla filmy (film), podle kterého byl natočen tenhle remake, takže nemám s čím srovnávat, a asi i proto se mi to docela líbilo. Výprava, kamera a hudba jsou na vysoké úrovni a herci také. Co se týče příběhu, tak z již zmíněných důvodů mi na něm nijak zvlášť nic nevadí.

Mlha (1980)

Hodně jsem váhala, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, nakonec jsem se rozhodla pro nižší hodnocení, protože tenhle film strašně zestárl a atmosféra (ač je hodně mlhavá :-)) na mě zas tak moc nezapůsobila. Jinak je to samozřejmě plné všech žánrových klišé, na které si jen vzpomenete a téměř od začátku je jasné, kdo přežije a kdo ne. Musím souhlasit s POMem - čím dál film utíká, tím méně je strašidelný (a protože startovní hranice je hodně nízká, myslím, že konec se pohybuje v záporných hodnotách...).

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Velmi zajímavě přenesený příběh o Valmontovi do moderní doby. Dívala jsem se na film s minimálním očekáváním, ale byla jsem velmi mile překvapena citlivým invenčním přístupem a minimální mírou oplzlosti.

Nebezpečné známosti (1988)

Výborné herecké výkony a dobré ztvárnění (kostýmy, kamera, kulisy, ...) známého Valmontova příběhu.

Dobrý synek (1993)

Maculay Culkin se jednou v životě hodně dobře rozehrál, ale k jeho smůle dostal jako protihráče Elijaha Wooda, který ho strká do kapsy všemi deseti, i když naopak neukazuje vše,co v něm vězí. Kromě hereckého duelu je film i duelem obou postav, Henryho, jehož hry začínají dostávat hodně nebezpečný rozměr a Marka, který začíná chápat, že tohle hraní přestává být legrace, alesamozřejmě nikdo nevěří jemu, ale andělsky se tvářícímu Henrymu... Napínavé rodinné drama ani chvíli nenudí a přestože je plné žánrových klišé a není moc originální, je dobře natočené a rozhodně stojí za shlédnutí.

Babe - galantní prasátko (1995)

Hodně prostinký děj (vždyť je to hlavně pro děti), ale velmi dobře zpracované (včetně triků), roztomilé, příjemné, poučné, ... Rodinný film se vším všudy, takže pro odrostlejší publikum už to taková zábava být nemusí, pokud se dívají sami. Takže pro děti nebo rodiče s dětmi, infantily a ty, kdo odmítají duševně opustit mládí platí ty 4 hvězdičky, pro ostatní 3 :-)

Kleopatra (1999) (TV film)

Na televizní film je to dobré (hlavně výpravou), ale jinak nic moc.

Pravá blondýnka (2001)

Dobrá zábava a skvělá Reese, film neurazí, nepobouří, je natočen s velkou nadsázkou a jednoduše moc příjemně. Podle mě je to zase jednou něco trochu jiného, svěží vánek mezi teenagerovskými a jinými přiblblými komediemi současnosti.

Dnes neumírej (2002)

Pro mě je to ta nejhorší Bondovka s Brosnanem.

Labyrint (1986)

Vizuálně skvěláé fantasy, která sice časem trochu zastarala, zejména po technické stránce, ale pořád má v sobě jakési kouzlo a docela slušný děj, i když neobjevný a jednoduchý, místy trochu infantilní, ale možná úmyslně a směřující někdy až do černého humoru. Z produkce George Lucase, který film zaštítil také po trikové stránce (té bohužel nevěnoval tolik energie, jako svým vlasním projektům) tak vznikl pěkný pohádkový příběh pro dospělé s úžasným Davidem Bowiem v roli krále skřítků (jeho háro a legíny jsou tak příšerný, až je to pěkný :-)).