Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Jediný Janes Bond, který měl pouze malé ztopoření (a ještě se tím chlubil). Když pominu kolosální absurdnosti při Jamesových honičkách a jeho perverzně hluboký důlek v bradě, je největší vadou na bondovské kráse zpackaná práce zjevně duševně nemocného střihače. Vypadalo to, jako by to sestříhal Rudi Kovanda poté, co se ožral s Frantou Kocourkem a Kojálem v pivnici U čápa. Děj je jako (téměř) vždy supr-dupr, akorát bondgirl měla šarm dědovy pantofle a taky si mohli odpustit ten primitivní easter egg na Conneryho. Takže 3 bodíky.

Přízrak svobody (1974)

Dvě originální myšlenky a jedna fešná klavírístka ještě nezaručují to, že to jako celek bude fungovat... :(

Thunderball (1965)

Já vám nevím...oproti prvním třem bondovkám, které jsou ryze spektakulární podívanou, je Thunderball trochu vlekoucí se slátanina s velkým množstvím postav. Více pozornosti si zasluhuje organizace dr. Zlouna než Bondova plácozadková arogantní s r.o. (pro feministky by tato série měla být povinnou projekcí). Malé plus za originální scény, které v šedesátkách bezesporu udělaly dojem.

Kobry a užovky (2015)

Spíše průměrný scénář a předvídatelný děj, ma to ale jedno velké ALE! Nesmírně věrohodné interiéry a herecké výkony babicky a feťáka K. Hádka. Pri scénách na venkovské diskotéce jsem úplně cítil vlastni pubescentní zážitky z podobných akcí...

Řachanda (2016)

Mňo...po pravdě nevím, jestli záměrem autorů tohoto veledíla byla aspirace na cenu "Nejméně hodnověrná pohádka z historického prostředí", ale jako by se stalo... Poddaní ve středověkých hadrách a renesančně oblečená šlechta pojídající "dárek z Branibor" 18. století, to není zrovna můj šálek kávy. Když se k tomu přidají kýčovité až patetické herecké (ne)výkony a trapná snaha zavděčit se soudobým humorem, nezachrání to ani Bolek, který je zde nezvykle nevýrazný. Takhle ne, prosím.

Koně se také střílejí (1969)

Bezesporu brilantní podívaná - syrové, minimalistické, jasné, a přesto originální! Odvrácená tvář (nejen) americké kapitalistické společnosti, která je ztělesněna touto štvanicí na bezcílně se ploužící organismy, jež byly zpočátku lidmi. K tomu jako bonbonek časově neobvyklé prolínání hlavní dějové linie. Už mi chyběla jen scéna, kdy by si organizátoři maratonu předčítali v Zarathustrově filozofování o individuální morálce.

Policie obviňuje, zákon osvobozuje (1973)

Chytlavý děj, reálné honičky a bouračky, realistické násilí, které svou syrovostí zaskočí i zběhlé "sedmdesátkaře". Věčná škoda ulitého závěru..ani nevím, jak se dopídit k oněm chybějícím 10 minutám z původní stopáže.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Brilantní finiš tohoto pubescentního kultu! Po letech jsem se při zhlédnutí bavil ještě více než "za mlada". :*

Rabín Jákob (1973)

Rabín Jákob patří v rámci komedií s de Funésem k těm méně známým, což je veliká chyba. Bavil jsem se přímo rabínovsky a mé inTELEktuální já chrochtalo blahem! Možná malá skvrnka na tomto vyleštěném táci - pro komediálnost a zvýšení odlišnosti je tu obecně židovská komunita líčena jako ortodoxní charedim, tak trochu podivíni s chlupatými dorty na hlavách... Šalom!

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Jako dítě jsem ji měl rád. Ale když v tom člověk pochopí nejen ty komunistické žvásty o zlém panstvu a dobrých hornících, ale dokonce i dost ubohé špinění církve a víry obecně, tak se mu udělá zle. Kam se Dařbuján hrabe na Hrátky s čertem.