Pan Holmes (2015)

Všichni se chtějí bavit, vidět dech beroucí zápletky, akci a tak tento pomalý citově zaměřený snímek nemá dost vysoké hodnocení. Pro mě je vybroušeným diamantem, příběhem o skutečném stárnoucím Sherlockovi, kdyby byl. Film o stáří, osamělosti a důležitosti udržování vztahů. Je vlastně o podstatě života, kterou si SH uvědomí příliš pozdě, ale přece...díky

Detektiv Down (2013)

Takové rodinné konstelace v detektivním balení. Detektiv Down jde na věc vlastní metodou, upřímností za každou cenu a nevzdává se. První půlka pomalá a vlastně nezajímavá, ale druhá půlka je jízda skvělého humoru. I Down umí hrát "monopoly" :))

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Bála jsem se a zbytečně. Sice se toto dílko nemůže rovnat kostýmním dramatům BBC, jako je třeba "Wolf's Hall", ale nezaostává o moc. K mé radosti není slabinou scénář. Je ale pravda, že pro neznalé reálií musí být děj zmatený, nebo příliš komplikovaný. Opravdu mi nevadí dramaturgické chyby, skromné bojové scény i dialogy před bitvami místo samotných bitev, přeci jenom točila ČT a ne HBO. Herecky nemám výhrady, možná jen Blanka Terezy Voříškové působí jako zbytečná postava.

Orel Eddie (2016)

Pocta Eddiemu, hrdinovi všech průměrných, který to na rozdíl od nás nikdy nevzdal:) Pamatuju si doby kdy skákal a vždy jsme mu doma fandili. Je prostě lepší být odvážným klaunem, než srabáckým ožralou:) Thumbs UP!

Teorie tygra (2016)

Taková lekce pro všechny holky na téma "jak se nikdy nechovat ke chlapovi". Trochu se divím, že se to celé nezvrhlo v drama zakončené vraždou, protože já být chlapem, tak Táňi, nebo její filmové matce Elišce ublížím...Ano místy to bylo trošku přehnané, ale v základu je to pořád dobře napsaná, zahraná a zrežírovaná komedie. Od Revivalu další český film, co stojí za to vidět a absolutně kardinálně nesouhlasím s komentářem xxmartinxx a to jsem žena. Jako já se chovat aspoň z půlky jako ty holky tam, tak dám muži právo mě zastřelit!!!

Mládí (2015)

Emotions are all we've got! ***** za poetiku, ryzost, skvěle skromné dialogy a Michaela Caina. Nevím jak je možné takto vyjádřit filmem emoce, ale Paolo Sorentino to umí. Dojemný a velmi intimní zážitek. děkuji

Mise (1986)

Děkuji, přivedl si mě k zamyšlení nad námi lidmi a nad světem, který je stejný od počátku lidstva. Láska nemá v reálném světě proti hamižnosti a moci prostě šanci, ale přesto vítězí. Protože prožít život v lásce a umřít za ní učiní člověka šťastnějším než přežití bez ní...poselství tohoto filmu je smutné, ale pravdivé. Takoví jsme, člověk člověku vlkem...Nádherná kamera, hudba, skvělí herci. Jestli jsem do teď měla Jeremyho Ironse ráda, tak teď ho miluju...jen nevím proč mi trvalo tak dlouho tento film objevit?!

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Variace na Conana Doyla podobná Mozartově variaci Salieriho, ale tady se mistři trošku utnuli, zapomněli, že není třeba každou scénu zakončit dech beroucím vtipem a odkazy na knihy. Ano pro znalce Holmesovek to bylo místy velmi vděčné, ale nemohu se ubránit pocitu, že to bylo překombinované. Například scéna u vodopádu byla totálně navíc, byla vtipná ano, byla tou variací, ale proč? Myslím, že pánové Moffat s Gattisem prostě neodolali své vyjímečnosti a trošku se opili svou kreativitou. Kéž by si více hleděli dobových reálií, Viktoriánská Anglie prostě nebyla mnou očekávanou Anglií, ty chybky prostě zamrzí...

Americký sniper (2014)

0 emocí až na poslední dokumentární scény, vše ostatní bylo jako počítačová hra. Myslím si, že tento typ filmu by měl emoce ždímat. Sledujeme Chrisovo mládí, námluvy se Seals, svatbu, děti a postupně všechny jeho 4 turnusy ve válce. Hodně se střílí, lidé umírají, ale chybí tomu člověčina, ano to je to slovo. Chris v celém filmu působí roboticky, dělá to se má, nikdy nezakolísá. První emoce se ho dotkne až za půlkou filmu..."drop It!". Prostě dokonalý hrdina bez bázně a hany...a mi to vše bylo při sledování filmu jedno:( a to je špatně. Myslím, že skutečný Chris si zaslouží něco lepšího než být jen superhero.

Ripper Street (2012) (seriál)

Viktoriánský Witechapel se vším všudy. Tento dobově velmi přesný seriál , skoro diamant nemohu nemít v oblíbených seriálech. ad1) velmi zdařilá snaha o autentičnost East Endu konce 19.tého století ad2) skvělý suchý humor ad3) hlavní hrdina je fakt sexy chlap. Srdcovka. první 2 série 100%; 3 série 80%.