Wimbledon (2004)

Celkem pěkné. Hlavní herecká dvojice je hodně sympatická. Takový pohodový film na večer nebo na ráno nebo na odpoledne....to je vlastně jedno. Vždycky asi povzbudí. Je to asi taková pohádka, ale zjistila jsem, že znám jeden příklad z reálu a to pana a paní Evansovi.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

No, ze začátku jsem se fakt hodně nudila, furt jsem jen čekala a čekala. Je fakt, že se tam ti lidé chovají jako by to byla skutečnost a celkově to je celý takový surový a sem tam naturální, ale nevim, jestli to je dobře. Možná že v tomhle směru mam ráda už spíš takový ty "umělý" filmy, kde je tráva víc zelená a nebe víc modrý. Jedna moje spřízněná duše o tomhle filmu říká, že takových filmů by mohly být tisíce, je tam spousta laciných triků, jak lidi přimět, aby se na to koukali (dekadentní a naturalistické scény). A těmi lidmi myslí hlavně ty, kteří si o sobě myslí, že jsou lepší než ostatní, a tak koukají na filmy, jako je tento a rozplývají se nad tím, jak je ten film jiný a jak jsou chytří, že rozumí všemu, co v něm je (není?) skryto. Možná má pravdu.

Kamenolom Boží (2005)

Celkem zajímavý sociologický dokument. Ti vybraní lidé o sobě v tom dokumentu řekli skoro všechno. Je to dobře udělané. Žádné otázky, jen samé odpovědi. Zajímavý vzorek společnosti, jen tam chyběl někdo zastupující normální část lidí.

Oko bere (2008)

No 3 až 4 hvězdy. Ale spíš ty 3. Celkem zajímavý námět a celkem zajímavá režie, která nenadchne ani neurazí. Celkem pěkná pitominka.

Vůně ženy (1992)

Moc pěkný, klidný snímek. Ono se tam vlastně celou dobu nic moc neděje, ale stejně mě to okouzlilo. Ne moc, abych o tom musela celý den přemýšlet, ale aspoň mě to donutilo zapalovat závity během sledování této pozoruhodnosti.

Superman 2 (1980)

Superman mi přijde vtipný, ale zároveň i takový hloupý. Nevim, jestli tam ty klišoidní scény byly pro pobavení, ale jestli byly, tak bych to snad měla poznat ne? Nevím, víckrát bych se na to už asi nekoukla. Celkem jsem se nudila. A to jsem tímhle filmem chtěla tu nudu zabít. Škoda no. Nepovedlo se.

Odpískáno (1996)

Vida, zase jednou hezký smutný příběh. Zvláštní, že ač je na plakátu zamilovaná dvojice, tak o ní to skoro vůbec není.

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

2-3 hvězdičky. Docela to jde. Teď můžu začít kritizovat, jak to je celé nelogické a nic tam nedává smysl, ale to nehodlám, protože to už v takovýchto filmech bývá a člověk na to musí být připravený, už když vidí v TV programu napsané "dobrodružný film." Tadyto má aspoň od jiných dobrodružných filmů připsané k dobru to, že je vidět, že to je brané jako sranda.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Je to nerozhodně mezi 3 a 4 hvězdama. Když jsem se na to koukala, tak mi to přišlo takové naivní, pěkné, ale když nad tim teď tak zpětně přemýšlím, tak zjišťuju, že to bylo docela dost přehnané. Celkem prima oddychovka na jedno shlédnutí (aspoň pro mě).

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Na to, že nemám westerny až zas tak v oblibě, tak tenhle mě příjemně potěšil. Nejvíc to bude tím, že to není natočeno tím tradičním způsobem (dobří hoši, zlí hoši). A neni to tak "drsňácký" jako v ostatních westernech (tim myslim hlavne westerny Sergia Leoneho), což si myslim, že je tady v tom případě ku prospěchu věci.