V pasti (2016) (seriál)

Už dlouho se mi nestalo abych byla po skončení seriálu tak smutná. Dolehlo to na mě jako šutr. Skvěle napsaná, zahraná a natočená krimi. Nikde žádný vyšinutý zločinec, jen jedna malá zafujaná vesnice a její hříchy. Poslední dva díly tnou do živého, odkrývají motiv, ale zároveň nabízí mnoho otázek na které nejsou jednoznačné odpovědi. V centru všeho stojí hlavní detektiv "Andri" ve své nekonečné samotě. Kdyby šlo dát 10, dám 10.

Poslední samuraj (2003)

Samurai z Hollywoodu. Krásné scenérie, skvělý Ken Watanabe a dětské role. Jinak není o čem psát domů...absolutně neoriginální a plochý scénář a o Thomovi snad psát ani raději nebudu. Hezky to shrnula Faidra.

Poldark (2015) (seriál)

Pěkný pohled na Aidan Turnera a divoký Cornwall nenahradí předvídatelný scénář. Pěkná romantická podívaná k žehlení. Ani jsem nedokoukala poslední díl, ale budu to muset napravit.

Anthropoid (2016)

Nebyl to takový průšvih, ale určité nedostatky se prostě nedají přehlédnout : Ad.1) Po seskoku si v lese rozdělají normálně oheň, aby je každý našel. To určitě Ad2) Krvavá etuda s útěkem mladého kolaboranta?! WTF nic takového se v reálu nestalo Ad3.)Absence zatemnění (byla válka, kdo nezatemnil šel rovnou na gestapo jako zrádce) Ad4.) Gestapu došly zřejmě kožené kabáty a ty upilované brokovnice taky nebyly jejich styl.... Přes všechny tyto přešlapy jsem film dokoukala, ale zdaleka ve mně nevyvolal kýžené emoce. Nevím zda to bylo angličtinou, scénářem, nebo herci, ale prostě to nesecvaklo. Vyzdvihla bych výkon Aleny Mihulové, její paní Moravcová byla skvěle zahraná, Cillian je prostě Cillian a Jamie Dornan si neutrhl z ostudy kabát, ale to je tak vše. Filmu by prospělo kdyby se drželi reality a nepřimíchávali tam zbytečnou lovestory. Z úcty k tématu dávám za 2* Dodatek: pro všechny pochybovače a popírače důležitosti ba i správnosti atentátu. Bez této akce by Československo po válce nezískalo status napadené země. Mnichovem získal Hitler Sudety, ale protektorát jsme "postoupili dobrovolně", proto jsme v rámci mezinárodního práva a diplomacie byli na straně Německa. Atentát přesvědčil Churchilla důvěřovat České exilové vládě, což vyústilo v anulování Mnichovské dohody. Je možné, že kdyby nebylo atentátu, nebylo by po válce Československa. Byli bychom poraženým státem bez Sudet.

Bohéma (2017) (seriál)

Jsem nadšena, skvělý scénář, zpracování, kontext...nechápu zdejší zatím velmi nízké hodnocení. Už dlouho mě nějaké české dílko tak nenadchlo, vlastně nadchlo, naposled "České Století". Po posledním díle se moje hodnocení a pocity nemění. Klíčové slovo je "kontext"... jo a taky znalost prostředí, bez ní to lidem připadá "nudné"

Lída Baarová (2016)

Dokonalost leží v detailu a když Vás už v úvodních titulcích praští do oka jasná dobová nepřesnost tak je to blbý. Vysoké šampusky prostě ve 40.tých letech nepoužívali (Schválně mi ukažte jediný film ze 40.tých let kde mají vysoké sklenice), stejně jako Hitler asi nepil čaj ze servisu president. Jsou to detaily, ale mě na těchto drobnostech prostě záleží. Nebyl to úplně špatný film, ale k opravdu dobrému filmu mu schází lepší scénář, méně klišé a preciznost.

Comeback (2008) (seriál)

Fakt dobře udělaný a vtipný český sitcom. Nevěřila jsem, že někdy tuto větu napíšu a ono ejhle:) Má silné i slabé chvilky, ale třeba "zlatá ledvina" vstoupila do dějin.

V Bruggách (2008)

Kouzlo tohoto snímku mi poněkud uniká, kromě krásných scenérií historických Brugg mě tam nezaujalo nic, ok takjo, Rejf byl skvělý, ale jinak mě to fakt totálně minulo..

Oko v oblacích (2015)

Velmi potřebný snímek o aktuálním "nekorektním" tématu. Já bych řekla, že Churchill by se s tím tak nesral...ok, teď vážně. Dnešní západní svět se od dob WWII změnil, vymněknul, nemáme lídry, osobnosti, které by na sebe dokázali vzít odpovědnost v situacích ohrožení kdy je nutné obětovat jednotlivce pro záchranu většiny. Pro mne osobně by to byla jasná volba, krutá, ale nezbytná. Otázkou je, zda bych byla schopná taková rozhodnutí učinit, zřejmě ne. Od toho bychom měli mít vrcholné politiky. Lidi, kteří jsou schopni udělat správné, nepopulární rozhodnutí prostě proto, že je to třeba. "Never tell a soldier that he doesn't know the cost of war" Díky Alane, chybíš mi.