• Fantasy

Pravidla moštárny (1999)

Dobrou noc princové z Maine, králové Nové Anglie! Krásný, jemný příběh o lásce, povinnostech, dobrém srdci a výčitkách svědomí, před kterými neutečete ani na konec světa. Dojemný. 10/10

Dobří holubi se vracejí (1988)

Tolik let se mi Dobří holuby vyhýbali a dnes na ně konečně došlo. Sympatický Milan Kňažko a jeho silná vůle zachránili film od naprosté depresivní melodie. Ono někdy není důležité vydržet, ale najít si správnou výmluvu proč nevydržet. Tak mi alespoň připadá závěr filmu s plejádou československých herců, alkoholiků...a to doslovně. Hřejivé na snímku je ale fakt, že i když nás zklame něco, o čem od dětství sníme a po čem léta toužíme, tak nemusíme být ještě nadobro ztraceni. Přesto... kdo z nás by vydržel. Inspirativní. 9/10

Zkus mě rozesmát (2011)

Sandler jako vždy bezprostřední, Jennifer jako vždy okouzlující, ale originalita nikde a podobných romantických komedií je jako hub po dešti. Místo humorných postav a dialogů se vytváří umělé pseudoscény alias německý "šnicl" a křest ovečky atd. atd. Kvůli Sandlerovi dávám 5/10

Prokletý ostrov (2010)

Tři čtvrtiny filmu držíte pěsti agentovi vyšetřujícímu tajné experimenty na lidské psychóze...aby jste pak zjistili, že to žádný agent není...anebo přeci jenom je? ... Skvělý scénář, který nechá na Vás rozhodnout, která dějová linie je ta skutečná a která je pouze výsledkem halucinogenních přípravků. Kde je pravda? Jaký je skutečný konec příběhu? "Je lepší zemřít, jako slušný člověk nebo žít jako stvůra?" ... Znamená to, že si Danielse / Lendis přeci jenom uvědomil svůj hrůzostrašný příběh, ale zastřel tuto skutečnost, aby byl potrestán? Nebo se jen "zasekl jako onen gramofon" a po prozření opět zapomněl a vrátil se do role agenta vyšetřujícího ve skutečnosti vlastní zločin? ...Brilantní. 9/10

12 opic (1995)

Post-katastrofické sci-fi jak má být. Excelující a naturální Bruce i sám divák chvílemi netuší v jaké je zrovna době - budoucnost roku 1996 je už minulost - a tajuplná organizace 12 opic v čele s naprosto úžasně bláznivým Pittem vyvrcholí v překvapivý závěr se vším všudy. Poklona režisérovi, do posledního snímku vymazlený děj a hvězdná trojka v čele nás nenechá ani chvíli chladnými. 9/10

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Příjemný film, ale až příliš neutrální. Chyběla mi zde pořádná zápletka, konflikt mezi dvěma naprosto odlišnými kulturami. Bohužel, Ianovi rodiče kromě pár zachmuřených výrazů přijmou novou rodinu bez problému a stejně tak sám Ian se přeměně v Řeka ani nebrání. Dala by se zde vymyslet taková řada vtipů a komických scén, ale ticho po pěšině. Ve filmu nebylo nic vyloženě ,,špatného", ale na druhou stranu ani moc toho dobrého... Pozn. pro své soukromé účely zavádím nový systém bodování. 4/10

Ramona (2010)

Pohodová oddychovka, roztomilá komedie a sympatičtí herci v čele s rozkošnou Joey. Hodně originálních scén a málo těch obšlehlých. Mezi rodinnými komediemi špička, ale celkově tak na 3 ***.

Babylon A.D. (2008)

Jedna hvězdička za hudbu a atmosféru světa, o kterém nám režisér prozradí velký kulový. Druhá hvězdička za kruháč na Porubě a Kazachy mluvící plynnou češtinou =D

Opravdová kuráž (2010)

3,9999 * ... Po vizuální, dramatické i herecké stránce je True Grit výtečný film, ale...chyběla mi v tom nějaká jiskra, něco co by mě zapálilo, vtáhlo do děje a odbouchlo jako silvestrovskou petardu...ohňostroj se bohužel nekonal. Přesto Hailee, Jeff i Matt předvedli opravdovou filharmonii hereckých výkonů. Možná se děj mohl více věnovat samotnému pronásledování, putování panenskou indiánskou krajinou a ponechat více prostoru pro Matta jako stopaře... I přesto potlesk pro bratry Coeny a malou Hailee s jazykem rychlejším než čurací zastávka na území chřestýšů =)

Válka světů (2005)

Film má 2 osy příběhu. První dost zajímavě a originálně zobrazující invazi mimozemské civilizace, bezradnost člověka a jeho techniky, stíhané uprchlíky...možná přes příliš se režisér věnuje druhé ose zabývající se vztahem otce Cruise k jeho dětem. Oba příběhy jsou nečekaně dobře věrohodné, kromě pár technických detailů mě kupodivu snímek ničím nenaštval. Pár scén s gradací napětí je přímo geniálních - viz hra na schovávanou ve sklepě, přijde mi, že si Spielberg vybral do role dcery Dakotu jen proto, jak obrovsky umí třeštit oči strachem a jak vysoký má ječák =) velká chyba filmu je, že strašně uspěchali konec, skvěle se to vyvíjelo, apokalypsa vrcholila a najednou příliš snadné vítězství...bylo vůbec potřeba? i když přiznávám, že ono vysvětlení v závěru není vůbec nelogické... Po závěrečných titulcích mám dobrý pocit s příchutí 3,5 *