• Rodinný

Číslo 5 žije 2 (1988)

Druhý díl není o nic horší, ale ani lepší než první. Protože ani ten nebyl originální, nemá cenu kvůli tomu ještě víc srážet hodnocení druhému, protože zábavný a milý je stejně.

Číslo 5 žije (1986)

Ale jako malá bych tomuhle filmu dala 5* a ani bych nemrkla :-) Robůtek je skutečně milý, zábavný, dojemný, ale nijak originální (E.T., kde míst omimozemšťana nasadili tvůrci robota).

Pervyje na Luně (2005)

Krásný mystifikační dokument o tom, že první na měsíci nebyli Američani, ale Rusové (snad jste o tom nikdy nepochybovali? ;-)). Většina záběrů (prý víc jak 80%) byla natočena v roce 2005, ale působí opravdu hodně dobově, rozlišit mezi skutečnými dokumenty a novým materiálem je v podstatě nemožné.

Pýcha a předsudek (2005)

Zase jednou po dlouhé době dávám naprosto bez zábran poctivých 5*, protože tenhle styl, příběh, tahle doba a vůbec všechno mi neuvěřitelně sedí a baví mě. Od Jane Austen jsem nic nečetla, ale jak píše Kass, její svět se mi moc líbí, zvlášť když je převedený na plátno tak umně, jako se to právě povedlo Joe Wright. Povedený casting je základem (skvělá Elizabeth, výborně zvolený pan Darcy, ...), ale není tím jediným - vyzdvihla bych především hudbu Daria Marianelliho (o něm myslím ještě uslyšíme), kameru a kostýmy.

Unaveni sluncem (1994)

Nebudu se tady rozplývat tak, jako většina hodnotících, ale nemůžu upřít filmu některé kvality. Ze začátku mírně nudný, ale to po chvilce přešlo a ani mi nepřipadal dlouhý dvě a půl hodiny, utekl celkem příjemně. Z čeho hlavně těží je scénář, který v podstatě za půlkou úplně změní žánr a herecké výkony, mezi kterými jednoznačně vévodí naprosto úžasná malá Naďa. Znova si tohle dílo už asi těžko někdy pustím znovu, ale poprvé bylo opravdu zajímavé.

Anna & Bella (1984)

Dala bych tomuhle filmíku sice "jenom" 4*, protože je sice moc pěkný a ukazuje, že kreslený film nemusí být jenom pro děti, ale protože musím vykompenzovat tu 1* od Johna Doe a dostat tenhle kraťas do červené linie, dávám hvězd pět.

Bylo nebylo (1953)

Popelka, pardon, Popeyka lehce naruby :-) Tentokrát neshání pric nevěstu, ale princezna Oliva ženicha a na hrad se nechystá chudá Popelka, ale chudý Pepek, místo kočáru z dýně mu kouzelný dědeček vyrobí fáro ze špenátu a bitva o princeznu může začít.

Alice's Wonderland (1923)

V tomhle filmu už je krásně vidět typický Mickeyovský humor - lev, který si vyndá zuby, nabrousí je pilníkem a zase je vrátí na místo, kreslounovská krysa pošťuchujícíc skutečnou kočku, animátoři fandí v boxerském zápasu kreslench kocourů...

Aladinova kouzelná lampa (1934)

Starý podvodník nechává chlapcem leštit lampy, které pak vyměňuje po domech za spoustu straých, které nechá vyleštit chlapcem zamčeným u něj ve sklepě... Když kluk uvidí okýnkem krásnou princeznu, rozhodne se s ní oženit a čirou náhodou lampa, kterou zrovna leší obsahuje džina...

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Popravdě nevím, jak tohle ohodnotit. Je to blbost, má to překombinovaný děj, originalitu budeme hledat lupou a stejně jí nenajdeme... Ale zase na druhou stranu jsem se několikrát dost dobře bavila, Johnny Depp je standardně skvělý (a bez něj by to byl totální brak), Davy Jones se taky povedl... Nakonec dávám 3* a to hlavně pro to, že je to horší než první díl a hlavně oproti němu nic nového nepřináší (tím myslím, že Jack Sparrow je prostě Jack Sparrow a už víme, co od něj můžeme čekat, jinak nic nového nepřineslo ani "Prokletí černé perly").