• Rodinný

Pravdivé lži (1994)

Jeden z nejlepších filmů s Arnoldem. Svižný, akční, vtipný, scénáristicky i castingově povedený...

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

"A co tedy navrhujete?" "Navrhuju sníst psy" "Cože, kapitáne, ale vždyť my žádný psi nemáme, přece jste vzali místo psů mě!"... "Vždyť říkám, sníme psy".

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Pro děti ucházející, ale jinak celkem stupidní dílko. Takže pro >10 let nevhodné-

Pan Tau (1971) (seriál)

Pro děti jde opravdu o povedenou podívanou.

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Jedna z nejlepších her DJC. Nebudu tady citovat kultovní výroky, jednak už to tady hojně udělali jiní a jednak nelze vybrat jeden nebo dva, protože tohle je kultovní od začátku do konce.

Fantom opery (2004)

Po čase jsem se rozhodla snížit hodnocení, protože fantastická Webberova hudba není zásluhou filmu a úžasná Emily Rossum, která má charizma, hlas a v některých okamžicích se mi písničky v jejím podání líbily víc, než od Sarah Brightman, všechno ostatní skutečně nezachrání. Představitel Fantoma mi přišel málo démonický (vlastně nebyl démonický skoro vůbec, navíc spíš řve, než že by zpíval, tím spíš, když měl mít nádherný hlas, kterým dokázal lákat a omamovat), stejně tak jeho doupě bylo na můj vkus málo zatuchlé a moc kýčovité. Zbytek výpravy a hereckého obsazení je naprosto adekvátní. Musím vytknout i přílišnou statičnost pěveckých čísel, podle mě vinou režiséra, ale možná se mýlím (s tou vinou, ne se statičností). Příště si raději pustím soundtrack, protože film ho pouze doplňuje, ale moc nevyzdvihuje, což je velmi krásně vidět na zpracování titulní písně - hraje nádherná monumentální hudba, která mě dokáže vždycky naprosto nadchnout, je i slušně zazpívaná (z Emiliiny strany), ale to, co se při tom děje na plátně je oproti strhující muzice velmi slabý vývar.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Film briliantní jednak scénáristicky a pro mě nečekaně (u Jima Carreye - příště už se divit nebudu, slibuju) i herecky. Příběh je krásně zamotaný, ale naprosto promyšleně a dá se v něm při pozorném sledování solidně zorientovat a navíc kromě té "matoucí a zamotané" roviny obsahuje i lidský rozměr v podobě krásné love story, partnerského pochopení a porozumění. Po dlouhé době zase jeden film, který mě nadchl jak pro svůj inteligentní scénář a příběh, tak pro svojí hloubku a na který se přitom krásně dívá.

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Skvělý zábavný filmík, který je (nejen) díky svojí délce opravdu nabušený vtipem a nápady.

Český sen (2004)

Báječný nápad se opravdu trefil do spousty nešvarů, ale nejen konzumentů, ale i třeba lidí pracujících v reklamě... Opravdu zajímavý a hlavně zábavný pohled na dnešní společnost (nebo její sice specifickou, ale přesto velmi početnou, troufám si říct většinovou, část).

Princezna Mononoke (1997)

Stejně jako u Radya i u mě jde o první "anime". Musím říct, že příběh se mi docela líbil, i když se mi zdál zbytečně dlouhý. Co se týče animace - moc se mi líbilo pozadí, příroda a vůbec celá krajina, ale moc mi nesedí animace lidí. I když ke konci už mi tolik zvláštní a odlišná nepřišla, možná si zvyknu :-) Každopádně příběh za shlédnutí stojí.